Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon nagyon...

Mit tegyek? Nagyon nagyon elszomorít. (lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.3-an vagyunk testvérek.anyagi helyzetünk nagyon rossz.(ne gyertek azzal hogy netrevan pénz mert könyvtárban vagyok)

anya ma reggel felkelt nem eszik nincsen kedve semmihez csak fekszik és néz ki a fejéből.nem fog karácsonyfát díszíteni mert nem érdekli.a viágító díszeket sem tette ki mert minek az?nem érezk karácsonyi hangulatot semmit.tiszta ideg mert nemtud mit venni nekünk ajándéknak.szinte csak fekszik.apa szintén.nagyon szomorú vagyok emiatt.az öcsém 8 éves de ő még hisz a jézuskában meg a mikulásban szóval nem tudok neki kitalállni meséket meg semmit mert azért már nagy ahoz.muszály lesz elmondani neki az igazat mert akkor csalódna hiszen olyan jó nézni amikor várja a jézuskát és bontja az ajándékokat..:((((((

annyira rosz ez az egész nagyon ideges vagyok/unk

valami nyugtatás vagy tanács?

szerintem nemcsak én vagyok ilyen helyzetben


2010. dec. 22. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyukád súlyos depresszióban szenved, mielőbb vigyétek őt orvoshoz. Mi lenne, ha te tennél valamit annak érdekében, hogy karácsonyi hangulat legyen a lakásban? Ha nem telik fenyőfára, néhány feldíszitett fenyőág is megteszi.A www.kreatívan.hu-n, vagy a www.kreatívcafe.hu oldalakon találhatsz olyan ajándékokat, amiket te készíthetsz el
2010. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
díszítsd fel a házat te magad.csinálj saját készítésű apró ajándékokat próbálj valahogy egy kis karácsonyi hangulatot csinálna hátha a szüleidnek is megjön a kedve.nem az ajándék a lényeg..nem tudom mennyire vagytok vallásosak de ez akkor is a szeretet ünnepe,és együtt lehettek,ez a fontos:)
2010. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj mielőbb haza, ültesd le apukádat és anyukádat, mondd el nekik, hogy Neked nem az a fontos, hogy mit kapsz, hanem, hogy örömben együtt legyetek. Próbáld őket megvigasztalni. Ha karácsonyfára sem telik, akkor is szerezzetek valahonnan fenyőágakat, segíts nekik kidíszíteni a lakást. Karácsonykor meg javasold, hogy menjetek el valahova kirándulni, akár egy közeli erdőbe, vagy bármi helyre, ami nincs messze és nem kerül pénzbe. HA szerencsétek lesz, a hó is esni fog, egy jó kis családi kirándulás is nagy ajándék lehet. Öcsédnek meg próbálj meg valami apróságot kitalálni, aminek örülne. Nagyon jó, hogy Te ilyen éretten gondolkodsz, próbáld meg felrázni a szüleidet, és hidd el, Boldog Karácsonyotok lesz nektek is. Szívből kívánom!
2010. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már ötven éves vagyok. Valószínű anyukádtól is idősebb. Megértem Őket is, Benneteket is. Esetleg mesekönyvet vagy valamit nem tudnál most kikölcsönözni az ünnepre? És ha lenne otthon liszt, meg krumpli, vagy káposzta, lehetne közösen tésztát főzni, édességnek valami puding,ilyesmi.Utána lehetne játszani, olvasni. Hátha felvidulna mindenki,még a tesód is. Próbálj talpraállni, egyszerű olcsó dolgokból a lehető legtöbbet kihozni.Ügyes legyél, kívánok Netek minden jót.
2010. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én őszintén szólva, már elértem azt a pontot, hogy jobb adni, mint kapni. de tényleg :)

minden évben azért sírok, hogy vagy ne ajándékozzunk, vagy legalább nekem ne vegyenek semmit, mert tehernek érzem :S

jobban tetszene, ha inkább összeülnénk és ellenne az egész család. semmi ajándék. jaj, de jó lenne egy ilyen karácsony!

22/L

2010. dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!