Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy választanád ki hogy...

Hogy választanád ki hogy melyikük éljen?

Figyelt kérdés
Régebben olvastam egy újságban hogy egy párnak sziámi ikrei születtek. Meg kellett őket műteni, de úgy hogy csak az egyikük élhette túl. A szülőkre bízták a döntést. Ti hogy tudnátok dönteni egy ilyen szörnyű helyzetben?
2011. jan. 16. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik nagyobb valószínűséggel lesz egészséges a későbbiekben.
2011. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén, mint az 1.
2011. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikknek nagyobb az életesélye,de valszeg a szívem szakadna meg.
2011. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiknek nagyobb az esélye egy teljes életre. Rokonságban előfordult egy ilyen, az egyik babóca mozgássérült lett volna elég súlyos mértékben, így a másikat választották, mert muszáj volt választani. most 4 éves a kislány és makkegészséges.
2011. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én is hallottam. Én azt amelyiknek több esélye lenne az életre, vagyis gegészségesebb lenne. De a szívem megszakadna, mert mindekettejüknek joga van az élethez :(
2011. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, azt választanám, akinek több esélye van életben maradni, vagy teljesebb életet élhetne. De így is nagyon nehéz lenne. Ha egyenlőek lennének az esélyek, abba én beleőrülnék, nem tudnék választani.
2011. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az biztos, én is így döntenék!
2011. jan. 16. 13:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez fura, hogy a szülőre bízzák a döntést. Az orvosoknak kellene tudni, hogy melyik babának van több esélye az életre, és az alapján dönteni. Ha mindkettőnek egyformán, akkor mindkettőnek esélyt kellene adni nem ? Miért kellene egyiknek meghalnia akkor ?
2011. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne sértődj, de már egy ilyen kérdést feltenni is kegyetlenség. Egy másik ilyen "okos" dilemma kérdés: Leendő apaként veszélyeztetett szüléskor a feleséged, vagy a gyereket választanád-e? Durva kérdések ezek, normális esetben persze, hogy az orvos megpróbálja megmenteni mindkettőt és a sors dönt. Kegyetlenség ilyet kérdezni...
2011. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Engem ez csak érdekelt. Még anno újságba volt ez az eset, hogy ha nem műtik meg őket mindketten meghalnak.
2011. jan. 17. 07:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!