Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor tanítottad meg a gyereke...

Mikor tanítottad meg a gyerekedet ezekre a dolgokra?

Figyelt kérdés
Anya, apa teljes neve, foglalkozásuk, lakcímetek, segélyhívó telefonszám. A gyerekem elsős, 5 éves kora óta tudja ezeket. A minap kiderült az iskolában, hogy a 21 gyerekből ő az egyetlen, aki tudja milyen számot kell felhívni baj esetén és mit kell mondani. A maradék 20-ból 18 nem tudta a lakcímüket, a szülők teljes nevét, páran tudtak csak válaszolni arra, hogy mivel foglalkoznak a szüleik.
2011. jan. 15. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Mobil van nála,így egyszerübb.
2011. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elsős gyereknél még nincs. Gondolom te sem adtál neki 7 évesen. A mobiltól nem fogja tudni a nevedet, a címeteket, a foglalkozásodat és a segélyhívó számát. Én teljesen kiakadtam rajta, hogy ilyeneket 7 éves gyerekek még nem tudnak.
2011. jan. 15. 09:40
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekem már 3 éves korom körül megtanították. Mondjuk segélyhívót nem, akkoriban nem volt fontos. De lakcímet, szülők nevét, foglalkozását, otthoni telefonszámot tudtam.

Egyedül azt nem fogtam még fel, hogy a vezetékes szám lakáshoz és nem személyhez kapcsolódik. Így otthonról megpróbáltam 6 évesen felhívni anyámat és győzködtem a telefonközpontosokat, hogy deeee, az a jó szám :)

2011. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Ez valtozo! Nalunk az unoka 2 eves mult, bolcsodebe jar, es tudja csaladi nevet es a korat, mivel mar tisztan beszel.

Foglalkozz a gyermekeddel, mivel nagyon fogekonyak, s ne torodj azzal, hogy a tobbi gyermek mennyire fejlett, vagy fejletlen.

Hiszen ez fugg attol, hogy is, hogy a gyermek mennyire befogado kepes, vagy mennyit van Vele foglalkozva.

2011. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Egy 6 évesnél mobil? Inkább megtanítom amit tudnia kell.

Egyébként nekem is kb 5 évesen tanították meg anno és én is így szándékozom a saját gyerekeimnél cselekedni.

2011. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az iskolában kérdezék ezekről a gyerekeket és a szülői értekezleten mondta el a tanítónő az eredményt - természetesen név nélkül. Az osztályban vannak olyan gyerekek, akik már tudtak írni olvasni iskolakezdéskor -az enyém nem- mert a szülők ezt fontosnak tartották megtanítani velük, többen járnak nyelvtanfolyamra, ezzel szemben ilyen alapvető dolgokról fogalmuk sincs.
2011. jan. 15. 09:46
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Még 3-4 éves korában megtanítottam neki ezeket, akkor már szépen, tisztán beszélt. Mire iskolába ment, addigra már tudott olvasni, írni és összeadni is. Nagyon érdekelték ezek a dolgok, folyton kérdezett róluk, hát megtanultuk.


Őszintén meglep, hogy nem tudnak ilyesmiket a mai elsősök. A mi időnkben elképzelhetetlen volt, hogy egy elsős kisiskolás ne tudja megmondani, hogy kik a szülei, hány éves és hol lakik.

2011. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes dolog, mert nekem anyukám ezt kb másfél 2 éves koromban tanította meg, mert elég hamar megtanultam beszélni, azt mondják, hogy egy évesen már érthetően, tisztán beszéltem. Mindemellett emlékszem, hogy kb 5 évesen már olvastam és írtam. Jó olvasni, hogy így foglalkozol a gyerekeddel, mert szerintem ezek nagyon hasznos és jó dolgok, én csak hálás vagyok anyunak, amiért nem kellett az iskolában görcsölnöm ezek megtanulásával.

Egyébként kicsit szomorú, hogy sok gyereknek nem adja meg a szülő azt a mennyiségű foglalkozást, amit igényelne..mert egy nyelvóra szerintem nem pótolja azt az élményt a gyereknek, amit az nyújt, mikor az anyukájával játékosan tanul.

2011. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Kisfiam 2 évesen tudta a teljes nevét és életkorát + anya-apa teljes nevét. Ehhez jött 3-4 éves kora között a pontos lakcíme, a foglalkozásunkat csak jóval később tanulta meg - persze tudta, hogy mit csinálunk, de képtelen volt megnevezni a foglalkozásunk "hivatalos" nevét. Helyes volt, mert amikor 4 éves kora körül megtanulta, hogy hány évesek vagyunk, mindenhol, mindenkinek ezzel kérkedett - még nem tudta, hogy anya erre érzékeny :=)

Sajnos nálunk is hasonlóan szomorú volt a tapasztalat az iskolában, bár nálunk 30-ból 4 gyerek tudta, a többinek fogalma sem volt arról pl., hogy hol lakik.

2011. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Óvodás korban már meg lehet tanítani a gyereknek, sőt nálunk az óvónénik kérdezgették a gyerekeket és aki nem tudta annak megtanították ( anya-apa neve, lakcím). Az elsős fiamnak már a teljes születési dátumát is fejben kell tartania...
2011. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!