Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy az ő...

Mennyi az esélye, hogy az ő szemét örökli?

Figyelt kérdés
Tudom,ez egyáltalán nem fontos,puszta kíváncsiságból kérdezem.Az én családomban senkinek nincsen kék szeme,ellenben náluk mindenkinek.Mindkét szülő,mind a 4 nagyszülő,mind a 4 testvér,mindkét nagybácsi.Ha jól emlékszem régi tanulmányaimra,akkor a barna a dominánsabb,de ilyen csupa kékszem család mellett is igaz?:)Tulajdonképpen semmi esélye nincs mellettem,hogy a babánknak kék legyen a szeme,vagy éppen annyi az esélye,mint hogy barna lesz?:)
2010. dec. 23. 23:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

23:44

Hmmmm.... Kipróbáltam a kalkulátort, amit linkeltél és kék szemű szülőknél csak kék szemű gyerek jött ki. Elárulnád, hogy tudok belőle kihozni barna szemű gyereket?

2010. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
23.38-as! Kérdezd meg anyukádat, hogy ki is az apád?
2010. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
23:37 vagyok. Igen tévedtem a barna szemű szülőknél, lehet kékszemű a gyermekük, de akkor a felmenők között kell, hogy legyen kékszemű. Bocsánat.
2010. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg próbáljátok ki a kalkulátort, mielőtt összekapnátok! :D Nálunk pl. a páromnak is, nekem is barna szemünk van, viszont mindkettőnk egyik szülőjének kék és eszerint van rá esélyünk, ha nem is sok, hogy kék szemű gyerekünk legyen.

Viszont akárhogy is próbálok két kék szemű szülővel variálni, mindenképpen kék szemű gyerek jön ki eredménynek.

Valószínűleg azért, amit az előbb írtam, hogy a barna szeműek hordozhatják a kék szemű gént, viszont a kék szeműek csak a kék szeműt.

De nem filózni a miérteken, mert ennyire nem értek a genetikához.

2010. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor ezekszerint még van egy kis esély arra,hogy a babánknak olyan gyönyörű kék szeme lesz,mint a páromnak.:)
2010. dec. 24. 00:04
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés az esély rá, hogy kék szemű lesz.

A szemszín domináns-recesszív módon öröklődik. Egy ember vagy egyféle, vagy kétféle szemszín genetikai kódját hordozhatja. Azaz egy barna szemű ember vagy csak a barna, vagy a kék és a barna gént is hordozhatja, de mivel a barna a domináns ezért, az lesz a kialakult tulajdonság.

Te valószínűleg azonban domináns homozigóta vagy, ami annyit tesz, hogy csak a barna gént hordozod. A párod valószínűleg szintén homozigóta, azonban ő recesszív homozigóta mivel a csak a recesszív tulajdonságot hordozza, a kék színt. Kicsi rá az esély, hogy valamelyikőtök mégiscsak hozdoz más szemszínt. Ha véletlenül domináns heterozigóta vagy, vagyis van egy barna és egy kék gén is benned, akkor lehet kékszemű gyereketek. De ez csak akkor lehetséges, ha valamelyik felmenőd szintén hordozója volt a kék génnek, még ha nem is alakult ki nála.

2010. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Apám kollégája férfi és nagyon fehér hajú,kék szemű pasi, de szó szerint fehér, még a szemöldöke is, de nem albínók.A felesége szimpla barna szem, barna haj. Mindkét gyereke fehér hajú lett ,kék szemmel.
2010. dec. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
a mi családunkban is sokmindenkinek kék a szeme és sokmindenkinek barna.szüleim barna szeműek,egyik mama kék szemű meg a másik oldalról papa.nekem meg elég eredeti zöld lett.4 tesóm van,mind barna szemű.érdekes a genetika.:)
2010. dec. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!