Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor tanítottad meg a gyereke...

Mikor tanítottad meg a gyerekedet ezekre a dolgokra?

Figyelt kérdés
Anya, apa teljes neve, foglalkozásuk, lakcímetek, segélyhívó telefonszám. A gyerekem elsős, 5 éves kora óta tudja ezeket. A minap kiderült az iskolában, hogy a 21 gyerekből ő az egyetlen, aki tudja milyen számot kell felhívni baj esetén és mit kell mondani. A maradék 20-ból 18 nem tudta a lakcímüket, a szülők teljes nevét, páran tudtak csak válaszolni arra, hogy mivel foglalkoznak a szüleik.
2011. jan. 15. 09:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

én még most sem tudom a segélyhívó számokat... még sose kellett, ha meg kellene, nem csak én vagyok ott.

15Ł

2011. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
112 a segélyhívó szám, ahonnan bármit elérsz. Tegyük fel hogy anyukáddal vagytok otthon kettesben és rosszul lesz. Mit csinálsz akkor? 15 évesen azért szerintem szégyen, hogy nem tudod...
2011. jan. 15. 12:25
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
30 éve tanítok első-másodikosokat, a gyerekek 70-80 %-a nem tudja a szülei nevét(!) sem, foglalkozást, lakcímet meg végképp nem. Még a 20-30 évvel ezelőtti tanítványaim kicsit magasabb %-ban tudták, a mai gyerekeknél alig néhány. Saját gyerekeimnél az első, amit megtanítottam, a személyes adatok voltak. Épp a múltkor nosztalgiáztam, megtaláltam egy régi kazettát, amelyet a lányom kétéves korában készítettem, mondja a nevét, korát, szülők nevét foglalkozását, lakcímét, meg 15 gyerekdalt. A fiam ugyanezeket csak 3 évesen tudta, mivel ő két évesen még egyáltalán nem beszélt. De szerintem ezeket a dolgokat megtanítani alap, és ez a szülők feladata lenne. Bár a dolog másik oldala, hogy ma rengeteg szülő nem dolgozik, otthon vannak főállású anyaságin, de a gyerekkel nincs idejük foglalkozni (természetesen vannak kivételek!) , de sajnos 80 %-ban ezt tapasztalom.
2011. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 tetris ***** válasza:
Két éves korában már mindegyik tudta a teljes nevét, és azt, hogy Budapest. Az utcánk neve is beugrott olykor.
2011. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

5-6 éves lehettem, mikor ezeket megjegyeztem. Szerencsére jó a kódmemóriám.


Amúgy alap, hogy ezeket a dolgokat a gyerkőc tudja, mikorra már suliba kerül, mert így könnyebb segítséget kérnie.

2011. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én is alapnak éreztem, épp ezért akadtam ki rajta, hogy az enyémen kívül alig tudta valamelyik gyerek. Szerintem az is nagyon fontos, hogy tudjon segítséget kérni, ha olyan helyzetbe kerül, ezért tanítottam meg neki a segélyhívó számát is és hogy mit kell elmondania, ha történik valami. A lakás telefonszámát, vagy az enyémet nem tudja, azokat én túl hosszúnak tartottam ahhoz, hogy megjegyezze, de tudja hová vannak feljegyezve.
2011. jan. 15. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!