Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudat a család miatt?

Bűntudat a család miatt?

Figyelt kérdés

Nem sokkal azután, hogy egyetemre mentem, a viszonyom kezdett megromlani a családommal. Van még egy öcsém, és egy kis húgunk.

Az egyetemen kezdtem a világot egész más szemszögből látni, ami nem igazán tetszett az édesanyámnak. A mai napig nem dolgozta fel, hogy közgazdász lettem, és nem ügyvéd, ahogy ő szerette volna.

A helyzet csak tovább romlott, amikor megismertem a férjem. Mellette megtapasztaltam azt a világot, amit mindig is akartam, támogatott az álmaim elérésében.

A suli után összeköltöztünk, közel 100 km-re a családomtól. Munkát kaptunk mindketten, lakást vettünk, és éljük az életünket. A távolság miatt még jobban eltávolodtunk egymástól a szüleimmel.

Apukámtól is, pedig ő mindig is nagyon közel állt hozzám, de érte még van értelme hazamennem.

Ő az, akitől megtanultam, a család az igazi érték, hogy egy működő házasságért mindennap tenni kell. És örüljünk minden jónak, mert túl rövid az élet ahhoz, hogy várjuk a nagy csodát.

14-15 órákat dolgozik naponta, hogy el tudja tartani a családot.

Édesanyám munkanélküli, neki tetszik ez a helyzet, mert nem kell korán kelnie. A bátyám 21 éves, valamilyen neve nincs, egyéves szakra iratkozott be érettségi után, azóta is azt végzi.

A húgom viszonylag jól tanul, de összeszedett egy srácot, aki odaköltözött a szüleimhez, és miatta feladta az álmait. Az elején még küzdött, de anyunak tetszett a srác, az övékhez hasonló gondolkodásmódja, így hamar belefásult az életbe, pedig még csak 18 éves.

Amikor elkezdtem dolgozni, rengeteget veszekedtünk, mert az édesanyám, és a tesóim természetesnek vették, hogy a fizetésem felét haza kell adnom. Amikor ezt nem tettem, iszonyú balhé lett, de hiába erősködtek. Néha-néha titokban adtam apunak egy kis pénzt, hogy vegyen magának valamit, amit már régóta szeretett volna, de ő mindig hazaadta. Utána már inkább én megvettem neki. És nem nagy dolgokra kell gondolni, csupán olyanokra, mint új zokni, hogy ne lyukasba járjon, vagy egy szelet csoki, mert nagyon sokszor nem jutott rá.

Apukám sajnos nagyon beteg, és pár napja eszembe jutott, hogy ha ő nem lesz, lesz-e értelme hazamennem? Aztán mindjárt jött a válasz, hogy nem!

Most gonosz lennék, hogy így gondolom?

Ti hazamennétek, mert mégis csak ők a testvérek, és az édesanyátok?

Mindezek ellenére nagyon szeretem őket, de ha hazamegyek, csak irigykednek, hogy nekem milyen jó, pedig mi is megküzdöttünk mindenért, amink van.

Nekünk is van hitelünk, amit fizetni kell, de összetartunk a férjemmel, és nagyon boldogok vagyunk.

Elképzeltem, ha apu halála után hazamegyek, anyu szokás szerint sírni fog, hogy nem lesz pénzük semmire, hisz akkor már senki sem fog dolgozni, és ha nem adok, szokás szerint én leszek a legutolsó, mocskos szemét.

Ha már anyu sem lesz, azért kell majd hazamennem, mert a tesóim hajléktalanok lettek, vagy mert börtönbe kerültek?


2011. jan. 20. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem te, hanem ANYUKÁD a felelős a saját életéért és a kiskorú gyerekei életéért, felneveléséért is.

Ennyi. Asszem ezzel mindent elmondtam.

