Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egy jó házasság, és a...

Milyen egy jó házasság, és a jó férj?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
olyan nem létezik.
2011. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek sajnos:(
2011. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És miért mennek férjhez a nők?

Aztán miért válnak el?

A régi öregek mégis hogy bírták ki egymással évtizedeken keresztül?

2011. jan. 3. 21:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami szerintem nagyon fontos benne: kölcsönös megértés, szeretet, megbecsülés, egymás elfogadása, egymás igényeinek figyelembe vétele, kölcsönös segítség, gondoskodás, együttműködés, barátság, intimitás. Nagyon nem árt, ha a szerelem is megvan, állítólag enélkül is működik, nem tudom, én nem tudtam volna szerelem nélkül férjhez menni.

A jó férj? Akivel a fentieket meg tudjuk valósítani. De ehhez jó feleségnek is kell lennünk. :)

2011. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Régen még nagy szégyen volt a válás, most meg sokszor szinte dicsőség. Akkor inkább a problémák megoldásán volt a hangsúly, mert nehéz is lett volna elválni egyrészt a megbélyegzés miatt, másrészt nehéz is volt újra házasodni ilyen helyzetben, egyedül pedig, főleg egy nő, szinte kilátástalan helyzetbe került.

Most más a helyzet. Sokszor a legkisebb problémát is úgy oldják meg a párok, hogy elválnak. Legfeljebb majd jön másik.

2011. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom az első két válaszadót, hogy még nem tapasztalták meg, hogy létezik jó házasság és jó férj.

Hogy milyen? A 21.58-assal értek eggyet.

Már lassan nyolc éve élünk eggyütt, de még mindig jó férjnek tartom a párom és a házasságunkat jó házasságnak.

2011. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyon ritka a jó házasság, régen is az volt, csak a nők nem tudtak annyira ugrálni, mert a férfi volt a családfenntartó, meg szégyen is volt, ahogy írták már előttem. ma a nő sokkal önállób, dolgozik, lehet még többet is keres a férjénél. nincs meg a kölcsönös tisztelet, ha meg is volt, hamar elvesztik. plusz még a csernus-féle okosok is azt hirdetik "lépj kia kapxcsolatból ha sr@r, légíy önző!" nem, én nem azt mondom, hogy rossz kapcsolatban kell megkeseredni, hanem mindig mindent meg kell beszélni. az én házasságom sem tökéletes, de én nem is hiszek a tökéletesben. én abban hiszek, hogy ha két ember le tud egymással ülni megbeszélni a dolgokat, akkor mindent meg lehet oldani. viták nélkül nincs kapcsolat, de a vita mindig konstruktív kell, legyen. ez viszi előre a házasság szekerét, meg a célok!
2011. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A jó házasságban egyenlő a nő és a férfi, nincsen alá és fölé rendeltség. A jó férj az akinek a felesége legalább olyan fontos mint ő saját maga. Amerikából jött ez a trend, hogy elválni a férjtől annyira menő mint esküvőt rendezni és megházasodni.
2011. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A 21.58 válasza tökéletes. De a másodiknak is igaza van,ami a mai párokat illeti.

Akkor jó a házasság,ha a párok szeretik,tiszteleik,becsülik egymást. Elviselik egymás hibáit. A problémákat megbeszélik,együtt megoldják. A komolyabb bajokat közösen elviselik,és megoldják együtt.

A gyerek nem a fontosabb az anya számára,ugyanolyan fontos a férj is. A jó feleségnek az egész család békéje fontos.

Nem a szexre épül a kapcsolat,hanem a szeretetre. A szex csak velejárója a házasságnak,de nem a meghatározója.

A régi öregek úgy tartották,hogy a férj feladta a kenyérkeresés, a feleségé a kereset megőrzése,a családi béke,meleg otthon biztosítása. A férj a motor,a feleség az összetartó erő.

Ebben a mondásban pedig sok igazság van.

2011. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó a házasságom, és a férjem is, már 17 éve.Szinte gyerekként jöttünk össze, 17 évesek voltunk, de a mai napig imádjuk egymást.Vigyáz rám, óv, szeret, anyagi biztonságban vagyunk, csodálatos apa, tökéletes szerető, ha emlékszel még a marlboró reklámra, na az én férjem dettó ugyan az kinézetre.Szóval igen is létezik, én megtaláltam, és vigyázok is rá, mint a szemem fényére:)
2011. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!