Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkretettétek már azzal a...

Tönkretettétek már azzal a karácsonyotokat hogy elfuseráltátok a kaját, de totál?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam kitenni magamért, ezért egy nagyon ütős kaját akartam összehozni. 2 délutánom ment rá, hogy a hozzávalókat összevásárolgassam, valamilyen spéci töltött kacsa mártással meg köretekkel, olyan bonyolúlt hogy még a nevét sem tudom kiejteni, de ez még csak az egyik fogás. Totál leégett minden, meg kifutott, meg odasült, ha nem nyers lett és íztelen vacak volt az egész.
2010. dec. 25. 03:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, hogy miért kell ez. Nem lett volna egyszerűbb a család kedvencét csinálni, amit már könnyebben elkészítesz? Magadra vess, ha ennyit szenvedsz a semmiért.
2010. dec. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Sz.rul sikerult a kaja. Mi gond? Ezert csak nem ment tonkre a karacsonyod. Maskor, ha ujjal probalkozol, csinal egy proba-fozest. Ha ugyes voltal, volt valami hideg kaja.
2010. dec. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Étellel még nem történt ilyen. Mi minden évben hagyományosan ugyanazt a karácsonyi menüt esszük, nem is örülne a családom, ha valami újdonságot tennék az ünnepi asztalra, nekünk ez is az ünnep része.

Tavalyelőtt azonban meg akartam őket lepni a megszokott sütik mellett egy mandulás kockával - a tésztájába is kell tetemes mennyiségű darált mandula - és az nagyon gyengén sikerült, morzsálódott az egész. De a sok bejgli, kókuszkocka, linzer mellett csak jót nevettünk ezen a balszerencsés morzsahalmon.

Nagyobb, különlegesebb alkalmakkor csak kipróbált recepteket készíts el, abból nem lehet baj.

2010. dec. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam főzni, de a férjem miatt elkezdtem kísérletezgetni. Anyámtól (nagyon jól főz) elkértem recepteket és azokat kicsit átalakítgattam. A töltött paprikám nagyon jó lett.

Apámnak egyik kedvenc kajája, gondoltam egy otthoni látogatás alkalmával kedveskedek. Kértem edényt, nekiálltam. A kaja nagyonf inom lett, apám kezet csókolt, anyám is mondta, hogy akkor most ő kérné a receptet.

De. Az aljaodakapott, a drága cserépedényből meg nem jön ki a szénréteg :)

A kaja öröm volt, de anyám két nappal később zihálva hívott fel (mire az aljára értek), hogy dobhatja ki az edényt.

Null-null lett a mérkőzés eredménye.

2010. dec. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem velem történt meg, de azt hiszem, elég vicces.

A barátomék minden évben az apai nagymamájánál töltik a szentestét. Tavaly a mama sóban sült csirkét készített, igen ám! de nem a nagy, durva szemű sót használta fel, hanem a finomabb, ízesítésre való sót. A vége az lett, hogy sóban sült sós csirkét tálalt, amit nem lehetett megenni.:D Nálunk nincsenek ilyen bakik, egyedül engem nem enged anyukám a konyha közelébe, mert spontán odaégetek mindent. Még a mirelit kaja sütését is elrontom, tegnap elégettem 2 db húsos palacsintát.:D Az egyetlen dolog, amit meg tudok csinálni, az a krumplipüré...

2010. dec. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most ezzel tanultál egy jó leckét. Fontos alkalmakra nem kísérletezünk, mert megjelenik Murphy. :)

Bevált, de ízletes ételt készíts, a puccos kaja sem finom, ha rossz kedvvel tálalják.

Nem sikerült, hát nem sikerült. Van ilyen. Ezen már kár keseregni, ne ez határozza meg a karácsonyod többi részét.

Nekem a tiramisu tortám akar szétesni, de nem érdekel, majd kilapátoljuk a formából, az íze így is fincsi. A családomban lévő édesszájú sáskáknak úgyis mindegy. :)

2010. dec. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy rossz kaja nem teheti tönkre a karácsonyt!

:)

2010. dec. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen, azóta nem cifrázom a dolgokat elég a bevált recepeptekkel bajlodni így is egéasz nap a konyhában vagyok.
2010. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!