16 éve élek együtt a párommal. Nem vagyunk összeházasodva, sőt be sem vagyunk jelentve, mint élettársak. Örökölhetek utána?
Figyelt kérdés
Ha hírtelen meghalna, örökölhetnék utána, vagy a gyerekei kitehetnének a házból, ami az övé?2010. dec. 20. 16:33
2/14 anonim válasza:
Ha semmi papírod nincs róla, hogy együtt vagytok, akkor nem örökölhetsz. De különben is, úgy tudom, a gyerekek örökölnek, ha össze is házasodtok, ami az ő nevén van, az a gyerekeié lesz.
3/14 anonim válasza:
igen kitehetnek minden további nélkül! neked ott úgymond nincs "jogod"
4/14 anonim válasza:
1. vagyok, jól írja a 2.
Kérd meg a párodat, hogy tegyetek a házra haszonélvezeti jogot a részedre.
5/14 anonim válasza:
Nem örökölsz utána csak bejegyzett élettársként vagy ha ir végrendeletet.Pont most van benne egy ismerösöm hasonlo procedurába.Ott a gyerekeket ismerem és az apjuk élettársa ki akarja öket semmizni.Én személy szerint úgy vagyok vele hogy szerintem az aki ennyi időt leélt valakivel annak már jár valami,de egyértelmüen a gyerekeknek is,szóval igazságosan elosztanám ha rajtam mulna.Mivel azért a saját gyereket nem kéne kisemmizni viszont akik évtizedeket leéltek együtt biztos vagyok benne hiáa van az h azt mondjék sokszor h külön kasszán voltak meg hasonlok azért az aki ennnyi ideig vele volt joban rosszban annk is jár valami.(Ja és én nem hiszem abban h ugy lehet lenni valakivel 20-30 évig h egyáltalán egy forintot sem adott bele vagy érdemi minkát az egyik fél.)A legjobb lenne bejelentenetek vagy irjatok végrendeletet,sajnos bármi megeshet és azért szerintem senki nem akar az utcára kerülni emiatt.
6/14 A kérdező kommentje:
A gyerekei egyáltalán nem látogatják, nem törődnek vele. Igaz, ő sem keresi őket. Az unokáit pl. még nem is látta.
2010. dec. 20. 16:54
7/14 anonim válasza:
Mi kiraktuk apám élettársát. Apámmal együtt végigszivatta anyut, 18 éves korunkig, majd apám akkor elvált. Így nem kellett gyerektartást fizetni. Persze nem velünk lakott, csak hitegette anyut, hogy elhagyja a szeretőjét és visszajön. Gyűlöljük a nőt... kitettük, jól tettük...
8/14 anonim válasza:
Az öröklési jog, ha nincs végrendelet, úgy működik, hogy az örökhagyó gyerekei örökölnek akkor is, ha házasságban él valakivel, de akkor is ha nem. Akkor is, ha tartják a kapcsolatot, akkor is, ha nem. Törvényes örököst még végrendelettel sem egyszerű kizárni az örökségből.
Házasság esetén annyi a különbség, hogy a házastárs haszonélvezeti jogot kap a házastársa tulajdonára, de tulajdonjogot nem szerez.
(Amikor sokan itt azt állítják, a házasság csak egy papír, nincs jelentősége, az ilyen és a hasonló kérdéseket, helyzeteket szívesen megmutatnám nekik.)
9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Megkaptad a zöld kezecskét.
2010. dec. 20. 17:04
10/14 anonim válasza:
Kedves kérdező!Sok ilyen eset van amikor a szülök felé nem is néznek a gyerekek,de mikor örökölni kéne akkor érdekes mód feltünnek.(ez forditottan is igaz mert van olyanélettárs is aki semmit nem vitt a kapcsolatba mégis követelné a dolgokat).Nálad az áll fenn hogy a gyerekek nem is foglalkoznak az apjukkal,de az örökségre azért igényt tartanának gondolom.A jog jelen esetben a gyerekek melett van,de ha a pároddal jo a kapcsolatod nyugodtan felvetheted neki hogy legalább jelentsétek be h élettárak vagytok a te érdekedbe,hogy ne legyen baj majd belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!