Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy ez rosszul esik?

Jogos, hogy ez rosszul esik?

Figyelt kérdés

2 éve karácsonykor történt, azóta nem beszéltem senkinek az érzéseimről, pedig elég sz@rul esett. 3-an vagyunk testvérek, mindhárman felnőttek. Apám mindkét tesómnak karácsonyra 100-100 ezer Ft-ot adott ajándék gyanánt, én semmit nem kaptam. Nekem nagyanyám mondta vissza, az érintettek nem nagyon nyilatkoztak akkor, később az egyik tesóm elszólta magát.

Az, hogy én semmit nem kaptam, azt úgy értsd, hogy egy tábla csokit se.

Szerintetek én vagyok sz@rrágó, vagy nektek is rosszul esett volna?

Egyik tesómmal kb. azonos anyagi szinten vagyunk. (kb. mint a legtöbb fiatal, keresünk, de félretenni nem nagyon tudunk). A másik tesómnak-ő idősebb-jobban megy, neki már van családja. Szóval még azzal sem tudom nyugtatni magam, hogy ők szegényebbek, szükségük van a pénzre, azért kapták, én meg nem szorulok rá.


2010. dec. 23. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jogos a felháborodásod, de sajnos ez ellen már nem nagyon tudsz tenni semmit sem. Két év nagyon sok idő, és így már szerintem nem is nagyon lenne jó a múltban kutakodni és veszekedni emiatt, főleg nem karácsonykor...
2010. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általánosságban milyen a viszonyod apukáddal?
2010. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogos hogy szarul esik, és tudomásul kell venned, hogy az apádnak csak 2 gyereke van.Én ezt 10 éve elfogadtam, az apámnak csak az öcsém a gyereke, csak ő fontos. Pocsék érzés, de meg lehet szokni.
2010. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán felháborodásról van szó, inkább szomorú voltam. Apámmal soha nem volt olyan a kapcsolatom, amit ideálisként írhatnék le, de épp ez volt az az időszak, amikor úgy éreztem, tegyük félre a múlt sérelmeit, és alakítsunk ki egy olyan szeretetkapcsolatot, ami "kitelik" tőlünk. Nem voltak ideális elvárásaim, de jó lett volna érezni, hogy fontos vagyok neki, mert én is nyitottam felé.
2010. dec. 23. 13:09
 5/9 A kérdező kommentje:

Zárkózottabb, kicsit elvontabb vagyok, mint a tesóim. Nem származom értelmiségi családból, neki az is nagyon furcsa volt, hogy olvasok, később, hogy művelt vagyok. Kis-és kamaszkoromban mindig kaptam a szidást, hogy olvasásból nem lehet megélni.(Mondjuk ezt inkább nevelőanyám nyomta.)

Nem konkrétan emiatt az eset miatt (már a 100 ezer Ft), de nem szoktam vele találkozni. Egyfolytában olyanok voltak a reakciói, hogy nem vagyok fontos neki-bár ezt így nem mondta ki.

Pl. múlt karácsonykor ezt mondta, miután meghívtam: nem jön fel hozzám Pestre, mert rosszak az utak(én akkor nem tudtam lemenni vidékre), utána tudtam meg, hogy nővéremnél karácsonyoztak. (szintén pesti)

Így nekem könnyebb hogy nem találkozunk, kevésbé fájdalmas, neki meg úgyse számít.

2010. dec. 23. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem hogy rosszul esik, teljesen jogosan vagy fölháborodva, de már 2 év eltelt, lehet hogy mások már nem is emlékeznek rá, ne ásd most ezt elő, pláne karácsony előtt ne, mert ebből még ki tud robbanni a vita. :) Boldog ünnepeket!
2010. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon is jogos, viszont most 2 év után már "mindegy". Ne foglalkozz vele, legalább ilyenkor karácsonykor, máskor meg te is szard le apudat magas ívből, ahogy ő teszi veled. Eleinte szar lesz, de gondolom vannak barátaid, nagyszülők és akár még a tesóiddal is beszélhetsz. Ez az ember nem érdemli meg hogy az apádnak nevezd, mert akkor ha egy degenerált állat is vagy, mégis a lányodként tekint rád. Gondolom nem vagy egy állat, de mégsem tekint a lányának, úgyhogy felejtsd el.
2010. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valamiért meg van az oka nem? Nekem is van egy unokatesóm, aki annyira se méltat minket, hogy egyszer 1 évben felhívjon, pedig mi vagyunk neki az egyetlen élő rokon. És én nem süllyedek le az Ő szintjére, meghívtam Karácsonyra zabálni.

Talán te is csináltál valamit, ami miatt kiközösít a saját családod.

2010. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha csináltam volna, mert akkor legalább érteném.

Egyébként nem közösít ki az egész család, a tesóimmal viszonylag jó kapcsolatom van. Nagyszülők már nem élnek.

2010. dec. 23. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!