Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves koromtól dönthetem...

Hány éves koromtól dönthetem el hogy melyik szülőmmel akarok élni?

Figyelt kérdés
Anyámék nem voltak házasok,mikor megszülettem soha nem is házasodtak össze.Nemhiszem h bíróságon voltak.Én most 15 éves vagyok és van egy mostohaapám,akit ki nem állhatok,és biztos vagyok benne hogy elköltözök.Csak azt szeretném tudni hogy hivatlason eldönthetem-e. Köszönööm.
2010. dec. 26. 19:33
 1/7 anonim válasza:
barátnőm 14 évesen már eldönthette szal már te is
2010. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj be a Gyámghatóságra és kérdezed meg,hogy mi a menete az elköltözésnek. Már a 12 éves gyereket is megkérdezik. De előbb tisztázd apáddal,hogy vállalna-e? Azt is gondold végig,hogy nála jobb lenne-e neked?
2010. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12 éves kortól lehet dönteni.
2010. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Apám tutu elvállalna.

A mostohaapám mérgesítette el a helyzetet.Asszem már v 4 éve van így.Teljesen kikészít.Én már nem bírom.Anyámat szeretem de most is itt sír h mi mindig csak veszekszünk és ő nembírja.Inkább elmegyek.Anyát szeretem.

2010. dec. 26. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem házasok, meg nem balhéztok, akkor nem kell menni sehova nem? Vagy ha kiskorú az adott személy akkor mindenképp kell menni gyámhatóságra vagy valahova ha el akar költözni?

Ha apádnak sincs kifogása, anyád is megengedi akkor szabad az út! Mostohafaterod meg bele se szólhat.

2010. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én nevelő szülőknél élek, de 12 éves korom óta mindenévbe bekell mennem a gyámügyre beszámolót mondani és mindig megkérdezik hogy esetleg nem-e akarok elköltözni anyámhoz...szóval 12 évesen már döntésképesnek számítasz...16L
2010. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Részlet a Gyermekvédelmi Törvényből:

"A gyermekelhelyezési perben a szülőkön kívül a bíróság meghallgatja a gyermeket is, amennyiben indokoltnak tartja, illetve, ha a gyermek azt maga is kéri. A meghallgatás közvetlenül történik vagy szakértő útján. A bíróság a döntésénél a 14. életévét betöltött gyermek véleményét figyelembe veszi, illetve az elhelyezéshez az ő egyetértése is szükséges, kivéve, ha a választott elhelyezés a gyermek fejlődését veszélyezteti."

2010. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!