Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak vele, hogy...

Mit csináljak vele, hogy megértse?

Figyelt kérdés
Nos, apámról lenne szó, aki maximalista. Szóval most vagyok hatodikos. Eddig mindenből kitűnő voltam. Sose kaptam dicséretet ez volt az elvárás. Most félévkor matematikából négyes leszek. Nem volt időm javítani, az utóbbi három hétben az ágyból nem bírtam felkelni, olyan beteg voltam. Minden másból színötös. Most hallgatom, hogy tiszta szégyen. Minden felvételihez kell a matematika ötös. Muszáj év végén ötösnek lennem. Én ha kifordulok magamból, akkor se tudok jobbat teljesíteni. Ő folyton azt ismételgeti, hogy ez csak gyakorlás kérdése. Ha megveszek se tudok jobbat csinálni. Az utóbbi pár napban tanult velem. Szörnyű volt. Nos nála a tanulás úgy néz ki, hogy kérdez akármit, ha tanultuk már, ha nem, és én tudjam rá a választ. Ha nem tudom, kiabál. Hogy tudnám megértetni vele, hogy a négyes, az nem is olyan nagy probléma?
2011. jan. 11. 20:20
1 2
 11/14 anonim válasza:
Ha minden kötél szakad verd be a fejét
2011. jan. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Akinek magától nem evidens, hogy a mateknégyes nem "szégyen", főleg ha olyan beteg voltál, azzal megértetni sem lehet.

Talán ha halálos baleset/betegség érne, amit csodával határos módon túlélsz, akkor talán átértékelődnének a dolgai, de erre azért ne törekedj.

Nem feltétlen rossz ember amúgy, talán egyszer a fejébe vette, hogy ha maximálisak az elvárásai, akkor olyan nagyon nem múlhatod alá, mintha átlagosak lennének – és ezt a rögeszmét mániákusan hajszolja, vlami nagyon drasztikus dolog billenthetné csak ki ebből.

Az is lehet, hogy nem lát ki önmagából, kicsi az empatikus képessége, nem tud azonosulni azzal, ha valaki máshoz ért, mint ő. Van ilyen, belém pl. szorult elég empátia szerintem, mégsem tudok mit csinálni azzal az érzéssel, hoy ha valaki nem tud helyesen írni, felforr az agyvizem, és akaratlanul is egy fogyatékos tahóként látom őt, hiába tudom, hogy nem az, csak nem vagyunk egyformák. (Jó, most azért sarkítva fogalmaztam.) Lehet, hogy apud is így van a matekkal.

Na szóval sajnos azon az állásponton vagyok, hogy nemigen állnak eszközök a rendelkezésedre, hogy változtass a hozzáállásán. Nem ismerem apádat, de úgy érzem, a szép szó mit sem ér. Hogy elbeszélgess vele, hogy őszintén mondja el, mi történik ha négyest kapsz. Valószínű ideges lenne, mert nem tudna normálisan válaszolni erre. Hisz ezt nem észérvek támasztják alá, hanem egy megmagyarázhatatlan rögeszme. Azzal meg nem jársz jól, ha ideges lesz..

Kb két évet kell már csak átvészelned. Ha eddig színötös voltál, és a betegség miatt lett négyes, valszeg megint ötös leszel, ha nem leszel beteg. Ez szerintem is így logikus a leírtak alapján. Azt a kis lemaradást nem nagy ügy behozni, a tanár is biztos szívesen segít.

Amúgy én mindig olyan 3-as körül voltam, de egyszer anyukám kifogott egy olyan különtanárt (aki már a 3-dik volt), hogy az hihetetlen – úgy tudta nekem elmagyarázni, hogy utána csak azt nem értettem kb, hogy mit nem értettem idáig.. aztán onnantól ötös voltam. Nálatok ez nem jöhetne szóba? Ha normálisan álltok anyagilag, és felhoznád a témát, talán apád is látná, hogy te is rajta vagy a dolgon. (Hacsak nem sértődik meg, hogy vele miért nem jó matekozni..)

2011. jan. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Ne haragudj rá csak neked akar jót,hogy boldogulj majd az életben és igenis vedd fel a harcot a nehézségekkel szemben! Sok sok erőt kívánok és SOHA NE ADD FEL!
2011. jan. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már megbeszéltük, hogy minden erőmmel az év végi ötösön vagyok, de az se tragédia, ha négyes lesz.
2011. jan. 15. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!