Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy változzon...

Mit tegyek, hogy változzon valami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolom nem vagyok egyedül a helyzetemmel.Sajnos.

A pénzügyi gondok, amik kihatnak a család egzisztenciájára.A mindennapi idegesség, a bizonytalanság.Az, hogy nem tudom megadni a családomnak amit szeretnék.

Sokat dolgozom, mindig keresem a lehetőséget, hogy kikecmeregjünk ebből a helyzetből.A párom is kedvetlen lett már.Belefásult.

Valahogy nem így képzeltem ezt az egészet, de minden erőfeszítésem ellenére nagyon nehezen tudok, tudunk a víz tetején maradni.

Biztattam magam alapvető dolgokkal, hogy lesz majd jobb, ha ennyire akarjuk, meg ilyenek.

De már kezdek én is elfásulni, és egyre nehezebben tudom mutatni a családom felé a biztos pontot, amit jelentenem kellene nekik.

Mit tehetnék, hogy optimizmusom visszatérjen, mert így szörnyű élni......?


2011. jan. 18. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudod En nagyon sok fele jarok, s lattam nagyon sok rosszat es jot is.

Az egesz vilagon szegenyseg van mar evtizedek ota! Az indiai, a nepal, a ceyloni stb. emberek mar evtizedek ota szolgakent dolgoznak mas orszagokban, s hatra hagyva a csaladjukat, s azert, hogy letezni, elni tudjanak. Tehat nem a luxust akarjak biztositani, hanem a napi betevo miatt kenyszerulnek erre.

Ugyanugy van az iraki, irani, palesztin, jemeni, somaliai stb. sorolhatnam a vegtelensegig, mivel szegenyseg van, s ezek az emberek mar regota erzik azt, amit Te jelenleg erzel.

Nagyon eros a hituk En azt tapasztaltam, s igy nagyon erosek, es kibirjak ezt.

Szomoru az, ami a mai korszakban tortenik, hiszen valoban nem egyszeru talpon maradni, de valtoztatni tudni kell, s nem kell ragaszkodni sosem a megszokotthoz, elkell fogadni azt, amit megtudsz teremteni onmagadnak es a csaladodnak. Talan az oseink ugy mondanak ezt, hogy a nadragszijjat kell szorosobbra kotni, de biztos, hogy mindig megkell talalni erre a megoldast.

Nagyon sok ember ismerek, ahol hasonlok a korulmenyek,de a gyermekeinek megveszik a mobilt, a 2 SZIM kartyasat, stb., mivel a masiknak is van. Probalj egyszerubben elni, s nem kovetni a kulvilagban latott eletmodot, s igy eltudod erni azt, hogy megelegszel azzal, amit megtudsz teremteni onmagadnak.

En is neveltem, s nevelek es tudom, hogy nem konnyu egy gyermeknek nemet mondani, de lehet!

2011. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is eszembe jutnak manapság a háborús évek, főképp, hogy akkor is életben maradtunk valahogy. Biztos mindent megtesztek, én inkább a lelki szinten adok tanácsot: Tudjál róla, hogy nem a te tehetségtelenséged áldozata vagy a családoddal együtt, hanem kifosztottak bennünket, mindnyájukat. Kifosztottak vagyunk. De: Jobb a kifosztottak közé tartozni, mint azok közé, akik kifosztanak másokat.

A gyerekeidnek is mondd el: ez most egy ilyen történelmi helyzet.

Tanítsd meg őket egészségesen és olcsón enni: reggel zabpehely vízzel, esetleg kevés lekvárral. Délben leves és főzelék. Hús nincs, nem kell, én több mint húsz (20) éve vegetáriánus vagyok, és még mindig egészséges. Igaz, táplálékkiegészítőket nyelek nap mint nap. Még így is olcsóbban jövök ki, mint a hússal. Legtöbben azt mondják, vashiányosok lesznek, ha nem esznek húst. Ez igaz. De ha zöldségekből készült főzelékeket esznek helyette, (spenót, brokkoli, zöldbab) akkor ez kiegyenlítődik. A mirelit spenót elég olcsó. Nálam nincs fagyasztó bekapcsolva, hanem mindig aznap megveszem, meg is főzöm rögtön. A fagyasztó rengeteget fogyaszt.

Tartsatok ki! Úgy látom, javul a politikai helyzet, valószínüleg lesz javulás, jóra fordul minden. Szívből kívánom mndnyájunknak.

2011. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom férfi vagy. Nálatok be van kódolva hogy rajtatok a család szeme, és ha nem teljesítetek jól akkor minden oda. Pedig hidd el, hogy mi nők nem várunk el annyi mindent amit ti gondoltok. Pont most beszélgettem erről a párommal a hétvégén. Mi is hasonló szar helyzetben vagyunk. Én pár hónapja kiborultam a munkahelyemen, betegállományban vagyok, fel is mondtam mert ha maradok csak a mentő visz el. Ő is ki van már egy ideje az utazástól munkától pénztelenségtől, de ő nem teheti meg hogy kidől. Mondja ezt. És most megértettem hétvégén hogy ezt a bekódolást nem lehet csak úgy egyszerűen feloldani. Lehet nem is kell. Csak szomorú látni ahogy nap mint nap küzd hogy fél ötkor kimásszon az ágyból és elinduljon pénzt keresni. Én mostanában elkezdtem pozitívan gondolkodni, és az összes vágyamat elmondom napi sokszor, hogy materializálódjanak, legalább részben. Hiszem hogy ez segít, meg agyalok hogy mit kéne hogy kéne, simogatom, masszírozom ha hazajön a párom, és máris jobban érzi magát. Most így tudok neki segíteni. Talán ha beszélnél a pároddal könnyebb lenne, bár lehet hogy ezt megteszitek, nem írtad. A pozitív olvasmányok is segíthetnek. Én most Gonagriha Sorsnavigátor című könyvét olvasom, nagy segítség. Hiszem hogy jobbra fordul minden. Van egy kedvenc mondásom, ez tartja az erőt bennem ha már nagyon kivagyok: Akár jó a helyzet, akár rossz, változni fog. Örök igazság. Ha most rossz, akkor csak jobb lehet! Higgy benne és teljesül! Sok sikert. Amit még mondanék, hogy próbáld számba venni hogy mi az amiért hálás lehetsz a sorsnak. Egészséges gyerekek, van melletted egy társ, van fedél a fejetek felett. Ezek nem kis dolgok, legyél hálás érte. Ez is segít. 36/n
2011. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!