Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zsákutca az életem. Segítsen...

Zsákutca az életem. Segítsen valaki! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az van, hogy szüleim elváltak, másik városba költöztünk. A 8.osztályt egy teljesen más, idegen osztállyal kell kijárnom. A válás előtt is rengeteg vita volt amit már nem nagyon tűrtem, folyton kiakadtam miatta, éjszaka nem mindig tudtam aludni. Most hogy elköltöztünk, apu nagyon maga alá gurult. Nincs munkahelye. Alig van pénze...kupi van a házban. iszik. Amikor a 10 éves tesómmal oda megyünk, persze nekem kell rendet rakni meg stb. Volt hogy saját zsebpénzemből kelett bevásárolnom, hogy legyen valami otthon. Anyunak van egy barátja. Tegnap össze vesztek, meg akarja magát ölni...vagy valami ilyesmi. Jön a hülye karácsony is. De így?? És akkor még ott van, hogy nekem a tanulásom is romlott a történtek miatt. Pedig felvételi meg stb. Ott van az is, hogy van egy fiú akit én már SZERETEK, nem tudok vele mit tenni. 18 éves.. De folyton azt olvasom a neten, hogy egy h*lye k...-val bulizgatnak meg stb. De elfelejteni se tudom...

Papám is nemrég halt meg. Annyira hiányzik!!! :'(

Mi van velem? Mindig egyedül akarok lenni, este nem tudok aludni, sírni van kedvem! Útálom az egész életem! Meg akarok halni! Semmi nem érdekel! Mit tegyek?? (Most is fel nem keltem egész nap az ágyból, csak gép és szomorú zene...semmihez sincs kedvem)

14/L


2010. dec. 23. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
emo
2010. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok emo-s...
2010. dec. 23. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég szomorú az amikor a szülők a válásuk miatt a gyerekek isszák meg a levét.Pont ezért a legtöbb gyerek úgy érzi ő is hibás valamilyen szinten a szülei válása miatt,és ezért nagyobb terhet vesznek a vállukra.

A szüleid elváltak.Ezen nem tudsz változtatni..Apukádnak gondolom volt esélye,hogy jobbá tegye az életét,hogy tisztelje,szeresse anyádat.Nem tette meg,így most teljesen elhagyja magát..Ez az apád hibája nem a tied..Neked nem kéne a terhet az apád válláról levenni..Persze rossz lehet neki,de apád a válóperből sem tanult semmit..neki most azon kéne lennie,hogy a gyerekei boldogok legyenek amikor elmennek hozzá.Neki kéne,hogy segítsen,támogasson titeket és nem fordítva.Apukáddal bizony elbeszélgetnék.Mondd el neki,hogy nagyon rossz neked,hogy így látod őt,és te nem takarítani,főzni akarsz rá,nem akarsz más lenni csak a lánya..Ha ebből nem kér,akkor addig nem látogatod meg őt..

Anyukádnak,hogy új barátja van,az nem baj..Azért mert elvált nő lett,még szerethet újra,még élhet egy kicsit..

Az ő szerelmi dolgait majd ő maga megoldja..Abba nem kell beleavatkozni..Öngyilkos tuti nem lesz,mert tudja,hogy ti ott vagytok neki..

Azt,hogy te 14 évesen egy 18 éves felnőtt férfiba szerettél bele...nos ez eléggé gyermeteg viselkedés..Nem akarlak megbántani,de 18 évesen még véletlenül sem fog veled foglalkozni,hiszen te kislány vagy neki a többi 17-18-20 éves lányok között..A fiút inkább felejtsd el..

A tanulást viszont ne hanyagold el.Inkább ebbe menekülj bele.Később minden megváltozik,és bizony később jól fog jönni a jó tanulmányi eredményed.

A végére hagytam,hogy vigasztaljon az a tudat hogy a világon minden embernek eljön az az időszak az életében amikor hasonlóképpen el vannak keseredve,és sötéten látják a világot..De hidd el nekem.elmúlik,és lesz ez jobb is..

Boldog karácsonyt

2010. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem emo...

Érthető,hogy megviselnek a történtek.De ne mondj ilyet,hogy meg akarsz halni..Tudom,hogy most nehéz.De anyud és a párja úgyis kibékülnek,aztán legalább otthon jó lesz a hangulat.Az új osztálytársaiddal próbálj beszélgetni,bandázni.Apud helyzete valóba szomorú,de segíts neki és hidd el ez is megfog oldódni.

Hidd el,idővel minden könnyebb lesz.Most még nehéz,de kis idő múlva visszaolvasva a kiirásod el fogsz tűnödni,milyen kilátástalannak láttad a helyzeted.

2010. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Korábban is ivott az apud, és ez volt a válás oka, vagy a következménye. Ha korábban nem volt ilyen, próbálj vele komolyan beszélni, hogy nem a pia a megoldás. Ha régóta iszik, akkor már komolyabb a dolog, de akkor is beszélnék vele helyedben, hátha tudsz rá hatni, mint lánygyerek az apjára. Mondd meg neki, hogy a gyerekeit is el fogja veszíteni, ha nem változtat az életén.

A szerelemmel ráérsz még, tényleg nyakadon a felvételi, inkább arra koncentrálj. Majd a következő suliban lesz egy másik osztály, más társaság, haverok stb. És ne keseregj, ne sajnáld magad, próbáld meg pozitívabban nézni a világot. Nem vagy egyedül a gondoddal, nagyok sok szülő elválik, és sokkal rosszabb helyzetbe kerülnek utána a gyerekek. Tudod: már félig üres, vagy még félig tele a pohár. A lényeg ugyanaz, csak a megközelítés más. Próbáld meglátni az apró dolgokban is a szépet, a jót, és máris javul a kedélyállapotod. Fel a fejjel, előtted az élet, amit most már kezded magadnak alakítani.

Sok sikert továbbtanuláshoz, és boldog karácsonyt. Mert lehet boldog!!!

2010. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

szia!:)


Nagyon sajnállak hogy iylen helyzetben vagy:( de régen nekem is hasonló volt, és túléltem.

Amik most történtek veled, sajnos már nem tudsz mit tenni. De tovább kell lépni!! Mindig tovább menni!!Hidd el. ez máshogy nemmegy:S Túl kell élned! Legyél nagyon nagyon erős! most muszáj. Hidd el elmúlik, csak komyolan arra godnolj, hogy mintha valaki nézne fentről, például a Papád, és azt szeretnéd, hogy büszke legyen rád, ezért tegyél meg midnent hogy túl legyél ezen, tanulj, persze mpst nehéz, de ha nem tanulsz, később sokkal rosszabb lezs,, és hamajd elmúlik midnen rossz, akkor megmarad az hogy nemoda jársz suliba ahova akarsz, mert enmtudntál jól felvételizni...:S most nehéz, de tanulni kell. Apukád..talán bezsélhetnél, erről anuykáddal, hogy segítsen valamit..de sztem jó hogyha mész hozzá, biztos örül neked:) legyél te és a tesód a maradék öröme:) Szerelmi gondok...hát fogadd el, ha szeret a fiú, keres, ha nem nem szeret, utána hidd el jobbat kapsz:) Nagyon sok kitartást!!! Ha megtudod csinálni, hihetetlen büszke lehetsz magadra:O:):)

Boldog Karácsony!

Ügyes legyél:)

2010. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Most akkor kihalt meg? Nem értem.
2010. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!