Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak vele, hogy...

Mit csináljak vele, hogy megértse?

Figyelt kérdés
Nos, apámról lenne szó, aki maximalista. Szóval most vagyok hatodikos. Eddig mindenből kitűnő voltam. Sose kaptam dicséretet ez volt az elvárás. Most félévkor matematikából négyes leszek. Nem volt időm javítani, az utóbbi három hétben az ágyból nem bírtam felkelni, olyan beteg voltam. Minden másból színötös. Most hallgatom, hogy tiszta szégyen. Minden felvételihez kell a matematika ötös. Muszáj év végén ötösnek lennem. Én ha kifordulok magamból, akkor se tudok jobbat teljesíteni. Ő folyton azt ismételgeti, hogy ez csak gyakorlás kérdése. Ha megveszek se tudok jobbat csinálni. Az utóbbi pár napban tanult velem. Szörnyű volt. Nos nála a tanulás úgy néz ki, hogy kérdez akármit, ha tanultuk már, ha nem, és én tudjam rá a választ. Ha nem tudom, kiabál. Hogy tudnám megértetni vele, hogy a négyes, az nem is olyan nagy probléma?
2011. jan. 11. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mond neki azt,hogy év végére kijavítod.
2011. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy mutassa meg a bizonyíitványait neki hányasok voltak benne...
2011. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Épp ez a probléma. Ő nagyon jó volt matekból, a többi meg nem érdekli.
2011. jan. 11. 20:28
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Akkor kérd meg, hogy foglalkozzon veled. Üljetek le heti 2-szer matekozni, és biztos ki tudod javítani.
2011. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérj bocsánatot a gyengeségedért tőle, és javíts.
2011. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a probléma. Sem a tiedet, sem az övét.

Az övét azért nem, mert egy négyes nem a világvége, főleg nem félévkor, hatodikban. Sehova se számít.

Téged meg azért nem értelek, mert eddig kitűnő voltál, most a betegséged miatt nem tudtál javítani, miért gondolod, hogy év végére se sikerül? Eddig is sikerült, most is menni fog.

2011. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért kellene neked is jónak lenni matekból? Nem apukád vagy! Meg fogod utálni szépen lassan apádat..és nem érte kell tanulnod, ezt is jegyezd meg.

Mondd apukádnak inkább, hogy öleljen meg, mondja, hogy szeret, és játsszon veled egy jót, sokkal többet fog érni, mint a matek ötös:)

2011. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval egyet értek. Apukádnak rá kellene jönnie végre, hogy ezzel nem tesz neked jót. Hogy mit tudsz vele csinálni? Nem is tudom... de én ha már nem bírnám cérnával rákérdeznék, hogy vajon akkor is fog szeretni ha négyes leszek, vagy csak akkor ha ötös?
2011. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nehéz a szülőkkel. Kivált, ha ilyen maximalisták. Nem biztos, hogy örökölted a papádtól a matektudást, lehet, hogy valamelyik nagymamádtól. Ezt talán elmagyarázhatnád valahogy neki. Mondhatsz ilyesmit: Apa,a haragod oka az, hogy olyan tehetséget tulajdonítasz nekem, ami nincs meg bennem. Persze mondanod kell valamit, amiben viszont jó vagy.
2011. jan. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem most eleged lett a matekból. És ezért érzed, hogy nem fogod tudni behozni. Sok negatív hatás ért. A legfontosabb, hogy te mit gondolsz magadról.

Elmesélek egy történetet.


Egy átlagos, inkább gyengén tanuló egyetemista diáknak bebizonyították, hogy ő Einstein rokona. Elhitte. A legjobb tanuló lett! Kiváló eredménnyel végezte el az egyetemet.


Minden úgy lesz, ahogy te akarod. "Én ha kifordulok magamból, akkor se tudok jobbat teljesíteni." Ha ezt gondolod, nem is fog sikerülni.

Ne apádat győzd meg, hanem magadat!

Sok sikert! Én bízom benned!

2011. jan. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!