Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha marad havonta 80 ezer...

Ha marad havonta 80 ezer forintod hogy osztanád be?

Figyelt kérdés

Ennyi marad a hitelek, csekkek, rezsi kifizetése után.

Ebből kell kigazdálkodnom a kaját, a tankolást, a 4,5 hónapos kisfiam tápszerét, gyógyszertárat.

Eddig volt egy kis tartalék, de spóroltam, így jól kijöttünk.

De most már csak ennyi marad.


2011. jan. 1. 22:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, főleg az utolsó válaszoloknak.

meg is lepődtem, hogy az első válaszolok, szinte leszólnak hogy örüljek ha ennyi marad. De azt egyik sem irta meg hogy osztja be a keveset is. Meg írnátok?

Sajnos a kocsit használni kell. Pesttől 25km-re lakunk a férjem késő estétől hajnalig dolgozik.

2011. jan. 1. 22:26
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

22:08 vagyok. Nekünk tényleg jól jönne,ha ennyi maradna.50 ezret kell beosztanunk a csekkek kifizetése után.A férjem és én is a munkahelyünkön ebédelünk,a gyerekünk pedig menzás.Ebből áll hétköznap a meleg étel.Reggelire és vacsorára hideget szoktunk enni.Rengeteg tojást eszünk,ezt anyukámtól kapjuk,ő csirkéket nevel.Száraz szalámikat szoktam venni még,ami hosszabb ideig eláll,esetleg konzerveket.Üdítőre és alkoholra nem költünk.Nem dohányzunk.Fél évente veszünk ruhát,akkor sem butikból.Autónkat eladtuk,mert nagyon sokba került a fenntartása.Tömegközlekedéssel járunk,biciklivel vagy gyalog,ha épp nem kell sietni.Kozmetikumokra nem költök,a tisztálkodószereket aukciósan szoktam venni,a tisztítószereket szintén vagy amit írtak is,ecettel takarítom például a fürdőszobát.

Egyetlen szórakozásunk az internet,kábel tv-nk nincs,csak antenna,amivel 3 csatorna fogható.Születésnapokon szoktunk moziba vagy étterembe menni,vagyis elég ritkán.

80 ezret be lehet osztani csak ésszel kell és tudni kell lemondani dolgokról.

2011. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%
*aukciós helyett akcióst akartam írni
2011. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

minden héten egy 10ezres nagybevásárlás, ebben benne az alap kaják, meg ami épp kifogy a tisztítószerekből, kozmetikumokból.

a másik 10ből meg megpróbálsz minél többet megfogni a váratlan kiadásokra.

turiban iszonyat jó ruhákat lehet venni, akár a kicsire, akár magadra. én csak ott vásárolok, eddig mindenki dícsérte a ruháimat.

kocsival csak akkor menjetek, ha minden kötél szakad.

2011. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

80 ezerből 2 ember azért elég simán megél.. Lehet máshoz voltál hozzászokva, de én 20-30 ezret költök magamra egy hónapban, úgy hogy egyáltalán nem spórolós életmódot folytatok. Sokszor rendelek kaját, drágább húsokat eszem, üdítőket iszok stb.


Amúgy azzal tudsz spórolni, ha nem mész mindennap boltba, csak heti 1-2 alkalommal és szigorúan listával. Így nem fogsz minden hülyeséget összevásárolni. Olcsóbb boltokat keresel pl. Aldi, Lidl. Figyeled az akciókat.

Ha magadnak főzöl, sokkal olcsóbban jössz ki, mintha vennél kaját.

Járj néha bicajjal vagy gyalog vásárolni, vagy kössétek össze a pesti úttal. Ne kelljen külön a bevásárlás miatt autózni. Figyelj arra oda, hogy ne romoljon meg a kaja és ne kelljen kidobni. Nézd át gyakran a hűtőt.


A tápszerekhez nem értek, nincs gyerekem. Gyógyszereken nem igazán tudsz spórolni. Törekedni kell a megelőzésre, hogy minél kevesebbet legyetek betegek. Sok C-vitamin, gyümölcs, zöldség kajálása.

2011. jan. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, de ezzel csak vitát kezdesz!


Mi 3-an élünk 130 ezerből. Abból 60 a számlák, 30 a hitel és még akkor semmit! nem vettünk.

Szóval számolj egy kicsit :) 40 ezrem marad a kajára-gyerekre-tápszerre-pelenkára-ruhára stb stb stb. Csupáncsak a csizmám 13 éves! Mert nem kerül újra-szépre-divatosra. Mert a gyereknek kell ruha-kaja.



Nekem is kisbabám van és szintén tápszeres. NE sopánkodj!

2011. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

És már megint!

Itt látszik, hogy az emberek csak jó szándékkal segíteni jönnek az oldalra! Kacag a vakbelem...


80 ezer forint sem sok a mai világban, szomorú, hogy valakinek ennél is kevesebb jut, de nem hiszem, hogy ezért a kérdezőt kéne szidni.


Szóval a mosószóda szerintem is nagyon jó dolog, angol turiból vásárolunk, nekem ez nem megalkuvás én élvezem! (:

Igyekszünk üdítőket sem venni hisz nagyon drágák és egyértelműen az otthoni sütést-főzést részesítjük előnyben, de ez nem csak a spórolás miatt van így. Az akciókat keresem általában így is. Babánk szerencsére tejes így csak nagyon minimális tápszerre volt szükség,de mivel már hozzá is táplálhatunk így ez el is marad. Annyi, hogy pelenkán és a zöldségeken-gyümölcsökön nem spórolok. Mindenből kifolyik nekünk minden csak abból az egyből amit használunk abból nem és az nem olcsó. Az ételein sem akarok spórolni, jó minőségűeket kap.

Így általában tudjuk tartani a szintet a hónap végére is.

Internet előfizetésünk van csak, filmeket letöltünk és nincs előfizetve kábel tv sem.


Remélem valamiben tudtam segíteni!

2011. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

80 ezer abban az esetben nem sok,pontosabban nagyon kevés, ha valaki mindent abból fizet.

A kérdezőnek viszont ennyi pénze marad a számlák, rezsi, hitelek kifizetése után! Vagyis csak benzinre és kajára kell költenie. Azért azt senki ne mondja, hogy 80 ezer kevés ebben az esetben...Lehet, hogy nem libamájon és kaviáron fog tud élni, de éhezni sem kell, az biztos.

Úgyhogy igaza van azoknak, akik szerint gáz emiatt sopánkodni.

2011. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
"tudni"
2011. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem sopánkodott,hanem megkérdezte,hogy TI hogyan osztanátok be.... ez volt a legnagyobb bűne szerencsétlennek amiért ezt az osztást kapja!

Ti sopánkodtok! Előbb gondolkozzatok mennyit bir a pénztárcátok,azután potyogtassátok a gyerekeket ilyen egyszerű

2011. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!