Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék segiteni? Nem...

Hogy tudnék segiteni? Nem akarom, hogy elváljanak. De ez szörnyű, ami itt megy.

Figyelt kérdés

Anyám egy ún. "házisárkány"... világ életében orditozott mindenért, semmi se tetszik neki... Tavasszal ott hagyta a munkahelyét (apámmal meg hugommal unszoltuk, mert teljesen tönkre tette...), és pár héttel később apám munkahelyén kezdett dolgozni, másik műszakban...

Ott megismerkedett egy pasival, aki tetszett neki, és a pasi össze akart vele jönni... Amikor tudta, hogy házas és van két lánya... Anyám elmondta nekem, hogy mi van... És kérte a tanácsomat... Mondtam, hogy ezt nem velem kéne megbeszélnie, hanem apuval... de én nem akarok innen elköltözni... Megkérdeztem tőle, hogy szereted egyáltalán aput? Azt mondta, hogy "Hát ennyi év együtt élés után a ragaszkodás megvan... De amugy...." Aztán megbeszélték ezt az ügyet, a pasit lekoppintotta, azóta nem is beszéltek... Látszólag minden rendbejött a szüleim között...

De csak látszólag... Ma apuval elmentünk vásárolni, és az autóban nagyon elbeszélgettünk... És elmondta, hogy mi a helyzet... nagyon meglepődtem...

Arra már rájöttem, hogy az anyám egy megszállott gépmániás lett (hajnalig gépezik... Apám akkor kapott agybajt, amikor hajnali 4kor felkelt, hogy megy munkába, és anyám még akkor is gépezett), szóval teljesen függő.. Amikor rászólok, hogy ne gépezzen ennyit, mert kimerül az immunrendszere, és öreg korára netán még Alzheimer-kóros is lesz, mindig leállit valami olyasmi szöveggel, hogy "nem mindegy neked?" vagy "közöd?" Apámnak azt mondta, hogy lelkileg ő már nem él, apu őt már rég elvesztette, és csak a chat szobákon a barátai tudják felviditani... Az életében nincs semmi érdekes, nem történik soha semmi...

Aztán egyszer amikor anyu kiment a konyhába, apu elolvasta, hogy mit irt egy pasival... valami olyasmit, hogy "szeretném égő testedet fogdosni..." meg még hasonlókat... anyum meg rajtakapta, hogy elolvasta az üzeneteket, elkezdett vádaskodni, hogy milyen jogon nézte meg... De aztán látta, hogy ez nem használ, igy mondta neki, hogy ez csak net.. hülyeség, semmi komoly...

Apám már teljesen kivan, de válni meg nem akar, mert nagyon szereti anyut, és minket se akar elvesziteni... De az tény, hogy hogyha ő csinálta volna ezt, anyum már rég kidobta volna...

Ha apu megemliti neki, hogy ne csinálja ezt, mindig felhuzza magát, és ordibál, vagy pedig elkezd duzzogni, és egy napig "Ne szóljon hozzám senki" üzemmódba kapcsol... :S

Nagyon rossz nézni, mert apum csak szenved... Nem boldog...

Hogy tudnék segiteni? Egyáltalán tudnék segiteni? (huzzam ki a padláson az internetet? vagy mit csináljak?? :S)


15L


2010. dec. 23. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

vàljanak el, Te pedig menj apudhoz.

nekem ilyen anya nem kell.

oké, hogy szeved és nem szereti, de az hogy nem tesz ellene, nem vàlik, hanem alattomos módon àtveri az apukàDat és még el is jàtsza a szegény àRtatlant

nekem ilyen anya nem kéne

2010. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jaj, drága lányom! Nagyon nehéz helyzetben vagy! Teljes mértékben megértelek!

Ismered anyukádat. Mi az ami nagyon felvidíti? Aminek nagyon örül, vagy amivel apukád régen le tudta venni a lábáról? Pl. színházjegy, bál, vacsora, kirándulás... mi az aminek örül?

Azzal kéne apukádnak meglepnie, mert az írásodból ő sem akarja őt elveszíteni. Akciózzatok apukáddal, szerezzétek vissza anyukádat! Ne engedjétek el a kezét. Ne hagyjátok más pasira terelődni a figyelmét!

Az akciózás elindítása képen valamilyen úton-módon húzzátok ki az internetet. És ha kérdezi, mondjátok, hogy kikapcsolták, mert már túlhasználta, vagy olyan füllentést adjatok neki, amit bevesz. Na most: nem lesz neki net, nem fog tudni mihez nyúlni, így apukád "lecsaphat" és belekezdhet a "haditervbe".

A többi már csak rajta múlik. De semmikép se hagyjátok más pasinak!

Sok sikert és kellemes ünnepeket! ;) Szorítok! :)

2010. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyszer már ugy volt, hogy válni fognak, de aztán mégse, nem tudja apum ott hagyni őt... Megőrül érte...

