Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha felszeretnék venni egy...

Ha felszeretnék venni egy második keresztnevet, annak mi a menete, és kb mennyibe kerül az iratok kicserélésével, mindennel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 12:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Bemész az anyakönyvi hivatalba, ott el fogják magyarázni. Kell írni egy kérvényt, ahol leírod, hogy miért szeretnéd megváltoztatnia neved (ez is annak számít), és hogy mi lenne az a második név, amit szeretnél. Kell pár hónap, mire elfogadják, utána az anyakönyvi kivonatodba beírják az új nevedet, aztán szépen kicseréled minden iratodat. Az árakat nem tudom sajnos, de elég sokba lesz, én ezért is nem kezdtem még bele (én a második utónevem szeretném megváltoztatni valami másra), mert nagyon sok idő, és nagyon sok pénz. Ja, valami okmánybélyeg is kell azt hiszem, amikor kérvényezed, de ezt nem tudom már pontosan.
2010. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!