Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek után jogos, hogy többé...

Ezek után jogos, hogy többé nem szeretnék találkozni velük?

Figyelt kérdés

Anyum unokatesójáról és a gyerekeiről van szó.

nos, a történet annyi, hogy elhívták őket tavaly Balatonra a nevelőapum nyaralójába, elmentek kirándulni, anyum sütött nekik pogácsát, h legyen mit enniük az úton.

másnap ezt a pogácsát anyum a szemétben találta meg, ki se bontották, zacskóstul beledobták, persze a kirándulás alatt bevágódtak egy étterembe és ott zabáltak.

a másik sztori az az, hogy karácsonykor elmentünk hozzájuk, vittünk nekik ajándékokat, a gyerekeknek sok játékot, nekik bonbont, illatszereket, dísztárgyakat. szóval anyum kitett magáért. erre mi mit kaptunk? egy családi fotót róluk.

a fenti két eset után elkönyveltem őket hálátlan bunkóknak, ezt a véleményt a nevelőapum is osztja, ő sem kívánja őket többször meghívni a házába, de még csak nem is akarja őket többször meglátogatni.


pár napja, mikor ezekre a szemétségekre fény derült, én is azt mondtam anyunak, hogy a közelükbe nem megyek többet.

anyum ennek ellenére tartani akarja velük a kapcsolatot, "mégiscsak a rokonaink" címszóval.


hogyan beszélhetném le anyukámat arról, h megszakítsa velük a kapcsolatot? hogyan magyarázzam el neki, hogy én többet a közelükbe nem megyek?

hogyan adhatnám tudtára ezeknek a "kedves" embereknek, hogy gondolkodjanak már el a viselkedésükön?


köszönöm a válaszokat! és azt is, hogy elolvastad! :D


2010. dec. 29. 16:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
32%

én meg őszintén, nem provokálva rákérdeznék minden bajomra

pl. láttam kidobtátok a pogácsát?

miért is?

2010. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van. Nem egy-egy alkalomról van szó, hanem így minden együtt, maximálisan megértelek. Ja, és amit senki se felejtsen el: van egy alap illem, amit be kéne tartani, akár rokonok vunk akár nem. pl:vendégségbe vitt cuccot nem viszünk haza.... Anyud sajnálom hogy ilyen naiv, de azt mondom, buszozzon csak, hátha leesik neki....
2010. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem az álláspontodat, kérdező, én is kiakadnék, ha valaki ennyire becsülné valamelyik családtagom fáradozásait. Kidobni a pogácsát számomra tiszteletlenség, mintha lenéznék.. Ha nem kell nekik, akkor valami ürüggyel ott lehet felejteni nálatok, vagy pedig úgy megszabadulni tőle, hogy azt ne vegyétek észre.

Nem szeretem az ilyen önző embereket, akik csak kapni szeretnek, de nem viszonozzák. Ha én nem szeretem magam költségekbe verni, vagy nem szeretnék valakivel ajándékozós/pénzköltős kapcsolatot, akkor azt valahogyan a tudtára adom, nem pedig élvezkedek a tőle kapott ajándékok/figyelmességek között.

Szerintem próbáld anyukádat inkább olyan rokonok felé terelgetni, akik értékelik őt, és talán előbb-utóbb észreveszi, mennyire rosszabbul is működik a kapcsolat a fent említett rokonokkal..

2010. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23%

Jaj, kérlek ne haragudjatok a kidobott pogácsáért!

Tudod, egyrészt már régóta szerettünk volna a családdal közösen étteremben enni, ritkán jutunk el oda, és inkább azt választottuk, másrészt már említettük párszor, hogy a kis Józsi és Juci gluténérzékenységben szenvednek, nem ehetnek ilyet. Nagyon tiszteljük anyukád fáradozásait, sajnálom, intézhettük volna tapintatosabban is.


Még egyszer elnézést!

Üdv,

Jolán


:)

2010. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, nekünk is vannak ilyen rokonaink sajnos. Igazából, ha anyukád nem akarja velük megszakítani a kapcsolatot, akkor nem tudsz mit tenni... nekik ez a normális viselkedés...
2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy nem értem, szülők, gyerekek, tehát minimum 4 fős a család, simán meg tudtak volna enni egy zacskó pogit, amellett még bőven lehet étteremben kajálni... vagy ha nem voltak éhesek, akkor is el lehetett volna tenni, vagy akármi, de nem kidobni... biztos gazdagok, azok nem értékelik az ilyen dolgokat.
2010. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a megértő válaszokat, látom másnak is vannak ilyen "jófej" rokonai...:(
2010. dec. 30. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!