Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a "helikopter"...

Mit tegyek a "helikopter" stílusú szüleimmel?

Figyelt kérdés

A kifejezés nem szó szerint értendő (vicces lenne :) ). Angolul: [link]


A problémáim a következők:

- Anyám minden függetlenséget meg akar vonni tőlem. Természetesen már nem hagyom neki, de még mindig ellenem dolgozik. Nem hagyott, hogy az orvossal konzultáljak egy fontosnak tűnő, de sok veszélyt hordó gyógyszerrel kapcsolatban, amitől elhíztam és kihullot egy csomó hajam. Azóta leálltam vele, valahogy a régi makacsságom és az én-identitásom is visszatért.

- Minumum kétszer kérdez rá mindenre, ami a tanulással kapcsolatos

- Apámnak az volt az álma, hogy műszerész legyen. Sajnos ez nem sikerült neki, helyette velem akarja ezt végrehajtani, vagy legalábbis hogy elektronikát tanuljak. Szakközépbe járatott, ahol gyakran bántalmaztak, de ő mindig lekicsinyítette a problémáimat. Sok untsztolás és az osztályfőnököm könyörgésére már hallgattak a szüleim, de apám a mai napig siratja az elektronikát.

- Mindegyik szülőm félreértelmezi a képességeimet. Apám azt hiszi, hogy műszaki beállítottságú vagyok. A valóság az, hogy egy szépirodalmi művvel sem találkoztam iskolán kívül, apám inkább a műszaki dolgokat mutatta be az életből, pedig a hangszerek jobban érdekeltek kiskoromban, csakhát elrettentett a magyar zeneoktatás.

- Jelenleg a GDF-en tanulok mérnökinformatikusnak, a szüleimnek a következők a konceptciói:

Apám ragaszkodik az elektronikához, szerinte az ott tanult elektronikával kellene tovább állnom, szerinte ez volt a gyermekkori álmom.

Anyám itt valamivel engedékenyebb, de mindenáron ell kell végeznem a sulit. Aztán szerinte elvégezhetek egy olyan szakot, amit tényleg szeretnék.

A gond az, hogy minden tantárgyból bukásra állok és át kellene mennem fizetősre. Egy olyan szakra, ami nehezen megy (négyesre tudom a matek érettségit és nem a deriválással van a bajom) és egyáltalán nem tetszik. Főleg, hogy az én esetemben napi 12 órát kellene foglalkoznom az informatikával minimum (beleértve az előadásokat és a matek részét), ez meg a zenélésből venne el időt.


El szeretném kerülni azt, hogy bumeránggyerek legyen belőlem. Teljes függetlenség kiépítésén gondolkoztam: otthagynám a sulit és helyette bolti eladóként dolgoznék. A gond az, hogy akár egy életre megutálnának a szüleim, de nem sokat kaptam tőlük, szinte semmiben nem támogattak csak rákényszerítettek erre az egészre. Például amikor anyám és apám egy időben programozónak szánt egy lepusztult számítógépem volt egy hulladék monitorral (max felbontás: 640*480 60Hz), aminek köszönhetem a mostani gyenge látásomat. Elváltak és van két szigorú mostohaszülőm, a mostohaapámnak van egy bumeránggyereke.


2011. jan. 1. 03:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig mindenkinek egy élete van, egy lehetősége arra, hogy megvalósítsa az álmait."


Ez így van, úgyhogy kezdj el aszerint élni, ahogyan TE akarsz, ez a te életed, nem az övék.

2011. jan. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Igor26 ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy éld a saját életed. Hozd meg életed racionális döntéseit és viseld a következményeket! Vigyázz arra, hogy a későbbiekben ne legyél olyan, mint a szüleid! Merthogy jelenleg nem látok köztetek különbséget. Te is ilyen helikopter vagy, vagy micsoda. A szüleid a te életedet (életedben) élnek, te meg az övékben (mert te sem magaddal foglalkozol, hanem velük), ergo mind a két fél a másik fenekében van, ahelyett, hogy a saját életét menedzselné. A másik szemében a szálkát ugye...
2011. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem szerint, ha már fősulis vagy, akkor nagykorú is, hacsak nem vagy csodagyerek. Nem kell mindent elviselni, iskola mellett lehet munkát vállalni, az én párom fősuli mellett építkezésre járt ki, nem diákmelóra, mert az építőknél jobban keresett, bérelj magadnak egy szobát a suli közelében, keress lakótársat vagy kapcsolódj be valaki(k)hez és élheted is a saját életed. Onnantól kezdve nem nagyon lehet beleszólni a döntéseidbe. Itt neked csak az a megoldás, ha veszed a fáradtságot és önállósodsz..kérdés persze, hogy később visszasírod e azt a helyzetet, mikor nem volt más bajod a tanuláson kívül..Azért sok sikert :)
2011. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

