Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Salamon fiúnévhe...

Mit szóltok a Salamon fiúnévhez? (A férjem Dávid)

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 19:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Én Saminak fogom becézni. (A második fiúnak a Simeont szántuk - őt Siminek lehet majd becézni)
2011. jan. 16. 20:07
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Remélem nem bántalak meg vele, de nekem egyáltalán nem tetszik.
2011. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%

Shabbat Shalom


Az Izmaelben vagy az Ábrahámban nem gondolkodtok? Azok is jól hangzanának a gyerek keresztelőjén

2011. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Sami és Simi? Tinédzser korukban nem fogják megköszönni ezeket a beceneveket,főleg a Simi miatt.Úgy,hogy Salamon és Simeon férfias nevek,de a beceneveik plüss állatosak.Ha lányotok lesz neki mit találtatok ki?
2011. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%
Szétfogják őket szekálni. Egyik sem tetszik.
2011. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Nekem egyik név sem tetszik. Ha már mindenképpen héber eredetű nevekből kellene választanom, akkor talán Ezékiel.

Ami a suliban való cikizést illeti, szinte biztos lehetsz benne, hogy gúnyolni fogják. A név választásnál mindig tekintettel kell lenni a leendő viselőre is. Egy ismerősöm Vajknak nevezte el a fiát, mindig azzal piszkálták a gyereket a tanárok!!! is, hogy "miután megkeresztelkedtél István lett belőled is?" Gondolom nem szeretnéd, ha a gyereked egy életen át szenvedjen a neve miatt...

2011. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nincs olyan név, amit a gyerekek ne tudnának szekálni. :)
2011. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem hinném, hogy egy Salamont agyon cikiznének. Ellenben ez a Simeon már szerintem is elég... érdekes. Pláne, hogy Siminek becézik fiúként. Na, ez szerintem tényleg elég büntetés, és így hogy a testvér meg Sami. Ez csak akkor lenne nagyobb kiszúrás, ha ikrek lennének.
2011. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
מזל טוב
2011. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy a gyerekek minden nevet ki tudnak gúnyolni,de vannak olyan nevek,amik egyszerűen magaslabdák és nem kell hozzá túl sok kreatívitás,hogy élcelődjenek vele pl.Leokádia. Ezzel,egy élő céltáblává válik a gyerek.

A kérdező esetében a Salamon és Simeon még elmegy,de a beceneveiket egyszer is meghallják az osztálytársak,ott kő kövön nem marad.

2011. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!