Milyen szerződést írjunk?
Párommal házasok vagyunk. Házasságunk ideje alatt eladta a tulajdonában lévő házát ami már korábban is a tulajdonában volt.. Ennek eladási áráról szeretnénk szerződést írni hogy anyósom belenyugodjon hogy ha későbbiekben lesz valami az a pénz a férjemé maradjon.
Mintát akarok keresni mert ügyvédhez nem akar a párom menni csak végre le akarja szerelni az anyját. szóval csak egy minta kellene amit az orra alá tehetek és befogja a száját végre.
Kedves utolsó válaszoló, a házastársad házasság előtt szerzett tulajdonának eladásából származó bevétel külön vagyon, annak semmi köze a vagyonközösséghez.
A vagyonközösség a házasságkötés után szerzett vagyonra terjed csak ki.
Az már más kérdés, hogy ezt a pénzt a házastársad hajlandó veled megosztani, de egyáltalán nem kötelező. Ha szeretnétek ezt külön kezelni, akkor valóban érdemes erről egy szerződést írni ügyvéd előtt.
Lehet, hogy nem leszek népszerű azzal, amit most leírok, de gondolj bele a következőbe.
Születik egy gyereked, akit azzal támogatsz, hogy veszel neki egy lakást. A gyereked megházasodik, közben eladja az általad vett lakást, majd rövid időn belül elválik és az általad összerakott lakás árának felét viszi az elvált feleség.
Neked ez a helyzet tetszene?
A legtöbb szülő, ha vesz egy lakást a gyerekének, úgy szokta ezt megakadályozni, hogy haszonélvezetet tetet a lakásra. A Te anyósod elég korrekt, ha csak azt kéri, foglaljátok írásba, hogy a külön vagyonhoz neked nincs közöd.
Neked ezzel mi a problémád?
Nem az ő pénze volt a ház amit eladott. saját tulajdona, anyjának semmi köze hozzá.
Nekem sincs kifogásom ellene hogy írjunk a férjem nem akar. Sok vagyont hoztam én is a házasságba, de összegileg nem számszerűsíthető.
Ez egy ellenhadjárat ellenem de már nem is érdekel. A lényeg hogy papírformátum legyen a ház értékéről de nem jogilag hitelesített.
Anyóskérdésben meg lehetne vitatkozni. ennyi erővel az én anyukám is példálózhatna hogy amit adott azt írjuk le. nem lenne egyszerű. Ő bízik bennünk és lelkileg is támogat és nem úszítgat minden hülyeségre.
Nem kell ehhez semmi papir. Válás esetén a párod igy is tudja igazolni, hogy neki a házasság előtt volt egy háza, azt a házasság alatt eladta és ezért x összeget kapott. Tehát válás esetén a férjednek jár majd az x összeg, mint magánvagyon és a maradékot fogják felezni. Igy szól a törvény, mindenről van papir (adásvételi, stb.), szóval nem kell ehhez semmi más.
Anyósod nyugodjon meg, a fiacskájának megmarad a magánvagyonkája igy is, hacsak el nem tüzeli a papirokat (de akkor a házassági szerződést is eltüzelhetné, szóval...).
Kedves ma 19:32
Amikor a jogot ennyire előtérbe helyezik az emberek a házasságnál, annak egyenes következménye a rengeteg válás. A számtalan élettársi kapcsolat, csonka családokban felnövő gyerekek is ennek is következménye, részben. Alapvetően fontos a jog ismerete, használata, ha kell. Ezt a lehetőséget csakis a család érdekében, védelmében szeretném használni. Egy ilyen szerződés, amiről szó van, már eleve megosztó a lehetőségek kihasználásánál. Párkapcsolatban a jogi ismereteknél fontosabbnak tartom azokat a „tudományokat”, ami együtt tartja a családot.
Kedves utolsó válaszoló, én inkább azt látom, hogy a családjog nem ismerése okozza a rengeteg problémát és nem hinném, hogy a jog ismerete bármilyen módon is befolyásolna egy házasságot.
Elég csak itt beleolvasni a válás rovatba. Hajmeresztő az emberek tudatlansága, felelőtlensége. Attól még, hogy nem vagyunk hajlandóak a szerelem lila ködében foglalkozni a joggal, még sajnos rengeteg problémát tud okozni a későbbiekben.
Nincs logikai összefüggés a házasságok tömeges felrúgása és a családjog ismerete között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!