Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van annyi boldogtalan...

Miért van annyi boldogtalan ember?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%

Legalább egy icipicit művelődj, mielőtt felteszel egy ilyen kérdést.

Mi a boldogság? Neked mi számít annak?

A helyen ahol most élünk, van egyáltalán lehetőség boldognak lenni?

Volt már olyan bármikor is, hogy annyi boldog ember élt volna?

2011. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mert a boldogsághoz hosszú, rögös út vezet....
2011. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Mert azt hiszik, hogy a boldogság valami nagy dolog, ezt keresik, ahelyett, hogy élveznék az élet apró örömeit.


Egyébként a boldogság mindenkinek mást jelent.

2011. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Sok a pesszimista ember amikor nincs is rá okuk..

Nem látjuk meg a szépet pedig itt van az orrunk előtt :)


Sokan mondják az utcán: de szép autó!

- Jó lenne egy ilyen nekem is!

És mit tesz érte? semmit, várja a segélyt :))

Így nem fog menni..

Ha nem tetszik valami akkor változtassunk rajta ilyen egyszerű

2011. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én alapjáratom elég vidám természetű vagyok, sok minden boldoggá tud tenni. :) Pl. most kaptam anyáéktól új fajta joghurtot és nagyon boldog vagyok miatta. :D Ilyen kis apróságok miatt is... :) Viszont 100 dolog van, ami elkedvetlenít és már nem mondhatom magam teljesen boldognak. Pl. a párkapcsolatomban lévő gondok és a tudat, hogy be kellene fejezni egymással, mert nem illünk össze, ez megvisel. Akkor az iskolai nehézségek. Számvitelből szó szerint követeli a tanár az egész könyves anyagot és egyszerűen nem tudjuk ezt teljesíteni( mindenki megbukott, 20an már itt hagyták a szakot), mert 1 szó más és 0 pont az egész... Ez az, ami főleg rossz kedvet okoz, mert a többi vizsgám eddig mind jól sikerült, de ez nem fog. :( Akkor anyagi problémák. Nagyon szegény család vagyunk, a hitel és a rezsi elviszi szinte mindenünk. Akkor súlyosabb egészségügyi problémák. Ennyi... Szerintem ez elég ok arra, hogy valaki ne legyen mindig felhőtlenül boldog és ez csak az én életem.. Mindenkinek megvannak a saját gondjai, pl. munkahelyen is, családon belül stb. De szerintem erre magadtól is rájöhettél, hogy nagy általánosságban mik azok a dolgok, amik boldogtalanná tehetik az embert és ott vannak még az egyéni problémák is. :)
2011. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csak magamról tudok nyilatkozni.

Beteg vagyok (pikkelysömör), gyógyíthatatlan, ellep sok helyen, nehéz lesz így munkát találnom valaha is.

Apám alkesz, megnehezíti az életem.

A jövőm sötét, nem tudom, hogy mi lesz velem, félek, hogy a híd alatt fogok élni...

21/L

2011. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

egyik szinte mindegyik hozzászólásban van igazság. én azt mondom akinek van párja, egészségesek és nem halnak éhen, ők már boldogok lehetnek-nének.

23f

2011. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
*eddig
2011. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek sokszor magukon kívül keresik a boldogságot pedig hát azért tenni is kel, hogy az fember bolgonak érezze magát...És meg kell látni az apró örömöket is az életben, ahogyan már írták.

:)

2011. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre minimum három válasz van, szerintem:

-mert bármink is van, és bárhol is tartunk, mindég úgy érezzük, hogy valami még hiányzik. Jó, jó, hogy ez van, de majd akkor leszek igazán nyugodt, boldog, ha ez+az majd még megtörténik, és így tovább, és így tovább!

-mert azt hisszük, -hiteti el velünk a média is többek között, -hogy a boldogságunkat "kívül" kell megtalálnunk. Tárgyakban, ruhákban, sima bőrben, stb. Ez a boldogság nem lehet tartós, mert mind-mind mulandó. A tárgyakat megunjuk, új a divat, és a bőrünk sajna ráncos lesz. Összetévesszük az örömöt a boldogsággal.

-mert valamiért titkoljuk a szeretetünket magunk, és mások előtt is. Szeretetben élni=boldogság. Hogy mi a szeretet, az aztán egy külön kérdés is lehetne:)

2011. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!