Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet így a "kapcsolat"?

Működhet így a "kapcsolat"?

Figyelt kérdés
A férjemmel különváltunk.A válás is zajlik.De a helyzet az hogy nagyon jól kijövünk egymással és mindent meg tudunk beszélni.Én még nagyon szeretem de elengedtem,mert nem akarom hogy boldogtalan legyen miattam.Viszont a sex még mindig működik.Ez nem baj.Neki is nagyon jó és nekem is.Nem gondolom azt ,hogy ettől vissza jön de azért még reménykedem.Mindketten próbálunk ismerkedni,azt mondtuk ez az állapot addig megy így amíg egyikőnknek nem lesz valakije.Azt tudni kell ,hogy 11 évig voltunk együtt és van 3 lányunk .Nekem ez a felállás most jó és neki is.Kérdésem ,hogy működhet ez így vagy nem.esetleg vissza is jöhet?
2011. jan. 17. 07:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Én sosem fogom megérteni azokat a párokat, akik azért válnak, "mert már nem szerelmesek egymásba". A szerelem egy nagyon is múlandó dolog, és csak pillanatnyi. Mi 6 éve vagyunk együtt a párommal, szerelem az első 3-4 évben volt a klasszikus értelemben. Az utóbbi 2-3 évben csak apróbb fellángolások, de emellett a kölcsönös tisztelet, szeretet, a tervek, ezek maradtak. Ezek a legfontosabbak. Egy sokéves kapcsolatban ez teljesen természetes, ha két ember az a túl szenvedélyes típus, akkor maradhat meg a klasszikus szerelem sokéven át, de az a kapcsolat is legtöbbször viharos, pont a két erős és különböző fél miatt. Komolyan nem tudom, mit akar a férjed... 11 év és 3 gyerek után a szerelem elmúlik, és csak egy-egy romantikus vacsora, egy közös program, kettesben, egy kis különleges kikapcsolódás - ez hozhatja vissza, de ez is csak a program erejéig, +/- pár nap. És ez így van jól. A szeretet, tisztelet, az a józan tudat, hogy bár elhet, hogy nem lehetek mindig szerelmes, boldog vagyok a párommal, és vele szeretnék élni... ez ér valamit, a szerelem önmaga semmit. A férjed már nem szerelmes, de nem is szeret téged eléggé ahhoz, hogy veled is maradjon, sem a közös gyerekeiteket. Bár tudom, hogy a gyereknek a válás jobb, mint a feszültség, a különélő, de boldog szülők jobbak, mint az együtt élő, de veszekedő-vitatkozó felek... de ha jól veszem le, nálatok ez nem volt. A férjed nem mondta el, mi baja veled, ezért elmúlt a szeretet irányodban. Én mindenesetre nem lennék vele tovább, ha vége akkor vége. Később ha többet is akar egyértelműen, mint testi kapcsolatot, akkor keressen és meglátjuk. 11 év után nem azt érdemelnéd, hogy rajtad élje ki magát, mégis függetlenként... hiába vágysz rá vagy szereted. Csak ezért nem fog visszamenni hozzád. Majd ha tényleg egyedül lesz, és nem talál párt, vagy alkalmas párt, vagy esetleg te találsz valakit, majd akkor döbben rá, kit veszített. Ez a helyzet, ami most van, neki csak jobb, mint a házasság volt. Én azt tanácsolom, ne tarts fent vele testi kapcsolatot.
2011. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam végig a válaszokat és a kommenteket de ezért válni baromság:

Mert a volt férjem már nem szerelmes belém "csak" szeret és így nem akar velem lenni.


Üljetek le és beszéljétek meg. Az nem baj ha most így jó.. de azért mert csak szeret.. hát nem értem egyikőtöket sem.

Mi úgy házasodtunk, hogy "csak" szertettük egymást és tökéletesen működik a kapcsolat most várjuk az ikreket és együtt vagyunk 20 éve.

2011. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes még próbálkoznotok,lehet hogy csak egy kis időre van szüksége.

Viszont az is eszembe jutott,hogy lehet hogy az történik,hogy csak addig kellesz amég nincs más,hiz te vagy a megszokott,a szex jó,de ha jön az "új" akkor már nem fogsz kelleni.

2011. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

*Szerintem abban a pillanatban, hogy megtudja, neked van másik, két kézzel fog beléd kapaszkodni. Rádöbben, hogy másnak is kell a felesége, akkor nem lehet rossz nő!


Ez lehet, de mindezt pusztán önzésből fogja csinálni, nem szeretetből.

