Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet így szeretni? Meg tud...

Lehet így szeretni? Meg tud ez változni? Tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
van egy ismerősöm. 10 éve volt egy kapcsolata, valamiért vége lett. Azóta csak vegetál, persze voltak kapcsolatai. ezt ő így mondta. Meg tud még változni ez? tud majd mást is szeretni? tapasztaltabb emeberek válaszait várom.
2011. jan. 16. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha ennyi idő alatt nem tudott egyedül túllépni rajta, szerintem nem fog sikerülni.

30/L

2011. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Jahj istenem,

hasonló a szitu. A kiszemeltem is közölte h a válás óta képtelen komolyabb érzelmeket táplálni bárki iránt is..


Létezik, ezek szerint sajnos :-(

2011. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Azért mondja ezt az ismerősöd, mert jó neki így. Jobb neki, hogy sajnáltatja magát, kesereg azon, ami már réges-rég elmúlt, ahelyett, hogy a jövőt építené. Az ilyen emberre mondják, hogy a múltban él. Mindig könnyebb a sebeket nyalogatni, mint felállni,s tovább lépni. Nem feltétlenül kell azonnali hatállyal egy új kapcsolatba beleugrani, de miért ne ismerkedhetne az ember? Főleg 10 év után. Ez már nem normális. Szerintem beszélj az ismerősöddel, hogy kérje szakember segítségét a túllépéshez. Manapság már nem szégyen pszichológushoz járni, és tényleg tud segíteni.
2011. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és ha megismerne valaki mást? és megszeretné őt?
2011. jan. 16. 21:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Voltak hosszabb kapcsolatai (5év!!!!!!!!!!!!!), és nem olyan aki elzárkózik az ismerkedéstől, sőt!!!!!!Nekem ő a kiszemeltem, csak félek hogy mellettem sem lenne túl rajta.
2011. jan. 16. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos biztos van olyan h már nem úgy áll a dolgokhoz.Sajnos van nem egy olyan ismerösöm aki nagyon rendes volt régen és egy kapcsolat miatt teljesen megbolondult.Régen tele voltjó tulajdonséggal és bérki jol jérhatott volna vele most meg egy tök bunko ember.Én amondo vagyok h nem szabad egy valaki miatt utána úgy állni a dolgokhoz ahogy nem kéne,mert lehet h az a másik ember(uj)sokkal jobban szeretne megbecsülne mint az elöző és meg is érdemelné h viszont szeressék.DE sajnos ha valaki akár többször is csalódott annak már nagyon nehéz biznia.Sajnálom az ilyet,kár azért aki már nem bizik.
2011. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiszemelted ne add fel!

Persze, hogy tud változni ha érzi, valakinek szüksége van rá.Valószínű, hogy férfiről van szó, és a labilis libidó lehet a háttérben.

2011. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Elképzelhető ilyen sokk. Ha az igazi, kivételes szerelmet vélte megtalálni valakiben úgy, hogy már volt összehasonlítási alapja, és azt hitte, most nem fog mellé - az kiválthat ilyen sokkot. A férfiak egyébként is hajlamosak e téren a gyávaságra. "Egyszer leereszkedtem odáig, hogy kiadjam magam, és megbízzak valakiben, átvágott, most aztán nekem jogom van mindenkivel szemétnek lenni illetve többé nem bízni senkiben" Ismerem a típust, nincsenek vele jó tapasztalataim. A barátommal is hogy elbánt az exe, mégsem ijedt meg tőlem. Sok múlik a hozzáálláson is.
2011. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindkét kérdésre igen a válasz.


Lehet valakit így szeretni.


Meg tud változni.


Akarnia kell. Az, hogy TE szereted ŐT, nem elég. Mármint, Te ezzel nagyon sokat tehetsz érte, csak el kell tudnod fogadni, hogy ez nem biztos, hogy elég lesz. Van, akinek nagyon mélyre kell süllyednie, hogy onnan lendületet vegyen az élete. Ezt konkrétumok alapos ismerete nélkül nem lehet eldönteni.


Vannak csoportos és egyéni terápiák, amik sokat tudnak segíteni ebben. Segítség viszont az, amit valaki kér. Tehát TE hiába küldenéd, cipelnéd el ŐT, ha Ő maga nem jutott el addig, hogy segítségre van szüksége. Akkor Ő még nincs túl a mélyponton, még nem kész arra, hogy jobbra forduljon az élete, és bármilyen kegyetlenül is hangzik, mindkettőtöknek árt, ha most komoly kapcsolatba kerültök. Neki azért, mert nem jut el oda, ahonnan a dolgok megfordulhatnak, hiszen mellette kielégítően jobban lesz a Te szereteted által. Ez neki nem valódi megoldás, függésben lesz Tőled.


Neked sem jó, mert nem igazán azt fogod kapni, amit vársz és sok energiád megy el egy olyan kapcsolatra, ami hosszú távon nem lehet kielégítő számodra. Akkor fel kell adnod a hozzá most kapcsolódó hiedelmeidet. (Legalábbis egy részüket.)


Ez persze mind teoretikus, hiszen nem ismerlek benneteket. Az is könnyen lehet, hogy Te meg éppen olyan fejlődési állapotban vagy, hogy a Te személyiséged formálódásához szükséges, hogy "megments" valakit. :)

2011. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg tud változni, de sajnos nagyon nehéz. Valaminek történnie kellene ahhoz, hogy rájöjjön, hogy ami elmúlt, az elmúlt. Ha rendet tenne magában, akkor észrevenné, hogy ezzel a ragaszkodással az életét teheti tönkre. Könnyen meglehet, sőt, biztos, hogy már rég nem szerelmes a nőbe, csak valami hiányzik neki. Vagy ha nem ért úgy véget a kapcsolat, ahogy jó lett volna (pl. békesség helyett veszekedve, haragban stb.), akkor elképzelhető, hogy nem tud ezen továbblépni. Ilyenkor tisztázni kéne, hogy pontosan mi is történt és miért, esetleg felkeresni az illető csajt és megtárgyalni vele a dolgokat, lezárásképpen. Persze ehhez nagy bátorság kell...
2011. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!