Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy csináljunk közös kasszát?...

Hogy csináljunk közös kasszát? (az előző kérdésen felbuzdulva)

Figyelt kérdés
Nekem és a férjemnek is külön számlára érkezik a fizetésünk, mert a munkáltatóink más-más számlára utalják a pénzt. Hogy érdemes csinálni? Nyitni egy harmadikat és oda utalni a pénzeket, vagy egyikünk számláját közösnek kinevezni? Kinek mi vált be?
2011. jan. 12. 20:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kb. egyformán keresünk, illetve én valamivel kevesebbet, de egyformán vállaljuk a terheket. (én nő vagyok)

Egy getszusként gondoltam, hogy teljesen egybeforraszthatnánk a dolgokat.

Mondjuk elgondolkodtam azon a beíráson, hogy nem biztos, hogy mindent teljesen közössé kellene tenni. Jó ötletnek tűnik a havonta bizonyos (egyforma) összeg utalása állandó átutalással. Ne értsétek félre, nem dugdosni és félre gyűjtögetni akarnám a többit. Minden pénzről tud mindkettőnk. Az is közös lenne, tök mind1 hol van. (jogilag)

2011. jan. 12. 21:10
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is külön számlára utaltak, amíg mindketten dolgoztunk. Először arról vettünk le pénzt, amire először érkezett az utalás, aztán meg a másikról. Vagy amelyik bank éppen közelebb volt. Egyáltalán nem számított, mikor melyik számlát használtuk, minden közös volt. Most én egy ideje nem dolgozok, úgyhogy csak az ő számlájára megy a pénz, de ugyanúgy közösen használjuk. Amikor nekem volt egy kis megtakarításom, akkor meg azt használtuk.

Nálunk ez teljesen természetes.

2011. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"közösködésnek még házastársak között sincs sosem jó vége"

Érdekes, nekem más az élettapasztalatom.Harminc évig élettársként éltünk együtt, öt éve vagyunk házasok.Összeköltözésünk első hetében mindenünket összeadtuk. MÉG SOHA EGYETLEN PILLANATRA SE VOLT OLYAN ÉRZÉSÜK, HOGY EZT NEM KELLETT VOLNA.

2011. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

21:05

Bocs, de ebben tényleg tévedsz, legalábbis részben! A szüleim, a rokonaim, ismerőseim többsége hosszú házasévek alatt sem bánta meg, hogy a közös kasszát választotta, sőt sokaknak ez a természetes. Nekünk is, el nem tudtuk volna képzelni a külön kasszát.

De nem akarom azt mondani, hogy a külön kassza rossz, van akiknél meg az működik jól. Inkább ezt is embere és kapcsolata válogatja. Vannak, akik jobban meg akarják őrizni a saját egyéni tulajdonukat, az önállóságukat egy kapcsolatban, vannak, akik ezen a téren is összetartoznak és nekik nem okoz gondot a közösködés.

2011. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

Akkor nem megfelelő a közös kassza, ha a két fél gazdálkodása nagyon eltérő. pl az egyik megtakarítani akar, a másik meg költi a pénzt és hiteleket venne fel. Vagy ha az egyik _kóros_ mértékben meg akarja szabni, hogy mire költhet a másik. Ezekben az esetekben lehetnek konfliktusok.

A házasság vagyonközösségről szól. Nekem, mint feleségnek, nagyon megalázó lenne, ha a páromtól kéne kérnem a pénzt. A közös kasszánál ilyen nem fordulhat elő. Azért érdekelne, hogy akik külön kasszán vannak, azok pl. mikor elmennek gyesre-gyedre és kapnak mondjuk 60 ezret egy hónapban (az eredeti 150 ezer helyett mondjuk), azok hogyan oldják meg, hogy akkor már ne csak a háztartásra, hanem a gyerekre is magukra is jusson a saját pénzükből!

Azt meg egyenesen nevetségesnek tartom, amikor a házastársak MAGUKNAK takarékoskodnak... lehet és kell megtakarítani, de az közös... a bíróság szerint is!

2011. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mindkettőnknek van számlája. mindkettőről mennek rezsiutalások,és mindkettőről vásárolunk is.

Közös minden pénz. Nem is gondolkodtunk rajta, hogy hogyan legyen. Sőt, most, ahogy olvasgatom a válaszokat és mesélem a férjemnek, mindketten teljesen ki vagyunk akadva, hogy van ahol külön kasszán vannak a felek. Elnézést kérek tőlük, ezt nem minősítésként írtam, egyszerűen csak bennünk fel sem merült, hogy házasságban ilyen is lehet.

Szokott lenni itthon is pénz, ha valakinek kell, akkor vesz ki belőle, ha nincs már kp-nk, akkor annak a számlájáról veszünk le, akinél ott van a kártyája, vagy közelebb van a bankja. Megtakarítani inkább az én számlámon szoktunk, úgy szoktuk intézni hónap vége felé, hogy az enyémen maradjon inkább.

2011. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!