Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fanni névről vélemények?

Fanni névről vélemények?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 20:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
82%

20:54

Szerintem a Fanni, a Panni, a Panka, a Panna mind ugyanolyanok: kislánykorban jók, felnőttkorban nem.

Ha valaki kiírna egy kérdést, hogy mi a véleményünk a Panni névről, ott is a nagy többség azt írná, gyereknek jó, felnőttnek nem. :)

2011. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
En is Fanni vagyok, a szuleim jol kitoltak velem, mert angol nyelvteruleteken, ha az i-t kicsereljuk y-ra(ami a hangzason nem valtoztat) vagy feneket jelent (AmE) vagy noi nemi szervet(BrE)... Meg egyebkent sem szeretem a nevemet, szerintem idetlen es hulyen hangzik. Nem tudom elkepzelni magam orvoskent, hogy "Jo napot, Dr. YYY Fanni vagyok, agysebesz". Ha az en agyamat kellene muteni en nem magamhoz mennek.
2011. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos, de csak a kisebbeknél- mert hogy i-re végződik, és így alapból olyan, mintha becézve lenne. Később komolytalan.
2011. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Véletlenül emeltem ki :S
2011. jan. 22. 20:30
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Egy felnőtt nőnek nem elég komoly. Csomó név van, aminek a becézése Fanni, én olyat javasolnék, és akkor becézhetitek Fanninak, de nem kell egy bizottság előtt egy formailag becéző névvel bemutatkoznia. Sokkal felnőttebben, határozottabban és megnyerőbben hangzik, hogy Kovács Stefánia, mint hogy Kovács Fanni.
2011. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
100%

Én valami jobb, magyar nevet választanék, de a Fanni még mindig jobb, mint az újhullámos idétlen "Renátó" meg "Martin" meg "Szamanta" :)

Kicsúfolni nem fogják a Fanni miatt, ez biztos.

2011. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, csak a rőt sövény jut az eszembe róla:)


Már azt ki ne felejtsük. A nyolvanas években kezdtem el találkozni újszülötttekkel, ezzel a névvel.

Előttem már többen írták, nagyon kedves név, kislányoknak, de tudományos doktori fokozatot ezzel...hát tényleg mókás.

2011. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
100%

Bizony én is Fanni vagyok: kislányként kis Fanni voltam copfokkal, huncut mosollyal, megnőttem és már a harmincas éveim elején lévő két gyermekes családanya vagyok.

Szeretem a nevemet, mert régen elég ritka volt, mára már sokan lettünk. És büszke is vagyok rá Kármán József: Fanni hagyományai és Radnóti Fanni okán is. A nevemet egyébként a díszlet és jelmeztervező, Kemenes Fanniról kaptam.

Szerintem igazán szép név kisgyerekként is és komoly felnőttként is. Viselni tudni kell!

2011. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
A "Panni", "Panka" és társai tényleg nem valóak felnőttnek, viszont a Fanni szerintem ezeknél teljesen másabb, az teljesen normális, nem baj, hogy i-re végződik, szerintem szép, aranyos név akkor is :)
2011. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik, adnám a kislányomnak is.
2011. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!