Anyu pedig tényleg csak kihasználja... Itthon szeretgetik egymást, meg beszélgetnek, amikor a hugom van az ő gépükön... Aztán ha elmegy, az anyám már rohan is gépezni, vagy pedig ő zavarja el onnan... Munkában meg apu hiába megy oda hozzá, puszit is alig akar neki adni... Szégyenli?? :S

De amugy anyum legtöbbször velem jófej, szeret és én is szeretem... Néha ugy érzem, hogy én vagyok az ő anyja, mert sokszor gyerekesen viselkedik, és én szólok rá, hogy "Gondolkozz már, ne akadj ki mindjárt..." stb... De szépen, mert nem szokásom visszaorditani neki - azt a hugom csinálja... lázadó...

Mindkettőt egyformán szeretem, szóval ha válnának, nem szeretném egyiket se megbántani azzal, hogy a másikkal maradok... De ha bekövetkezne, akkor talán apuval maradnék, mert neki nagyobb szüksége van rám, mint anyumnak... (Amugy apum nővére közölte apummal, hogy hogyha mi "kirepülünk", akkor anyám ugyis elhagyja őt...)

Én már nemtudom, hogy mivan... :( olyan rossz ez az egész..

2010. dec. 23. 16:59
 4/10 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nagyon meglepődtem, amit apu mondott nekem ma, mert minden hónapban elviszi vacsorázni, utána sétálnak egyet... itthon is mindent megad neki.... Minden nyáron megyünk kirándulni... Tiszta boldognak néztek ki...

Azt hiszem, hogy a netet majd néha kihúzom, hátha segit...


Egyébként köszönöm a gyors válaszokat... :)

Neked is kellemes ünnepeket!

2010. dec. 23. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a tapasztalat, hogy aki jobban "teper", az nem annyira érdekes. Apukád pont azzal, hogy ennyire mindent megad anyukádnak és rajong érte, értéktelenné vált anyukád szemében.

Sajnos tudom miről beszélek, mert az én szüleimnél is a házisárkány és papucs felállás van. Apám ágyba viszi a reggelit, ő rohangál mindenhová, anyám meg bagatell dolgok miatt is üvöltözik vele.

Apukádnak próbáld azt tanácsolni, hogy kicsit kevésbé dolgozzon ezen, lépjen egyet hátra. Nem azt mondom, hogy hanyagolja el anyukádat, csak mutasson kicsit kevesebb érdeklődést. Így anyukádnak nem kihívás. Az idegen pasik viszont kihívást jelentenek.

Néha apukád csináljon külön programot magának, menjen a barátokkal sörözni, rokonnal moziba - kicsit legyen saját élettere, amiért anyukádnak meg kell dolgoznia, hogy "bejusson".

Hosszútávon van csak hatása ennek, borítékolhatóan anyukád először fenyegetőzni fog, érzelmileg zsarolni, vagy netán sajnáltatni magát. Ennek nem szabad bedőlni, hanem következetesen folytatni a "tervet". Néhány hónap és anyukád lesz az a fél, aki apukád kegyeit keresi.

Nem egy ilyet láttam a környezetemben - ahol hasonló problémák voltak - aki végigcsinálta, mindenkinek működött.

2010. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti anyukàd màr, akkor felesleges az egész, Te meg ne légy önzö, hogy neked fàjna a vàlàs,túl lehet élni.

Ne miattatok maradjanak együtt..

2010. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy azért váltak el nemrég, mert anyukám szerint apukám őt "érzelmileg elhanyagolta"... És akkor apám hirtelen mindent megcsinált neki, mindent megadott neki, segit a házimunkában, együtt mosogatnak... És félő, hogy hogyha apukám nem fog ennyi érdeklődést mutatni, akkor megint "nem törődik vele"... De esetleg megmondom neki, hogy vegyen egy kicsit vissza...

A gond csak az, hogy apukám rengeteget dolgozik... Ha nem munkában van, akkor itthon kint csinál valamit, szóval nemnagyon lenne ideje csak úgy a haverokkal vagy a családdal kiruccanni... :S

De remélem, hogy bejön, amit irtál... És nagyon szépen köszönöm! :)

2010. dec. 23. 17:21
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem anyukám se tudja eldönteni, hogy mit érez... :/

Mindkettő azt állitja, hogy nem akarnak válni, de szerintem ez nem igy van... Én ha nem akarok elvállni, akkor nem csinálom ezt, amit anyukám... :S

Meg apámnak irt valamilyen arab nő e-mailt, hogy vegy feleségül, stb.. xD anyám meg mondta neki, hogy ha akarsz, mehetsz, meg van engedve... stb... :S

De apukám nem akar válni...

2010. dec. 23. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a házasságot már nem érdemes erőltetni. A közlekedőedények korát sírod vissza?
2010. dec. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A "nem törődik vele" is része a stratégiának. Lehet, hogy blöff csak, ami a jelek szerint be is jött. Ezzel rá lehetett ijeszteni apukádra és úgy ugrált, ahogy anyukád fütyült. Nem időben kell visszavenni (tehát ilyen feltételek mellett ne töltsön kevesebb időt veletek), de éreztessen kevesebb érdeklődést.

Attól még lehet segíteni, vagy a gyerekekkel foglalkozni, közben anyukát udvariasan hárítani. Ha eddig 100%-osan figyelt rá, most adjon 70%-os figyelmet.

2010. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!