Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, megtehetem?

Mit gondoltok, megtehetem?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, 7 hónapja vagyunk/voltunk együtt. Pár napja nem beszélünk, mert mindketten gondolkodási időt kértünk. A probléma az, hogy soha nem akar velem társaságba jönni, vagy csak ketten megyünk, vagy ő is és én is külön szórakozunk. Megmondom őszintén, én ezt a szünetet nem tudom kezelni, teljesen ki vagyok borulva. A párom azt mondja, akar engem, de gondolkoznia kell. Most lenne lehetőségem a hétvégén egy fiú barátomhoz lemenni vidékre. Tanácstalan vagyok, hogy ez vajon helyes-e? Nincs köztünk semmi, csak barátság, már régóta. Már a gondolattól is megőrülök, hogy a négy fal között kell lennem hétvégén, akkor csak sírok és örlődöm magamban.

Ti mit tennétek?


2011. jan. 20. 11:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Simán elmennék a helyedbe. Mi az, hogy gondolkodási időt kér? Mégis min kell gondolkodnia? Ha kell, az már régen rossz, úgyhogy menj nyugodtan! Ne törődj vele! Ha szakít veled, nem hinném, hogy sokat veszítessz!
2011. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 szilvo79 ***** válasza:
100%
szia.itt valami nagyon nem stimmel.én 31 éves vagyok,8 éve van párom.az elején engem sem vitt a párom magával,de megbeszéltük a dolgokat, a probléma megoldódott.ő soha nem kért szünetet,bár én sokszor kihajítottam,mindig kibékültünk.ha egy férfi kér pihenőt,ott baj van!nekem is vannak férfi barátaim,az uram nagyon nem nézi jó szemmel.nem kellene elmenned,ha akarsz még vele lenni.főleg nem most!!!!!
2011. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Persze, simán megteheted. Az más kérdés, hogy mi tenne jót neked? A leírásod alapján nekem kicsit gyanús, hogy elég alaposan pár ill. kapcsolatfüggő vagy. Ezen jó lenne változtatni és csak te tudsz ezen változtatni. Más csak segíthet ebben neked.
2011. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

11:31 vagyok...


Akkor máshonnan közelítem a kérdést.

Tudod ha nem vagy elég elutasító más férfiakkal szemben, engedsz a flörtnek stb. Lehet nincs köztetek semmi, és soha nem csalnád meg a párodat. De hosszútávon megöli még a legjobb kapcsolatod is. Ehhez még hozzájön a férfiak hiúsága, féltékenysége, bizalomhiánya. És kész a baj. Te még tetőzöd 1-2 férfi "baráttal" az amúgy is ingatag kapcsolatot.

A társaságban pedig azért nem mutatkozik veled amit fentebb is írtam. Nem lehet úgy viselkedni beszélni mint mikor nincs kapcsolatod, és az utolsó pillanatban beintesz a flörtölő pasinak... Ez szerinted milyen érzés?

2011. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek a kapcsolatnak már nem soká vége,azért kért időt a párod. Szerintem menj el a barátodhoz, legalább egy kicsit ki kapcsolódsz. Jobb mintha otthon siránkoznál.
2011. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a bizonytalanságot. Vagy van kapcsolat, vagy nincs. Ilyen szünet dologban még soha nem volt részem, ezért nem is tudom hova tenni a dolgot.
2011. jan. 20. 11:52
 17/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a párod egy kis szünetet kér, akkor alkalmad lehet átgondolni a kapcsolatotokat. Osztom azok véleményét, akik azt írták, hogy egy kapcsolatban az időkérés egyik indoka a szakítás lehet. Nem tudom elképzelni, hogy oly annyira "terhes" lehetsz a számára, hogy nélküled szeretne egy pár napot eltölteni. Kétségkívül meg kell adni a másiknak a szabadságot, de úgy gondolom, hogy ez nem napokban, illetve hetekben értendő (hacsak nem olyan elfoglaltsága van, amely ezt igényli {munka vagy ehhez hasonló}). Úgy gondolom, hogy neked sem kellene menekülnöd az egyedüllét elől. A vidéki barátod nyilván más hétvégéken is szívesen fogad, ennek következtében szerintem most maradj otthon a négy fal között, vagy keresd a barátnőid társaságát, hogy egy kicsit el tudj velük beszélgetni erről a dologról.

Írtad, hogy 10 esztendeje vagytok együtt, amely nem kis idő. Ez idő alatt nem vállalt fel vagy most ezt az utóbbi időben teszi? Beszélgettetek már közös jövőről?


Szia! 30/F

2011. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem flörtölök. Nem hívogatnak férfiak, nem legyeskednek körülöttem. Gondolom az nem baj a szemedben, hogy egyszer pl. a volt barátnője éjjel fél egykor hívta fel telefonon. (állítólag be volt nyesve).Na ilyen nálam még sosem fordult elő, mert kerek perec tudják az ismerőseim, hogy velem ilyet nem lehet. Tehát kérlek ne úgy állítsd be alapból, hogy erről kizárólag én tehetek.
2011. jan. 20. 11:58
 19/26 anonim ***** válasza:

igen, nyugodtan menj el!


kedves 11:51-es: szerintem ha a párja azt mondja, akarja őt, de gondolkodnia kell, az már eleve egy halott ügy! nehogy már a kérdező legyen mindenben a ludas (ok, minden kettőn áll, neki is biztos volt része abban, hogy ide jutottak...)

az pedig, hogy ne lehessen akár férfi nemű barátja, haverja, az enyhén szólva is túlzás!

2011. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
A párommal 7 hónapja vagyok együtt, a férfi barátomat ismerem 10 éve.
2011. jan. 20. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!