Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért beszél...

Szerintetek miért beszél félvállról a kapcsolatunkról?

Figyelt kérdés

A párommal több mint 3,5 éve vagyunk együtt. Elég sok mindent bizonyítottunk egymásnak, s ez által úgy érzem a szülőknek is. (már amennyire "kell" nekik bizonyítani)

Gimi 3. osztálytól vagyunk együtt, egyetem miatt távkapcsolatban élünk, másfél éve, de remekül viseljük, szerencsére viszonylag gyakran tudunk találkozni.

Tervezzük az összeköltözést jövőre, miután én befejeztem az egyetemet. E mellet szóba került már az eljegyzés is.

Na de térjek a lényegre. Mikor mondjuk rokonoknál vagyunk, vagy ők nálunk, néha szóba kerül, hogy megkérdik, hogy hogyan alakult a kapcsolatom a párommal, kezdik emlegetni, hogy na azonban esküvő, meg hogy hol akarunk majd lakni együtt stb. Erre anyukám mindig nagy mérgesen fél mondatban azt mondja, hogy "még messze van az" , "ki tudja nem is lesznek addig már együtt", "nem kell ennyire előre gondolni", "úgy is változhat az még"


Ha belegondolunk akkor a jövő év nincs is annyira "messze" anyukám meg úgy beszél mintha még 3 éves lennék és várni kéne még 2o évet:-S úgy érzem nem fogta fel, hogy nekem a párom nem azért a párom "hogy legyen valaki" hanem azért a párom, mert nagyon szeretem és bármit megtennék érte, ő a legfontosabb ember az életemben. Anyukám mégis úgy tesz mintha 2 hónapja ismerném, és futókaland lenne.

Már próbáltam ezt elmondani neki, hogy mennyire szeretem a páromat és nekem nagyon fontos, mégsem érti...és olyan gáz, ahogyan sokszor a rokonok előtt leolt, hogy "nem is biztos, hogy együtt lesznek addig"...(persze semmi nem biztos, de azért 3,5 év alatt már kialakult valami amit mi érzünk és nem kéne oltogatnia)

Szerintetek van magyarázat miért van ez így?

21-L


2011. jan. 4. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

21 évesen még fiatal vagy ráértek még a komolyabb dolgokon gondolkodni.

Amúgy 2-3 évig tart a rózsaszin köd szóval lehet hogy nemsokára megromlik a kapcsolatotok.

2011. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Én már sok mindenen átmentem, hidd el, nem ő lesz a végleges. 18 voltál mikor összejöttetek, a mostani barátod lehet a 2. pasi az életedben. Lesz még más is, hidd el.
2011. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem azért gondolkodok komolyan mert nem érek rá. Sosem úgy mentem bele egy kapcsolatba, hogy lesz ami lesz. Akivel terveztem vagy hosszútávra vagy sehogy. Az hogy nem jön össze mindig az más dolog.


Viszont 21 évesen szerintem nem feltétlenül kell "nem komolyan" gondolkodni.

és 3,5 fél év alatt azért már a rózsaszín köd is elmúlott jócskán:D

2011. jan. 4. 21:31
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

hát első nagyon kedves vagy.... dislike


szerintem csak azért mondja mert elég fiatalon jöttetek össze és manapság már ez ritka

ne foglalkozz vele szerintem, nem az a lényeg majd bizonyítjátok neki hogy igenis együtt maradtok

ne legyen ennél nagyobb problémátok :)

2011. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Na jó, a kérdés nem az volt, hogy a kapcsolatomat firtassátok.

Nem érdekel aki azt mondja nem leszünk együtt. Amitől Ti nem maradtatok együtt mi még együtt maradhatunk. Nem ismertek se engem se a páromat szóval nem kell ezt a részét a dolgoknak kommentálni. Majd mi megoldjuk magunknak.

Ha nem jön össze így jártunk, de legalább megpróbáltuk. Ameddig viszont boldogok vagyunk és kiegyensúlyozottak igenis hihetek a kapcsolatunkban

2011. jan. 4. 21:34
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

3. voltam

tök megértelek

kicsit nekemis elegem van mikor közlik velem hogy: jaj 18 évesen jöttél össze vele, első komoylabb kapcsolatod, mért hiszed azt hogy vele maradsz örökre?

számtalanszor a képembe vágták :@

szerintem igenis van ilyen, higgy benne, anyud véleményét meg tényleg szrd le és mutassátokmeg neki hogy igenis van ilyen


20L

2011. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Egy anyának nem tudod elmagyarázni, mert Te az "Ő kicsi lánya vagy". Szerintem csak félt, vagy a párod nem tetszik neki.
2011. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak mi a véleménye a párodról? Kedveli? Megfelelő társnak látja számodra? Nekem ebből a viselkedésből az jön le, hogy nem igazán őt képzeli el melléd, ezért próbál ezerrel hinni abban, hogy ez csak amolyan múló gyerekszerelem.
2011. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Anyukám kedveli a páromat máskülönben, csak nem az a fajta aki ilyesmitől "elolvad". A párom okos, és művelt, udvarias és apukám mindig azt mondta rá, hogy "a lányos apák álma".

Szóval nem ez a gond.


A gyerekszerelem meg szerintem nem 18 éves korban kezdődik.

2011. jan. 4. 21:48
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is a párommal 3-os gimis korunkban jöttünk össze, mi 3 éve vagyunk együtt (20 évesek vagyunk) jövőre mi is az összeköltözést tervezzük. Nekünk is sokan mondják: "mert mit hoz majd a jövő, nem tudhatjuk", meg hogy "lehet, hogy nem vele fogom leélni az életem". Nem törődöm velük, én is tudom jól, hogy nem tudom mit hoz a jövő, de egyelőre úgy néz ki, hogy vele élem le, aztán lesz ami lesz.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Szerintem azért ilyen anyukád, mert neki te még mindig a kicsi lánya vagy, és nem tudja elképzelni, hogy neked máris lesz egy másik "családot", akivel összeházasodsz, összeköltözöl. Szerintem beszéld meg vele, kérd meg, hogy ne mondjon ilyeneket. Mondd meg, hogy te is tudod, hogy még bármi lehet, de egyelőre ezt ti így érzitek, így tartjátok a jónak és össze szeretnétek költözni. Te ettől boldog vagy és ő ne fosszon meg ettől, örüljön veled együtt.

Sok sikert hozzá!:)

20/L

2011. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!