Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért beszél...

Szerintetek miért beszél félvállról a kapcsolatunkról?

Figyelt kérdés

A párommal több mint 3,5 éve vagyunk együtt. Elég sok mindent bizonyítottunk egymásnak, s ez által úgy érzem a szülőknek is. (már amennyire "kell" nekik bizonyítani)

Gimi 3. osztálytól vagyunk együtt, egyetem miatt távkapcsolatban élünk, másfél éve, de remekül viseljük, szerencsére viszonylag gyakran tudunk találkozni.

Tervezzük az összeköltözést jövőre, miután én befejeztem az egyetemet. E mellet szóba került már az eljegyzés is.

Na de térjek a lényegre. Mikor mondjuk rokonoknál vagyunk, vagy ők nálunk, néha szóba kerül, hogy megkérdik, hogy hogyan alakult a kapcsolatom a párommal, kezdik emlegetni, hogy na azonban esküvő, meg hogy hol akarunk majd lakni együtt stb. Erre anyukám mindig nagy mérgesen fél mondatban azt mondja, hogy "még messze van az" , "ki tudja nem is lesznek addig már együtt", "nem kell ennyire előre gondolni", "úgy is változhat az még"


Ha belegondolunk akkor a jövő év nincs is annyira "messze" anyukám meg úgy beszél mintha még 3 éves lennék és várni kéne még 2o évet:-S úgy érzem nem fogta fel, hogy nekem a párom nem azért a párom "hogy legyen valaki" hanem azért a párom, mert nagyon szeretem és bármit megtennék érte, ő a legfontosabb ember az életemben. Anyukám mégis úgy tesz mintha 2 hónapja ismerném, és futókaland lenne.

Már próbáltam ezt elmondani neki, hogy mennyire szeretem a páromat és nekem nagyon fontos, mégsem érti...és olyan gáz, ahogyan sokszor a rokonok előtt leolt, hogy "nem is biztos, hogy együtt lesznek addig"...(persze semmi nem biztos, de azért 3,5 év alatt már kialakult valami amit mi érzünk és nem kéne oltogatnia)

Szerintetek van magyarázat miért van ez így?

21-L


2011. jan. 4. 21:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. jan. 4. 21:55
 12/18 anonim ***** válasza:

Uhh egyszerűen azért beszél így, mert nem bírja a párodat. Vagy nem bízik meg benne, esetleg nem nézi ki belőle hogy tényleg melletted maradna.

Nálam az "anyósom" csinálta ezt nagyon sokáig, de amikor a drága édesanyám 2 év kapcsolat után mindenáron rá akart venni hogy szakítsak a szerelmemmel, és már a kivágással fenyegetőzött, akkor önként és dalolva költöztem a hatalmas gazdagabb házból az alig fűtött rozoga házacskába... azóta anyósom is azt kérdezgeti, mikor lesz az esküvő :) 20/L

2011. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A párommal nincs bajuk, ezt tudom.

De köszi a válaszod:)

2011. jan. 4. 22:03
 14/18 anonim ***** válasza:

1: nem bírja a párodat

2: mutter egyedül van?Nem kéne neki is egy hím egyed?

2011. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit anyukàd pesszimista és fél,ha ne talàn még sem lenne komoly kapcsolat,abból ami köztetek van,akkor majd nem kell magyaràzkodni a rokonoknak.Ne törödj vele,kitartàs ha szeretitek egymast.En 17és fél eves koromban ismertem meg a férjem,õ 21 éves volt.Hàzassàg lett belõle,csalàdalapitàs és boldogok vagyunk.Ne hallgass senkire.nekem is azt mondtak,fiatalok vagytok,nem lesz ebbõl semmi.
2011. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet, h téged próbál óvni az örökös rokoni tudakozódástól és kötekedéstől? Lehet, hogy a kissé nyers hangnem is nekik szól.

Vannak emberek, akik akkor mernek eljegyzési terveket, esküvőt elhinni, ha az már biztos és megtörtént. lehet, hogy ő is ilyen, ezért nem mer még benne hinni, és unja a folyton kérdezősködő rokonokat is, talán bosszantják is őt a folytonos faggatózásaik.

2011. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
szerintem anyukád a saját élettapasztalatából indul ki és úgy gondolja, hogy a te korodban még sok minden vár az emberre: új kapcsolatok, új munkahely, akár messze onnan ahol laksz és nem szeretné, hogy elkapkodd a döntéseidet. részben igaza is van, de persze arra is van példa, hogy egy 18 éves korban kezdődött kapcsolatból is "örök szerelem" lesz. neked kell tudni, ne hallgass másra! (bár én lassan 25 évesen se szeretnék még férjhez menni pár évig, dehát mindenki más)
2011. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

anyukám 16 évesen ismerte meg apukámat, szóval erről nem nagyon papolhat:D



A munkahellyel kapcsolatosan ahol a párom tanul jelenleg sokkal nagyobb esélyeim lennének mint otthon. Egyébként 2 éve nem lakom otthon.

köszi a válaszodat

2011. jan. 5. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!