Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy az ő...

Mennyi az esélye, hogy az ő szemét örökli?

Figyelt kérdés
Tudom,ez egyáltalán nem fontos,puszta kíváncsiságból kérdezem.Az én családomban senkinek nincsen kék szeme,ellenben náluk mindenkinek.Mindkét szülő,mind a 4 nagyszülő,mind a 4 testvér,mindkét nagybácsi.Ha jól emlékszem régi tanulmányaimra,akkor a barna a dominánsabb,de ilyen csupa kékszem család mellett is igaz?:)Tulajdonképpen semmi esélye nincs mellettem,hogy a babánknak kék legyen a szeme,vagy éppen annyi az esélye,mint hogy barna lesz?:)
2010. dec. 23. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
két kék szemű házaspárnak nem lehet barna szemű a gyerekük. Itt bukuk le az a nő, aki nem a férjétől lesz terhes.
2010. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nekem nem kék a szemem,hanem barna!:) Csak neki kék,de náluk meg az egész családnak.Azért kérdeztem,hogy barna-kék párosításból mindenképp barna lesz?:)
2010. dec. 23. 23:34
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
ha a nagyszüleid között van kék szemű, akkor van rá esélyed. lehetsz heterozigóta, meg a szüleid is, függetlenül a tényleges szemszínükről. van rá esély, ha a dédszüleid közt volt kék szemű, de nyilvánvalóan a valószínűság csökken. a zöld is világosnak minősül, azt tekintsd kéknek a genetikában... mekünk így tanították.
2010. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2010. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

első: a genetika generációk kihagyásával is öröklődhet


van esély a kék szemre természetesen csak igen, a barna dominánsabb neki van a több esélye :)

2010. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
A barna szeműeknek a benne található festékanyag miatt barna a szeme, ami a kékszeműeknél nem található. Két kékszemű szülőnek nem lehet barna szemű gyermeke, de ha az egyik szülőnek barna szeme van a gyermekekük lehet vagy kék, vagy barna szemű. Két barna szemű szülőnek pedig nem lehet kékszemű gyermeke.
2010. dec. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Első válaszoló; amit mondasz, az úgy ahogy van, hülyeség. Az én anyukámnak, apukámnak, testvéremnek barna a haja és a szeme is. Egyenes, barna hajuk van.

Én kék szemű, szőke, göndör hajú lettem, pont, mint a nagymamám.


Hülyeséget inkább tarsd meg magadnak!

2010. dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Én meg úgy tudom, hogy két kék szemű szülőnek nem lehet barna szemű gyereke, viszont két barna szeműnek lehet kék szemű, ha van kék szemű szülőjük. Csak sokkal kisebb az esélye.
2010. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]


ket kekszemu szulonek is lehet barna szemu gyereke, sot elarulom, h zold is. Altalanos iskolai biologia.

2010. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

23:38

Az első jót mondott, de ez a kék szemű szülőkre vonatkozik.

23.37 tévedett egy picit.

Vagy ha nem, hát én tévedek, akkor elnézést. :) De én ezt így tudom. Barna szeműeknek lehet kék szemű gyerekük, ha mindkét szülő hordozza a kék színt adó gént. A kék szeműeknek kék-kék génpárjuk van.

2010. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!