Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS. Feladta. Mit csináljak?

SOS. Feladta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Röviden annyi h az unokatesómat aki nemrég engedték ki a sittről 2 év után. Egyedül engem keresett meg mert csak bennem bízik meg és most valameddig nálam fog lakni. Megkereste a családját de nem akarnak róla hallani főleg nem a szülei. Gyerekkorában nagyon rossz gyerek volt és miután lesittelték azóta nem beszéltek és nem is látták egymást már barátai sincsenek. Alig tudtam rávenni h menjen emberek közé mert mindenkiben az ellenséget látta és szarul érezte magát ezek között az emberek között. Szerintem ő hozzászokott azokhoz az emberekhez akikkel ott volt összezárva. Most már ki se akar menni és szinte élni se akar. Van egy olyan érzésem h ha nem csinál senki semmit akkor csinál valami olyat amiért megint leülhet. Tegnap például szarrá verve jött haza. Én nem akarom h feladja mert nem érdemelné meg. Már többször is beszélni akart a szüleivel de ők nem. Mit csináljak? Fontos lenne.
2011. jan. 7. 21:05
 1/10 A kérdező kommentje:
2011. jan. 7. 21:06
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem akarlak elkeseríteni,de az az igazság,hogy sok börtönt ült ember annyira megszokja az ottani életet,hogy nem tud normálisan beilleszkedni a táradalomba és vissza kerül a börtönbe. Bár remélem nálatok nem így lesz....
2011. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Te nem tudsz a szülőkre hatni? Hogy ne tegyék ezt, mert szerencsétlen srác el fog kallódni. A nejeddel rendbejöttetek?
2011. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnott ember lett kozben, s ugyan nagyon sok kellemetlen dolog tortent az eleteben, de ezt O alakitotta igy, mivel a szuleire sem hallgatott, tehat "onfeju" es akaratos volt mindig.

Most Te sajnalod, de meddig? Nem akar labra allni, lehet rajta segiteni, de csak ideiglenesen.

Nalad lakik, de nem tudod, hogy hova jar, s nem tudod, hogy igazabol hol jarnak a gondolatai stb...

Keressen munkat, s minnel elobb kezdjen el gondoskodni onmagarol. Ha segitsegre van szuksege, akkor keressen fel egy lelekgyogyaszt, de Te csak a sajat eletedet fogod megmergezni igy.

A unokatestverednek kell megtenni a lepeseket, hogy vegre normalis eletmodot teremtsen maganak.

2011. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, sétáljatok a városban, menjetek olyan helyekre, ahol emberekkel ismerkedhet. Igazából csak azt tudom írni, amit az előző kérdésednél is írtak egy páran;segíts neki (ahogy eddig is tetted), ha nem lesz jobb, akkor szakember, de mindenképpen menj vele! A feleségeddel meg próbálj meg beszélni, de őszintén szólva (tudom, egyikőtöket semismerem és csúnya dolog ilyet mondani) de most nem ő a legfontosabb. Vagy megérti, hogy u.tesódnak segítségre van szüksége, vagy nem. itt más lehetőség nincs, esetleg az, hogy szeret annyira, hogy ha nem is ért vele egyet, azért még teszi a helyes dolgot. Kitartást, mert nem lesz könnyű, ami most vár rád/rátok!
2011. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát sztem k*rára neki kéne segítenie önmagán először is. Lenne rá esély, h vissza tudjon illeszkedni, de én keresztet vetnék rá. Nem ismerem, csak annyit tok amit írtál. És bocs, ha nem azt írtam amit hallani akartál.
2011. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már vissza költözött és egy kicsit jobb amúgy de még most se olyan mint régen. Azon van h munkát keressen de eddig még nem talált. Ő is csak azért jött ide mert ha nem jön ide akkor nem lakna sehol. Én segíteni akarok neki mer jó ember lenne. Velem mindig rendes volt kivéve amikor nem. Amikor még gyerekek voltunk akkor is verekedős volt nagyon és véletlenül kettétörtem rajta egy fadarabot amit meg is érdemelt (:D). Azóta nem nagyon ütött meg. Az a baj h mióta találkozott a családjával leszar mindent és nem is akar annyira megváltozni mint eddig. Szinte minden nap történt vele valami szar de volt olyan amiért jobb kedve lett. Azóta semmi...
2011. jan. 7. 21:39
 8/10 Kokas Lajos ***** válasza:
100%

Ma annak is nehéz beilleszkedni a társadalomba aki nem a sittről jön ki. Eltöltessz egy huzamosabb időt egy munkahelyen, beszűkülnek a kapcsolataid, majd ha elveszted az állásodat, akkor úgy érzed magad mint a partra vetett hal. Nem ismered ki magad más környezetben, esetleg még szorongsz is az új emberek között. Na most ezt szorozd meg tízzel!!!! Kb így érzi magát az aki a börtön után szeretne új életet kezdeni. Nem is tudja, hogy mihez kérjen segítséget, nem tud egyedül boldogulni. Nagy szerencse kell hozzá, hogy ne essen vissza. Lehet lefikázni, utálni , vagy megvetni őket, az az egyszerűbb. Nem kötelessége senkinek sem segíteni rajtuk, de pálcát törni sem!!! Nem hiszek a börtön jevító-nevelő hatásában, ha nincs utánna rehabilitációs program.

Szép tőled, hogy megpróbálsz segíteni, de lehet, hogy egyedül kevés leszel hozzá. Szörfözz a neten, keress lehetőségeket, segítő szervezeteket. Megpróbálok én is keresgélni, ha találok valamit majd belinkelem!

Sok szerencsét!

2011. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Te nem tudsz a szülőkre hatni? Hogy ne tegyék ezt, mert szerencsétlen srác el fog kallódni."


Már elkallódott.

Engem nem érdekelne a sorsa. Minden ember felelős a tetteiért, én messze elkerülöm az önsorsrontó embereket, mert tapasztalatból mondom, hogy nem lehet rajtuk segíteni, csak magukkal rántanak mást is. Ha a gyerekem volna, egy ponton túl ő se érdekelne. Olyannyira biztos hogy nem, hogy magával rántson.

2011. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Beszélj neki!

Arról hogy érdemes élni, mert neki is lesz egyszer családja, van aki elfogadja őt a hibájival együtt is. És Te is szereted őt, hiszel benne ezt is mond el neki.

2011. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!