Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jövőm. Tudom mi érdekel, van...

Jövőm. Tudom mi érdekel, van hobbim. Még is nem tudok belekezdeni?!

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Anyu mondta még suli választáskor h döntsem el mit szeretnék csinálni a jövőben,mi az ami érdekel,esetleg ha van hobbim azt támogatja.

3 évig táncoltam,nagyon szeretem. Abba kellett hagynom a suli miatt. Szeretnék visszamenni táncolni,de anyu nem támogatja.. sőt egyenesen lebeszélt róla h nem hiszi h nekem ezzel kéne foglalkoznom,és h neki nincs pénze rá (havi 6000+a fellépő ruhák) én ezt mind megértem(bár ha kicsit kevesebbet költene a felesleges dolgokra,meglehetne spórolni...) de akkor miért kellett becsapnia? Miért mondta h támogat bármi áron is? A másik,nem tudtam eldönteni mi szeretnék lenni(14 évesen sztem eléggé nehéz),így gimnáziumokat jelöltem be. Fel is vettek volna,de az egyik tanár beszélt anyummal h nem lenne nekem jó(pedig 4-s átlagom volt,és anyu is mindig mondta h milyen jó fejem van),és sikerült anyut lebeszélni. Beiratott egy szakközépiskolába...

annyira elegem van... nem értem miért csinálhatja ezt anyu velem? annyira fáj h belőlem nem lesz semmi... és csak itthon ülök mert nincs pénz.


2010. dec. 27. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A szülő az ésszerűég keretein belül támogatja a gyerekét. Nem elég, hogy van hobbid, tudod, mi érdekel, azt ia nézni kell, van-e értelme, jövője, találsz-e vele megfelelő állást majdan, meg tudsz-e majd élni belőle. Személy szerint én gimi párti vagyok, én is azt végeztem, de sokan pártolják a szakközpiskolát, hiszen ha azt elvégzed, bármi lesz is, már van egy szakma a kezedben, amivel el tudsz majd helyezkedni. Míg a gimivel, csa egy érettségit tudsz felmutatni. Szakközépből is be lehet kerülni jobb felsőoktatási intézményekbe, szóval az nem gáz, hogy oda jársz. Nehéz olyan fiatalon eldönteni, mi akarsz lenni, de idővel jön majd magátől, vagy az élet terel a megfelelő útra. Anyukád szerintem a legjobat akarja neked. A tanárod biztos érvelt, hogy miért nem javasolja neked a gimit. A gimik általában erősebb iskolák, mint a szakközepek. Lehet ott csak hármas átlagú lettél volna, míg egy szakközépben ki is emelkedhetsz a többiek közül és nagyob eséllyel indulsz majd tovább egy felsőbb iskolába. Hajrá!
2010. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezt a négy évet szerintem mindegy, hogy mire áldozod, a vége ígyis-úgyis az érettségi. szóval még nincsen semmi veszve.
2010. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd! Bizonyos szemszögből nézve még jól is jártál a szakközéppel mert ha meglesz az érettségid viszont nem vesznek fel a felsőoktatásban még akkor is lesz egy szakmád, amivel megpróbálhatsz elhelyezkedni... Ellenben itt vagyok én... gimnazista vagyok... ha meg lesz az érettségim, de nem vesznek fel sehova, akkor mehetek a McDonald's-ba vagy mehetek bölcsésznek...szerintem te jártál jobban... Nem mellesleg a táncon kívül nincs más ami érdekel? Nem ismerem az érdeklődési köröd, de például a csillagászat, meteorológia, zenélés... ezek mind mind olyan dolgok, amikhez nem feltétlen kell nagyobb összeg és rengeteg mindent meg lehet tanulni az internetről is... Személyes példával élve... engem kiskoromban is lenyűgöztek a viharok és 14 évesen rátaláltam a szupercella.hu-ra, ahol voltak hasonló érdeklődésű emberek is, mint én... rengeteget tanultam és szedtem össze az infókat magamnak...most itt állok 17 évesen és gyakorlatilag a mester képzésen tanított anyag 1/4-edét már magaménak tudhatom... rengeteg könyvem van és mindez csak azért mert érdekel ami a fejem felett zajlik. De mindez csak akkor célravezető, ha egyedül saját magad jössz rá a dolgokra, utána jársz és nem más régja a szádba...annak semmi értelme.
2010. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el. Az elottem szolo tanacsat is megfogadhatod.

En sem azt tanultam, amit igazabol szerettem volna, de volt hobbim, s folyamatosan azzal a temaval foglalkoztam szabadidomben, ami erdekelt igazabol.

Tanulj es tancolj! Lehet ezt hobbibol is, es rendszeres mozgasra is nagyon jo, s nem feltetlen kell fizetos helyre menned. Egyebkent a tancbol megelni valoban nem lehet, majd eljon az ido, amikor erre Te is rafogsz jonni.

2010. dec. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!