Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám nem a családba tartozik?

Apukám nem a családba tartozik?

Figyelt kérdés

Apukám nálam lakik pár éve. A nővéreméknél szerette volna tölteni a szent estét de a nővérem kijelentette hogy most inkább ne, mert a családjával ( férjével és gyermekükkel) szeretné tölteni a szent estét. (a papának ez elég rosszul esett). Nekem és a páromnak vidéki meghívásunk van a sógornőmhöz és az utazás a papának már fárasztó és nem akartuk kitenni neki, azt meg semmiképp nem akartuk hogy egyedül legyen szent este.Ti hogyan reagálnátok le ezt a viselkedést?

Karácsonyra való tekintettel a veszekedést inkább mellőzném.


2010. dec. 21. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Elég szomorú.:(

Sajnos én nem tudok túl jó tanácsot adni, mert az én apám semmit nem jelent nekem, nagyon rossz apa volt, és az is marad.

De talán a helyedben otthon maradnék. Még így is hogy én nem szeretem az apámat, gondolom te igen.

2010. dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Megértem, hogy fel vagy háborodva, teljesen jogos. Azt próbáld meg megértetni a nővéreddel, hogy amíg kicsik voltatok,addig apukátok gondoskodott rólatok,most hogy ő már öreg nektek kell róla. Ebből mindkettőtöknek ki kell venni a részeteket. Te ki is veszed, hiszen nálad lakik,gondolom ugyanúgy elé teszed az ételt,ahogy a párod elé... Nem hiszem,hogy a nővéred számára olyan megerőltető lett volna apukátokkal tölteni a szentestét, nem is értem,hogy miért fossza meg a "papát" attól a gyönyörű élménytől,hogy a lányával és az unokájával tölthesse a karácsonyt...
2010. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom egyedül él pár éve és még sose sértődött meg azon, hogy nálunk szenteste csak a szűk család van együtt (mi és a gyerekek). Akkor se sértődött meg, mikor még csak mi voltunk, gyerekek nélkül.

Nem a szűk csládba tartozik, hiszen nem ott él velük.

2010. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem olyan világrengető bün ha a szentestét nyugott szük családi körben szeretné ünnepelni.

Gondolj vissza gyerekkorodban a nagypapa és a nagynéni is ott volt 24 estén veletek?

2010. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem véletlen, hogy nem akarja, hogy a papa ott legyen.
2010. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eldőlt, a papát visszük magunkkal.

A nővéreméknél sajnos a párja parancsol és így hiába a gyermeki szeretet, nem ér semmit a szava.

Nálunk sokszor volt úgy hogy a nagyszülők is ott voltak karácsony este hiszen minél többen vannak együtt a családból annál szebb a Karácsony.

Az ok az lehet hogy igen-igen le van már épülve és csak nyűgnek tekintenék (szerintem).De 12 éves korunk óta egyedül nevelt minket és nem érti ő sem ezt a viselkedést.

Jó, megértem hogy ahány ház annyi szokás, de most segítségre lett volna szükségünk az utazás miatt........

2010. dec. 21. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon szomoru, hogy ilyen a sogorod, de majd egyszer talan O is atfogja az erezni, amit a Papad erezz most.

Ez legalabb olyan, mint amikor egy artatlan gyermeket dobalnak ide-oda, de valoban nem ezt erdemelne meg a papad.

Ne foglalkozz most ezzel, figyelj a papadra es szeressd Ot nagyon addig, amig megteheted ezt!

2010. dec. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is szomorú hogy így gondolkoznak (okés hogy sok családban nincs ott a nagyszülő na de akkor már nem is segítsünk egymánsak? Inkább ünnepeljen valaki egyedül csak mert a kedves sógor kis körben akar? Kicsit önzőség...) a tesódék de szerencsére megoldottátok a helyzetet, minden jót Nektek és a papádnak!
2010. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Boldog Karácsonyt nektek !

2010. dec. 22. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az embernek van az _eredeti_ családja és a sajátja - amit ő alapított.

A Szentestét hagyományosan a saját családdal szokták tölteni, ha már van. Ha mindkettőtöknek van, és az apukátokkal nem lenne, aki legyen, akkor meg kell beszélni KÖZÖSEN, hogy hogy legyen, nyilván nem hagyjátok magára az Apukát Szentestére!!

2012. aug. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!