ja persze, vissza ne sírd az "előző" életedet. ha kilépsz, lépj ki ebből a maga körül forgó helikopterből, (mert ugye rossz a hátsó rotorja) kiesni fogsz belőle, megütöd magad, de állj fel, rázd meg magad, és indulj el. a magad útján. de vissza nehogy menj. azzal csak azt bizonyítod a helikopteren maradt szüleidnek, hogy ugye megmondtuk, hülye vagy. különben is, egy egy helyben körbe-körbe forgó helikopterbe hogy gondolsz visszaszállni?

az élet megtanít, hogy élj olyan emberek árnyéka nélkül, akiknek tulajdonképpen nincs is semmi közük hozzád

2011. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam végig a többi kommentet, de azt mondom: ÁLLJ A SARKADRA!!! Felnőtt vagy, ez a TE életed, nem az övék! Legyen merszed megmondani nekik, és váltani! Megutálnak - naés? a gyerekük vagy, előbb-utóbb elfogadnák. Nekem is harcolnom kellet az őseimmel, és megérte! Ha nem finanszíroznák álmaid szakát, akkor vállalj mellette melót! Hidd el, semmi sem lehetetlen, és első sorban magadban bízz! CSak egyszer élsz, merd azt csinálni, amit szeretnél! Ha nem teszed, nagyon bánni fogod. Többet ér ez, mint jóban lenni a szülőkkel.
2011. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem nagyon viselték a gondomat már régebben sem. Pl. sokszor volt úgy, hogy hónapokig zsíroskenyeren éltem, mert volt valami borzalmas ízű felvágott (A lidiből persze). Meg sokáig eléggé silány minőségű és régi ruhákat hordtam, mert anyámnak kellet a harmadik magassarkú, apám meg láncdohányos.

Tényleg hagyom őket egy időre. Némi problémám van az önállósággal pl. nem nagyon tudok mosogatni meg főzni, a kézzel történő mosást is el kellene sajátítanom.

A legnagyobb baj az, hogy egyedül maradok. Bár nem sokat beszélgettem velük, nem is nagyon lehetett, ezért már akkoriban is egyedül éreztem magam, volt néhány barátom, de sok gond volt/van velük (alkoholizmus, rasszizmus, a többi meg MMO függő volt) ezért már nem nagyon érdekelnek. A mostohaapám meg maga volt a kín: a szülői kudarcait rajtam vezette le, meg rendmániás.

2011. jan. 1. 17:08
 17/20 A kérdező kommentje:
Amúgy januárban leszek 20 éves.
2011. jan. 1. 17:11
 18/20 A kérdező kommentje:

A lehetőségekkel kapcsolatban: Nekem igazán megismerni a zenélés örömét olyan 12-13 éves koromban sikerült csak. Előtte is gondolkoztam rajta, csak borzalmas volt a zeneoktatás és féltem tőle. Bent voltam faveromnak néhány szolfézsóráján 9 évesen, kb. egy hónapig vettek egy hangot, az ábécés neveket nagyon sokáig nem is tanulták, aztán egy idő után nem bírta és otthagyta. Meg anyámék biztos nem vettek volna semmijen hangszert, akkoriban inkább a szintetizátor/zongora érdekelt, jelenleg gitározok, azt is a csodával határos módon szereztem.

Informatikus lány: Inkább elpazarolok egy vagy két államilag támogatott félévet, minthogy egész életemet egy olyan munka elvégzésével keljen töltenem, amit utálok, ráadásul kétszerannyira meg kell benne szakadnom, mint másoknak, mert minimális a tehetségem ezen a szakon. Különben sem magyarországon akarok megrohadni, erősen gondolkodom a disszidáláson.

2011. jan. 1. 17:54
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha már szakmát tanulsz, akor vagy CNC esztergályos/hegesztő legyél, vagy szakács. Ezzel a kettővel ugyan sok meló van, de ha rendesen csinálod, jól tudsz vele keresni.

Hagyd anyádékat, felnőtt, önálló ember vagy. Egyébként, a magyar zeneoktatás nem rossz - én már csak tudom, 12 éve vagyok benne a zenében.

2011. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

Vesd be ellenük "aknaszedő"stílusú nagyszüleidet!

[link]



(És, ha lehet soha többet ne tegyél fe3l fél oldalnál hosszabb kérdést!)

2011. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!