Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha marad havonta 80 ezer...

Ha marad havonta 80 ezer forintod hogy osztanád be?

Figyelt kérdés

Ennyi marad a hitelek, csekkek, rezsi kifizetése után.

Ebből kell kigazdálkodnom a kaját, a tankolást, a 4,5 hónapos kisfiam tápszerét, gyógyszertárat.

Eddig volt egy kis tartalék, de spóroltam, így jól kijöttünk.

De most már csak ennyi marad.


2011. jan. 1. 22:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
2 emberre?Mások 4-en élnek ennyiből.
2011. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
mi úgy élünk 2en 80ezerből hogy ebből még nem jött le se a hitel se a számla (ami nem kevés..)
2011. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
nekünk még ebből kell kifizetni a csekkeket,a kaját mindent.kb marad 15-20 e ft.5 főre ....
2011. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk 4 gyerekre marad ennyi havonta.

Főzz takarékosan, használj a drága takarítószerek helyett ecetet stb. a gyereknek a tápszer helyett adj fokozatosan rendes kaját,akkor sokkal több pénzed marad.

Ennyi pénzből még maradni is kellene.

2011. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Sporoljatok, a kocsit nem kötelező használni, ruhát turkáloból onnan is csak ha már nagyon kell, ne vegyél márkásat, sok zöldséges kaja. Ilyen kiadásokra ez nem rossz pénz.
2011. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk sem marad 80 ezer a számlák kifizetése után.3-an vagyunk,de én örülnék,ha ennyit még költhetnénk magunkra egy hónapban.
2011. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem minden a rangsoroláson múlik.

Vezess erről listát, úgy nekem mindig könnyebb. Tudod, hogy mennyi pénzed van, a helyedben minden hónapban 2-3 ezer forintot félretennék vmi takarékkönyvbe vagy hasonló, ha egyszer bármikor nagy szükség lenne rá és nincs a megcsúszásból sokkal nehezebb talpra állni ha semmi nincs amihez lehetne nyúlni.

Szóval szerintem vedd számításba hogy mik a fontos dolgok, amiket feltétlenül meg kell venned, sorrendben.

Kiszámolod egy nap max. mennyi mehet kajára, és abból a pénzből oldod meg. Pl. ha tudod hogy marad 2000 Ft pl. akkor annyi értékben veszel és főzöl, nem pedig 2500 ért, sok kicsi tényleg sokra megy, ezt sokan csak a hónap végén látják igazán.

Ha megoldható, főzz nagyobb tételben magatoknak, a kajával lehet a legtöbbet fogni és költeni is.

Mielőtt valami első látásra fontos dolgot akarsz megvenni, tedd fel a kérdést magadban hogy valóban szükséged van-e rá, vagy jó a termék marketingje, és szinte megveteti magát? nagyjából így szoktam lavírozni a hónapok között, egyenlőre sikeresen.

2011. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Mi is ennyiből élünk meg havonta: a férjem, én és a csecsemő fiam. És úton a tesó, jövő nyáron érkezik.


Mi azt csináljuk, hogy leosztjuk a pénzt 4 hétre. Heti húszezret könnyebb beosztani, mint havi nyolcvanat. Amióta ezt csináljuk, mindig kijövünk, néha még félretenni is sikerül pár ezret.

2011. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Azért klassz hogy az egy oldalnyi kommentből 4 kapásból nem is a kérdésre válaszol.... gondolom azzal senkinek nem lesz kevesebb pénze ha megosztja a tapasztalatait a kérdezővel, vagy firtatja a saját anyagi helyzetét. Sajnos sz*r helyzetben vagyunk sokan, de ahol tudunk segítsünk pláne ha nem kerül semmibe.
2011. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és még valami: elkezdtem mosószódával mosni, ecettel öblíteni. Ha valami nagyon foltos, akkor mosás előtt mosószappannal megdörgölöm. Iszonyú sok pénzt lehet megfogni így, mert a mosószóda nagyon olcsó (1 kg 350 Ft), a mosóhatása azonban vetekszik a drága mosószerekével. Ráadásul hipoallergén, garantáltan nem viszket ettől senki bőre.
2011. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!