Viszont amint neki lesz valakija, úgy fogja eldobni a kérdezőt, mint egy rongyot.

2011. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

*Azt mondta ,hogy a természetemmel van a baj.Hamar ideges leszek és nem tudom kimutatni teljes mértékben hogy szeretem ,de neki erre szűksége lenne.Nagyon sok apróság van még ami miatt válunk de nem olyanok amin ne lehetne változtatni.De ezeket csak most mondta el mert nem akart megbántani.


És te ezt beveszed? Nagyon naív vagy... A szeretet = elfogadás. Ha nem fogadja el a természetedet = nem fogad el téged = nem szeret. Ez ilyen egyszerű.

És csak most mondta el, mert nem akart megbántani? Ugyan már!! A válás nem bántás, az, hogy szivem, próbáljunk meg változtatni néhány dolgon, az meg igen? Vagy elmondta, csak nem figyeltél rá, vagy tényleg nem mondta, de akkor meg ne játssza a szentet, néma gyereknek anyja se, ráadásul nem is szeretem az utólagos kifogásokat. Kb. mintha most találta volna ki, hogy magyarázza a bizonyítványát. Felnőtt ember 11 évig nem fojtja magába, ha valami nem tetszik neki.


Megmondom, mi van. Te még reménykedsz, ő meg kihasznál, végülis addig is van szex, amíg nem talál valakit. Ha meg végképp nem jön össze, esetleg visszakaparja magát, miközben te tárt karokkal várod és elhiszed neki, hogy neked kell megváltozni.

Nincs abban semmi rossz, ha szex van, ami mindkettőtöknek jó, végülis felnőtt emberek szabad akaratáról van szó, csak legyél vele tisztában, hogy ennyi és nem több. Ne várj tőle könnyes összeborulást.

2011. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak:nem is várok könnyes összeborulást ,hisz tudom hogy most nem akarná,de nem mondta hogy később sem.Lehet túl korán ismerkedtünk meg és nem éltük ki magunkat.De most ez a felállás nekem jó nem akarok változtatni rajta.Lehet hogy csak kihasznál de az is lehet hogy tényleg ez kell nekünk hogy ismét együtt legyünk.
2011. jan. 17. 09:17
 17/22 anonim ***** válasza:
Ne tolj ki Magaddal. Elment. Váltok. Vége? Vége. Csak hitegeted Magad, de úgysem hiszed el.
2011. jan. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor elmondom mi lesz:

Neked így jó, neki nem, mert már kiszállt a kapcsolatból. Addig megy majd a dugás ameddig ő párt nem talál magának. Téged ADDIG KIHASZNÁL, mivel a pasik külön tudják választani a érzelmeket a dugástól, míg a nők nem. Te - sajnos - nagyon csúnyán pofira fogsz zuhanni, és nem is kicsit. (te arra számítasz hogy ezt így fent lehet tartani) Neked most ez a helyzet jó, tehát nem is törekszel - lelked mélyén nyugodtan bevallhatod- hogy más pasast keress. Az hogy ő elég későn kapott észbe és mondta el neked, hogy mi a gondja, az számomra azt jelenti, hogy (0. elég szemét a pasi) 1. volt valakije, ahol nem kellett külön energiát pazarolnia, 2 . meg sem akarta menteni a kapcsolatot, mert elégedetlen, és lusta ahhoz hogy küzdjön valamiért, vagy valamiért megdolgozzon. (a pasik lusták)


De ne adja az ég hogy igazam legyen


28N

2011. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
2x 2o évet eltötltöttem házzasságban és ezután is azt m ondom,hogy a jó párkapcsolat alapja a szex és itt nem is a minőségéről beszélek,hanem az önzetlen odaadásról és a m ásik olyan fjta megértéséről ,ami a törődésről a szeretetről szól.Egfyébként valamelyik oldalon van kérdés feltéve,hogy mi a szeret és a szerelem között a különbség.El kell olvasni és rájöttök arra, hogy ennek a párnak igy a jó.MOst mi a baj.Egyik sincs a másiknak kiszálgáltatva, nem rabszolgája, hanem szeretik egymást.Eljátszanak avval a gondolattal,hogy válnak ugyan ,de a pillanatnak élnek.Mi napmint nap ugyanugy élünk csak merjük kimondani.Boldog éveket kivánok a kérdés feltevőjének.
2011. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
10:31-es Köszönöm a választ.Végre valaki aki megért.Köszönöm a hozzászólást jól esett.
2011. jan. 17. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!