Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretjük őket?

Miért szeretjük őket?

Figyelt kérdés
Azokat az embereket miért szeretjük még a szakítás után is akik megcsaltak,megbántottak,bántottak esetleg tönkre tették szinte az életünket.Vajon mikor múlik el ez az érzés és igaz hogy az idő minden sebet begyógyit? Történt veled ilyen?elmeséled? :)
2011. jan. 13. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert a szerelmet nem a tettek határozzák meg. :) Ha valakibe beleszeretsz, az egy érzelmi folyamat és ezt pár helytelenül meghozott döntés nem tudja kioltani.
2011. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Vannak akiknek vonzó a bántalmazó pasi.
2011. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Azért, mert a szerelem vak.

De én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy az a nő, aki szakítás után is szereti azt a férfit, aki megalázta, megverte, megcsalta, abban bizony nem kevés mazochista hajlam is szorult - természetesen nem szexuális értelemben, hanem lelkileg, mert az ilyenek vmilyen szinten vágynak a fájdalomra, a szenvedésre.

2011. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igazából egyik sem érint meg :)

Én inkább a kedves nem otthon ülö jófej pasikat csípem :)

Bár a volt párom elég szemét volt velem(nem ütött,hanem sokszor megcsalt :()

De sikerült tovább lépnem rajta :)

Örülök hogy írtatok köszi :)

2011. jan. 13. 21:56
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Én 12 évesen lettem szerelmes az (akkori) osztálytársamba. Már évek óta szerelmes volt belém, de addig nem viszonoztam. Én voltam a suli lúzere, nem voltak barátaim, ezért és az ő barátai miatt szóba sem akart velem állni, és néha úgy is viselkedett, mintha utálna. Csak szemeztünk, nekem jött a folyosón meg ilyenek voltak. kb 9 hónappal később a téli szünet előtt ráakaszkodott egy csaj, akit mi csak szőke k-nak hívtunk, mert minden 7en mással járt. A pasi azonban megmondta neki hogy hagyja békén mert nem akar tőle semmit. Megnyugodtam. Aztán visszamentem a szünet után, és akkor meg megtudtam, hogy összejöttek, és a pasi nem is próbálta titkolni, előttem ölelkeztek meg minden. A pasi viszont a barátainak is mondta hogy engem szeret, és ezt láttam is rajta. 1 hónapig ez így ment, aztán én új suliba mentem. Kb. akkor kidobta a csajt, és hetente 2x még edzésen találkoztunk 1,5 évig. Ő ugyanúgy viselkedett velem, mint azelőtt, én meg néha így, néha úgy, de nagyon nehéz volt. De erős volt bennem a bosszúvágy és a káröröm hogy láttam hogy szenved miattam, hogy nagy nehezen már túl vagyok rajta teljesen, legalábbis majdnem teljesen. Már fél éve nem is kell találkoznom vele, de 2 hónapja véletlenül összefutottunk, és láttam hogy nincs túl rajtam, én viszont már igen.

15/L

2011. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát utolsó szerintem te ezt erősen beleképzeled, hogy nincs túl rajtad...:)
2011. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
sokszori megcsalás után csakis az köthet valakit valakihez hogy nem tud továbblépni mert anyagilag, vagy lakás vagy vagyon vagy éppen sok gyerek eltartása miatt,nem tud szinte lehetetlen továbblépnie,vagy az illetö szadomazohista szereti az önkínzást,vagy fiataloknál nagyon gyakori a birtoklási vágy,ha nem az enyém,másé se legyen!!!Azért is megtartom magamnak bármi áron is!Ez butaság,már tudom,pedig valamikor én is beleestem!:-(
2011. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Stockholm szindróma.

Mazochizmus.

2011. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is a lelki önkínzásra tippelek + a kishitűség is közrejátszik + az önbizalomhiány is.Ez a "nem kellek másnak, bezzeg neki jó voltam" - effektus a gyakori ezeknél a nőknél, hiszen egy igazán jó kapcsolat, ahol egészséges lelkületűek a felek, eleve elő se fordul olyan egetrengető dolog, hogy verik egymást meg félremennek, csak azoknál, ahol valamelyik fél egész egyszerűen túl önző, a férfi nőelnyomó beállítottságú, vagy ezt hozza otthonról, a nő meg azt gondolja magáról, hogy csak azért, mert nő, neki többmindent le kell nyelnie a férfinak; sajnos a magukat egészen modern gondolkodásúnak képzelő nők között is akad bőven ilyen.
2011. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Valakitől azt hallottam, hogy a szerelem kémia. Hogy feromonok, vagy ilyesmi. Ebben lehet valami, mert én is voltam úgy, hogy olyan szerelmes voltam, hogy ha nem volt a közelemben az illető, beláttam, hogy hazudik, becsap, nyilván már nem szeret úgy, és nincs jövője a kapcsolatunknak. Aztán belépett az ajtón és elolvadtam, csak örültem hogy megölel, és velem van. Csak azt nem tudom, vajon csak a nők ilyen hülyék, vagy a férfiak is?
2011. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!