Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit nevezünk inkább asszonynak...

Kit nevezünk inkább asszonynak? Aki házas? Akinek gyereke van? Vagy esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
Melyiket neveznétek ezek közül leginkább asszonynak? Tudom, van ezekre sok alternatíva. Pl. nő, hölgy stb., de engem konkrétan a kérdésem érdekel. Köszi.
2011. jan. 9. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Az asszony szónak jelképes jelentése is van, mind az Ó-, mind az Újszövetség következetesen használja: az egyházat, a Krisztus hívő népét jelenti. A jelkép alapja a házasság, Krisztus és az egyház szövetségére nézve.
2011. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

asszony

‘nő, férjes nő’, ‘‹eredetileg› királyné, nagyasszony’: vimággyuk szent ahszin máriát (Halotti Beszéd).


Iráni, közelebbről alán eredetű: ahszín (‘fejedelemnő’), a hangfejlődés ahszin đ ajszun đ asszun đ asszony lehetett. Az eleinte magas rangot jelzett szó értéke idővel csökkent, akárcsak a jobbágy, kend s más szavak esetében.

2011. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
16%

Ez érdekes, mert én pld. férjes nő vagyok, gyerekem is van, de a leánykori nevemet megtartottam, és nem változott a nevem.


Cégünkhöz mégis így jönnek a levelek, hogy "Tóth Júlia Asszony" részére. (nem így hívnak, csak a minta kedvéért írtam le). Honnan veszik, hogy én asszony vagyok? Hisz azt sem tudják, hány éves vagyok, és férjnél vagyok-e? És ezek hivatalos levelek, ismeretlenektől.

2011. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 13:15!

Ne keverjük már bele a "miszisz" azaz Mrs. kifejezést/rövidítést. Az Mrs. az angoloknál/amerikaiaknál használatos és azoknál a nőknél, akik HÁZASOK és nincs egyéb titulusuk.

A házas nők az asszonyok. Az asszony kifejezés eredetileg is titulus volt, régen a gazdag nőket nevezték asszonynak, függetlenül a családi állapottól. Azután kezdett elterjedni a köznép körében is. Érthetően fogalmazva: Azokra a nőkre kezdték használni, akik asszonysorba léptek, tehát megházasodtak, kvázi házi asszonyi tisztet töltöttek be. Őszintén szólva nem tudom, hogy a hajadon, gyermekes nőknek mi a megnevezése. Mivel régen ilyen nem létezhetett (csak maximum akkor, ha a férj meghalt, de akkor meg özvegy). Mivel manapság az asszony elég szabadon értelmezhető és használható fogalom, mondhatjuk, hogy a férj nélküli, gyermekes nő is asszony.

2011. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%

a házas nő = asszony, kortól függetlenül

a gyermekes nő, aki nem házas = egyedülálló anya

az idősebb hajadon nő = vénlány

stb.


Attól lesz valaki asszony, hogy férjhez megy. Férj nélkül mégis kinek az asszonya? Persze manapság már mindenkire mondanak mindent (az is anyósnak hívja a párja anyját, aki még csak 1-2 hónapja van együtt a fiúval), de ettől még a fenti megnevezések a hivatalosak.

2011. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
16%

egyetértek 13:04 -gyel. manapság, nagyvárosban a tapasztalatom szerint így a módi.

abban is zavar van, hogy hogy kell a nőket megszólítani hivatalos levélben....

rendezni kellene a dolgot.

2011. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!