Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nagycsaládban felnőni?

Milyen nagycsaládban felnőni?

Figyelt kérdés
Előnyök? Hátrányok? Mekkora az a nagy család?
2011. jan. 13. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Mi 5-en lakunk együtt tehát ez már nagycsaládnak számít.Van 2 bátyám egy 22 és egy 18 éves, tök imádom h mindig vigyázni akarnak rám.De pl. van hátránya is a dolognak régen -mivel én vok a legkisebb- mindig engem piszkáltak.De azért így visszagondolok tök jó h ilyen családom van:D:D:Dannyira szeretem őket<3
2011. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Én 8 fős családban nőttem fel. Nagyszülők, unokatesók, stb. Előny: sosem vagy egyedül. Ez persze hátrány is néha. De a lényeg, hogy nem unatkozol, mindig van aki meghallgat. Hátrány viszont, hogy mikor ennyi ember él együtt, sokkal több a súrlódás. Ugye mindenki otthon tölti ki az egész napos frusztrációját, ami egyrészt így 8 emberen oszlik meg, másrészt viszont ugye mindenképp kapsz te is a másik rossz napjából. Viszont mindig akad segítség, a házimunka is sokkal több emberen oszlik el, de persze a lakás is jóval nagyobb. Hátrány még, hogy általában fél órát vársz, mire eljut hozzád a só. De alapjában véve én nagyon örülök, hogy nagy családban nőttem fel. Így közvetlenebb vagyok mindenkivel, könnyebben teremtek kapcsolatokat. Persze legkisebbként elnyomásban és ezáltal önbizalomhiányban is volt részem bőven, mégis elképzelni sem tudom milyen lehet csak 2esben élni a párommal. Szerintem szörnyen unatkoznék.
2011. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Jó. Mi 3-an vagyunk testvérek, most már felnőttek. Így mindig tud egymásnak segíteni az ember, ha valamire szüksége van a másiknak. Vagy lehet nagyobb családi összejöveteleket tartani.

Na meg a két testvérem mellé van 7 unokatestvérem, igaz az egyik csak akkor született meg, amikor már nagykorú lettem.

Így élvezhette az ember a nagycsaládos lét előnyeit.

2011. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!