2011. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog a család, egy a szeretet, amit kaptál, vagy nem kaptál. Én gyerekkoromtól szenvedtem a "családomban", anyám nagy színész, kívülről cukormáz volt minden, de belülről rohadt. Nem hagytam magam, ahogy felnőttem, elköltöztem, és hiába anyám, nem úgy viselkedett, mint egy anya, így nem keresem. Ő sem engem, több éve. Nincs bűntudatom, csak eszembe jön az éheztetés, miközben ők zabáltak abból a pénzből, amit az állatól rám kaptak...

Légy boldog a pároddal, hagyd őket...apuddal titokban tartsd a kapcsolatot tovább :)

2011. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hazamenned állandóan, emiatt ne legyen büntudatod.

A tesvéreid életét nem neked kell megoldani, és hidd el, sokkal elöbb összeszedik magukat, ha nincs mögöttük valaki, aki mindig kisegiti öket.

Apukádat segitsd, ahogy eddig, ha esetleg komolyan beteg lesz, odaveheted magatokhoz, hogy meg legyen oldva az ellátása, de anyukádnak már lassan fel kellene nönie és nem azt várni, hogy valaki más eltartsa.

Neked a saját életedet kell folytatni, és nem az összes családtag problémáit megoldani. Mindenki a saját életéért felelös, és nem a fél világéért.

2011. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia

elolvastam a történeted,szerintem ha anyukádnak olyan kényelmes hogy apukád eltartja akkor vessen magára ha nem lesz senki aki hazaadja a pénzt.Nem vagy köteles pénzt adni,hisz külön családod van,van házad,hiteled,ha gyereked lesz akkor nem lesz könnyebb a helyzetetek,de anyudék ugyan úgy igényt tartanak majd a pénzedre amit addig adtál.Inkább bele se vágj mint nehezen gíyere ki belőle.Elhiszem h a családod.Én is 18 voltam mikor elköltöztem semmiben nem támogadtak,aztán elkezdtem dolgozni és egyből jött a szövegelés,hogy akkor küldjem haza a fizetésem felét,mert ők felneveltek.Könyörgöm ha csak az anyagiak miatt hoztak világra akkor szégyeljék magukat.Nem adtam haza semmi pénzt,mondtam hogy ti sem tudtatok engem támogatni(nem is akartak tartson csak el a barátom)akkor én minek segitsek??Eltudom rakni azt a pénzt én is.Amúgy anyámék nem tudnak spórolni.2x kért kölcsön,hogy kövi hónapban megadja,rá fél évre tudta csak vissza adni,pedig nem többről csak 15 000 ft-ról volt szó.Ha apukádat támogatni akarod és tiszta szívből teszed akkor hajrá.Annyit elmondok,hogy a karácsonyom hogy telt anyámékkal.megbeszéltük hogy mindenki ajándékoz mindenkit,erre anyám benyőgi 3 nappal kari elött hogy ő mégsem ajándékoz minekt,hát mondom jó akkor ti sem kapjátok meg amit vettünk nektek(anyám és öcsémről volt itt szó,a két hugom kapott)anyám ezen besértödött és kaptunk tőle 3 villanykörtét,hogy mégse üres kézzel menyjünk haza(a sírás kerülgetett inkább ne adta volna oda)Annyit tudni kell hogy tavaly karácsonykor 20e ft érétkben vásároltunk be nekik élelmiszert.Még annyi sem volt hogy köszi.

22/N

2011. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

8:44 vagyok

és a tavalyi karira mi nem kaptunk semmit sem.

2011. jan. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor elkezdtem dolgozni, rengeteget veszekedtünk, mert az édesanyám, és a tesóim természetesnek vették, hogy a fizetésem felét haza kell adnom."


Mármint akkor még otthon laktál, és úgy kellett hazaadni, vagy már máshol laktál, és úgy várták volna el, hogy hazaadd?

2011. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel suli után rögtön 100 km-rel messzebb költözött ezért nem lakott otthon... 100 km-ről adja haza a fizetése felét, ez volt az elvárás.
2011. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem menj haza csak apukád miatt a többiek élősködő energiavámpírok...
2011. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én már most magunkhoz költöztetném az apádat, és meg is lenne oldva a dilemma...
2011. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!