Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen troll tesóval?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy a bátyám teljesen úgy viselkedik mint a netes trollok: mindig elrontja mindenki örömét :( Ez a második karácsonya a családnak hogy mindenkiben benne van a tüske,hogy a bátyám lesz@rja a családot,ki se jön a szobájából,annyit se mond boldog karácsonyt. Idén kerek-perec megmondta hogy hagyjuk békén,főleg a nővérem.


De egész évben ilyen,nincs nője (pedig 31 éves),nincsenek haverjai,egyedül a gépének meg a tőzsdézésnek él. Dolgozni eljár itthonról,de ennyi. Segíteni nem segít semmit,kritizálja anyám főztjét,és nagyon sokszor paraszt velünk.


A szüleim nem csinálnak semmit,csak tűrnek. Az idősebb nővérem külföldön él szóval neki nincs befolyása a dologba,a fiatalabb nővérem próbál tenni valamit az ügyben,de ő se ér el sokat. Én meg még fiatal vagyok,rám pláne nem hallgatnak:(


És a legszomorúbb az hogy találtam 6-7 éves képeket mikor mindenki együtt ökörködött,bontottuk az ajándékokat a fa alatt vagy grilleztünk szülinapokon. Összeszorult a szívem mikor eszembe jutott hogy mi maradt belőlünk:(


16/L


2010. dec. 25. 11:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

a nevelés hiánya.

4 gyerek... nem is csoda. hogy is lett volna ideje a szüleiteknek foglalkozni veletek?

2010. dec. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

"De a testvérünk,nem tudunk nem törődni vele"


Ez szép, és értem is, de gondoljatok bele: ti a tesói vagytok, a szüleitek a szülei, és ő hogy bánik veletek??? Én tudom, hogy nehéz, de csak szükség lenne egy pár nap-hét ridegtartásra, amit fentebb is írtak: nem foglalkozni vele, neki nem készíteni ételt, tehát mínusz egy adagot főzni, aztán vegyen magának kaját, meg karácsonyozzon a szobájában.

Valamilyen reakciója lenne, és ez fontos lenne látni: ha megtörik, akkor depis, segítségre van szüksége, ha letoja a változásokat, akkor szimplán paraszt, és akkor tudod, ki legyen vele kedves... mégha a testvéretek is, ne feledjétek, bár ő is a család tagja, de ez azt is jelenti, hogy neki is adnia kell, részt kell vennie a családi életben, stb. Erőltetni ezt nem lehet.


Segíteni kell neki, de ehhez így kell hozzáfogni, nem kesztyűs kézzel. Gondolom, a szép szóból rég nem ért, hát akkor ridegtartás.

2010. dec. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Na jó,és akkor én ezt hogy adjam be anyánknak? Nem fogja idegenként kezelni a fiát még akkor se hogy ha ez segítene csak ráébreszteni hogy kizárja magát a családjából aki még így is szereti őt.


Meg aztán,ha nincs főtt étel (vagy nem a fogára való) nem eszik semmit,vesz csokit a gyárban. Beszélni nem igazán beszélünk így se,nem tudom hogyan lehetne még ridegebben viselkedni vele.


13:04

Szerintem max. annyi lehet a szülői részről a gond,hogy ő az egyetlen fiú,és el van kényeztetve. Tőlem és a nővéreimtől el van várva hogy dolgozzunk otthon mint a kisangyal,ő meg ücsöröghet a babérjain,az lenne a furcsa ha segítene.

2010. dec. 25. 13:53
 14/14 anonim ***** válasza:

Figyelj kérdező, minden ötletet lecsapsz valamivel. Mit lehet tenni? Hát akkor semmit. Az egész családi szitut nem látjuk át. De ha mindig van valami, ami miatt nem megy a dolog, akkor mégis mit mondjunk így névtelenül a fórumon? Igenis a ridegtartás lenne megoldás, vagy valamelyik fentebb írt tipp, de ha egyik se jó, akkor mit vársz, mit mondjunk? Anyukád biztosan normális, vele kellene beszélni, hogy legalább pár napba egyezzen bele, vagy ők keressenek valami megoldást, mégis ők a szülei, nem ti.

Kíváncsian várom, hogy ebben az ötletben mi nem lesz jó

-.-

2010. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!