Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek után jogos, hogy többé...

Ezek után jogos, hogy többé nem szeretnék találkozni velük?

Figyelt kérdés

Anyum unokatesójáról és a gyerekeiről van szó.

nos, a történet annyi, hogy elhívták őket tavaly Balatonra a nevelőapum nyaralójába, elmentek kirándulni, anyum sütött nekik pogácsát, h legyen mit enniük az úton.

másnap ezt a pogácsát anyum a szemétben találta meg, ki se bontották, zacskóstul beledobták, persze a kirándulás alatt bevágódtak egy étterembe és ott zabáltak.

a másik sztori az az, hogy karácsonykor elmentünk hozzájuk, vittünk nekik ajándékokat, a gyerekeknek sok játékot, nekik bonbont, illatszereket, dísztárgyakat. szóval anyum kitett magáért. erre mi mit kaptunk? egy családi fotót róluk.

a fenti két eset után elkönyveltem őket hálátlan bunkóknak, ezt a véleményt a nevelőapum is osztja, ő sem kívánja őket többször meghívni a házába, de még csak nem is akarja őket többször meglátogatni.


pár napja, mikor ezekre a szemétségekre fény derült, én is azt mondtam anyunak, hogy a közelükbe nem megyek többet.

anyum ennek ellenére tartani akarja velük a kapcsolatot, "mégiscsak a rokonaink" címszóval.


hogyan beszélhetném le anyukámat arról, h megszakítsa velük a kapcsolatot? hogyan magyarázzam el neki, hogy én többet a közelükbe nem megyek?

hogyan adhatnám tudtára ezeknek a "kedves" embereknek, hogy gondolkodjanak már el a viselkedésükön?


köszönöm a válaszokat! és azt is, hogy elolvastad! :D


2010. dec. 29. 16:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%
Az anyukád döntése,ha ő mártir akar lenni hagyjad...De te és nevelőapud ne álljatok többé szóba velük...Az ilyen rokonoktól menekülni kell...
2010. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom hány éves vagy, de ha már felnőtt, akkor simán megteheted, hogy anyud találkozik velük, neked meg olyankor pont programod van :) ebből ők is elgondolkodhatnak, hogy te sosem vagy ott olyankor, valamiért kerülöd
2010. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, de nekem ez nem tűnik olyan nagy dologna. Nekem is volt ilyen esetem.

Egész évben sokat segítettem keresztfiam szüleinek, saját autón fuvaroztattuk őket, kirándulni vittük őket, babát megajándékoztuk, családnak piát, édességet vittünk, kerti főzésre hívtuk őket többször is, ők meg szilveszterkor, amit szintén a mi kontónkra költöttek el a mi lakásunkban, hazavitték az ajándékba hozott piát magukkal, csak mert nem került megbontásra - mert nem győztünk inni.

Akkor én is kiakadtam, de ez azért kevés a haraghoz... bár embere válogatja... Én egy ideig nem kerestem őket, aztán túltettem magam rajta.

2010. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
12%
Ez olyan gyerekes. Nincs okod megsértődni a rokonokra.
2010. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha amit én szivből sütöttem a kukában végezné és helyette étterembe mennének,hát én elgondolkodnék,hogy ezek után süssek e ezekenek bármit is...
2010. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Na igen, sütni nem kell nekik, és úgy tűnik, határvonalat kell húzni, ami után nem érdemes feszíteni az igyekezetet, de azért egy emberi kapcsolat többet ér ennél. Ez messze túl kevés ahhoz, hogy ne akard őket többé látni. Hidd el, egy idő után elmúlik azért ez az indulat belőled, és máshogy látod majd.
2010. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

17:08-ezért ez durva...

Megmondtad legalább nekik, h. bunkók meg faszarik voltak?


Kérdező! Milyen a rokonok anyagi helyzete? Nem azért kaptatok fényképet, mert anyagilag leégtek?

A pogis dolog elég durva...

Máskor milyenek? Lehet velük beszélgetni, ők keresik a kontaktust?

2010. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

látom, páran nem értik.

magával az elvvel van a bajom, hogy amit anyum süt nekik jó szívvel, fáradtsággal, azt ők egy mozdulattal kidobják.

nem azon a 200ft-on vagyok kibukva.

a másik meg, hogy elvárják, h ki legyen nyalva a hátsó felük, de ők ezt aligha viszonozzák.

sok más is van már a számlájukon, amit most nem fejtegetnék, de ezek a hálátlan lépéseik betették a kaput.


nem vagyok már gyerek, mondhatnám, hogy én nem megyek hozzájuk, de mivel anyumnak nincs kocsija, és ők a világ végén laknak, ezért mi vittük őt a párommal.

szóval ha azt mondom neki, hogy nem visszük el, akkor ő végigbuszozza a fél napot, viszont így meg vele tolok ki...

mert ő sajnos ezek után is képes elmenni hozzájuk...

milyen észérvekkel hassak rá?

2010. dec. 29. 17:22
 9/27 anonim ***** válasza:
45%

17:20

Éreztettük velük. Illetve rákövetkező évben vége volt a jó világnak nekik - csak akkor hívtuk el őket valahova, ha ők is. Kialakult egy jó egyensúly, és most működnek a dolgok.

2010. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

17.20-nak: tele vannak mint a déli busz. simán vehettek volna nekünk normális ajándékot (mondjuk egy illatszercsomagot, bonbont, vázát, stb) csak sajnos elég s.zarrágók.

ja, és karácsonykor is anyum hívta fel őket, h kellemes ünnepeket kívánjon.

annyira rosszul esik nekem, hogy még ezek után sem látja be, hogy ő túl sokat ad neki, amiből mi semmit nem kapunk vissza...

2010. dec. 29. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!