Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (tul rövid -. -)

Mit tegyek? (tul rövid -. -)

Figyelt kérdés

jövőhét hétfőn tanítás nélküli munkanap lesz, legalábbis nekünk, és kitaláltuk, hogy kimegyünk osztálytársamhoz érdre "bulizni". konkrétabban beszélgetünk, röhögünk, vízipipázunk stb.

és hát nemtudom, hogy anyámnak hogy mondjam ezt el.


1. Variáció:

Aztmondom westendbe mentünk osztálytársakkal meg erre-arra

2. Variáció:

Mondom az igazat, hogy érdre megyünk.


nos nekem a problémám, hogy az első variáció hazugság és nem szeretek hazudni anyámnak, és amúgyis elképzelhető hogy akármikor fölhív és aztmondja, hogy menjek haza mert mittomén öcsém rosszullett és suliból hazaküldték. hát tudja hogy westendből alig 30 perc mire hazaérek, mert ott van mellette a nyugatiban a vonat, és érdről meg 2 óra haza az út, szal bukta van


a második variáció meg azért nemjó mert akkor tudja hogy milyen "messzire" megyek, és akkor azért nem enged el mert hú de messze van és úristen. ha meg mondom h oszt. társakkal megyünk akkor meg nem nézi jó szemmel, mert nem is ismeri az osztályomat még és azthiszi hogy ilyen cigizős, ittas, pirszinges, drogos társaság, szal nem engedne el ilyen messzi helyre.



na szerintetek mit tehetek? nagyon szeretnék elmenni, mert múltkor is volt ilyen, de akkor meg azért nem engedett el mert cipőt kellett venni. akkor éppen aszontam hogy westendbe megyek.


2011. jan. 13. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
...és ha az egyik osztálytársad elkérne otthonról? Vagy irasd be az ellenőrződbe, hogy osztálykirándulásra mész.
2011. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2
2011. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
tudja, hogy nincs suli hétfőn, és azt is, hogy osztályozó konferencia miatt. meg am ha bejönne akkoris mikor hazaérnék kérdezősködne, hogy na milyen volt, hova mentetek, mit láttatok, mit csináltatok?
2011. jan. 13. 16:19
 4/13 anonim ***** válasza:

elsőnek: Ha beír valamit,ahhoz ,hogy tényleg igaznak tűnjön,az osztályfőnöke is alá kell írja...

Szerintem mond el az igazat,és mond neki,hogy nagyon elszeretnél menni, és azt mond amit itt..hogy ez nem olyan társaság amit ő elképzel stb.. Ha ez nem válik be akkor(csak a legvégső esetbe) vesd be a .variációt..

2011. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
amíg ittvagyok, addig nézem a hsz-eket, amelyik variációra több a támogatás az lesz.. vagy, szerintem még van 1 ötletem, hogy aztmondom h westendbe megyünk és mikor felhív akkor mondom neki hogy kimentem érdre, és akkor már úgy sem tud mit tenni.
2011. jan. 13. 16:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Mondd meg az igazat. Ha nem akar elengedni kérdezd meg,hogy miért. Néha vidd haza 1-1 barátodat a suliból,hogy megismerje őket és meglássa,hogy nem cigizős, piercinges, trehány barátaid vannak.

Ne hazudj az anyák megérzik! :)

2011. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
volt már 1 párszor, hogy ilyen esetbe kerültem és hazudtam, és elhitte :/
2011. jan. 13. 16:22
 8/13 anonim ***** válasza:
A Plázába elenged, az osztálytársadhoz nem? Mondd azt, hogy beteg az osztálytársad és meglátogatjátok, elviszitek neki a leckét. Többen mentek, úgyhogy ne izguljon.
2011. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg felesleges a hazugság, ha egyszer véletlenül rájön, tuti egész tinikorod alatt ellenőrizgetni fog, mert már az elején eljátszottad a bizalmát..

A barátaidat nyugodtan hazavihetnéd néha, ha látja milyenek és milyen szépen tudnak köszönni, akkor nem lesz baj. Látatlanban persze hogy aggódik..

Ha mindenképpen a westendes verziót választod, kapcsold ki a telefonod és mondd, hogy útközben lemerült. Esetleg fel is hívhatod pénzesről, hogy ezt elmondd neki, hogy ne aggódjon. De én ezt nem javaslom..

Szerintem fő az őszinteség, mondd el neki, hova mennél, és kikkel. Ha még fiatalnak tart, próbáld megnyugtatni, hogy társasággal mentek, és hogy egyszer úgy is el kell engednie hogy rájöjjön, bízhat benned. Mondd meg neki a címet, ahova mennél, és közöld vele, bármikor felhívhat, ha baj van. Nyugtasd meg, hogy a barátaid normálisak, mesélj nekik egy-két dolgot arról, milyen szuper a családjuk, mit csinálnak a szüleik - szerintem a legtöbb szülőt megnyugtatja, ha pl a gyereke pl orvos- vagy tanárcsemetékkel barátkozik, és elhiszi, hogy normális nevelést kaptak a szüleiktől. Esetleg felajánlhatod, hogy a legjobb barátod/barátnőd hétvégén áthívod egy kicsit, hogy mégis lássa, milyenek alakokkal mászkálsz..

Nem hazudozhatsz örökké, jobb mihamarabb kiépíteni a bizalmi kapcsolatot..

Sok sikert!:)

2011. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!