Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha egy tízéves...

Normális ha egy tízéves mellettünk alszik?

Figyelt kérdés
Vőlegényemnek az előző házasságából van egy tízéves fia. Néha eljött hozzánk, mindig jól elvoltunk. Az utóbbi időben gyakrabban, heti kétszer - háromszor. És rászokott arra (megengedte, hívta az apja), hogy mellettünk aludjon éjszaka. Ezt én nem tartom helyesnek, szóltam is a páromnak, erre egy hétig nem beszélt velem. Mindig elvolt a saját ágyában, amúgy is egy szobás a lakásunk, tehát együtt voltunk vele. De nekem már borzasztó ez a helyzet. Mindig megkapom, hogy gonosz vagyok egy kisgyerekkel, pedig ez nem így van. Vittem kirándulni, fagyizni, moziba, szeretem, de ez az együtt alvás sok! Nem tudom kipihenni sem magam, nem hogy mást is mondjak... És reggel úgy ébredek hogy a gyerekkel vagyok egy ágyban. Ez nagyon zavar engem. Hogy értessem meg velük, hogy ez nem jó nekem? Azon vagyok, hogy megmondjam, akkor én olyankor nem alszom ott, elmegyek inkább a barátnőmhöz. A gyereknek nem merek szólni, az apja folyton támad ha szóba hozom. Amúgy a fiú olyan viselkedésre, meg ránézésre is mint egy 5 éves.
2010. dec. 19. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
hát nekem sem tetszene, én is megmondanám a feleségemnek ha ilyen lenne, ha megséretődik ha nem. de azért bevallhatod hogy azért nem szereted annyira
2010. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem normális, nagyon nem, még a saját anyja mellett is az lenne, sőt már az is elég gáz, hogy kénytelenek vagytok egy szobában aludni vele de az ugye kényszerűség


amúgy meg mondd meg a marha vőlegényednek, hogy nem vagy pedofil és hogy ez árt a gyerek fejlődésének, ha nem hiszi beszéljen egy pszichológussal


vagy írd meg egy újságába, aztán mutogasd neki a választ

2010. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészséges, igazad van. Ha a vőlegényed nem érti meg, hát... Vele sem lehet minden rendben nyaktól felfelé, ráadásul még önző is, ha nem veszi figyelembe a párja igényeit. A helyedben elgondolkodnék rajta, hogy tényleg kell-e ez a pasas (nem konkrétan emiatt az együtt alvós dolog miatt, hanem a személyiségjegyeiért, amit ez a történet tükröz).
2010. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem az, mert önállótlan lesz. (Mint ahogy írtad is hogy 5 éves szinten van.) Semmilyen életkorban ne aludjon a gyerek a szüleivel egy ágyban!!! Meg kéne ezt beszélnetek a vőlegényeddel. A gyereket meg megtanítani arra, hogy a saját ágyában aludjon. Ti sem tudtok olyan jól aludni ha ott van köztetek. (Képletesen közétek áll, szétválaszt titeket.)
2010. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát az biztos, hogy nagyon nem jó az így. Nem csak neked, a gyereknek is káros!

Gondolom előre tudod mikor fog jönni. Előtte beszélj a vőlegényeddel, hogy most hol fog aludni a fia. Ha azt válaszolja, hogy veletek, akkor közöld vele, hogy veled ugyan nem. Akkor te költözöl a gyereknek fenttartott ágyra, vagy mész a barátnődhöz. Szóval gondolkozzon el ezen, mit szeretne. Hisz ez a fiúnak is biztosan nagyon rosszul esne, ha te aludni elmennél otthonról. Na meg én elgondolkoznék kicsit azon, hogy akarok e ennek a férfinak a jövőben gyereket szülni, vagy sem?

Remélem sikerül jobb belátásra bírnod!

2010. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Én 11 éves koromig aludtam anyumékkal.Most 14 vagyok. Azért szoktam le,mert ahogy nőttem,már nem fértünk.Igaz,hogy annyira hozzájuk szoktam,hogy 2 napot nem birok ki nélkülük. Szerintem ez a hátránya.

Volt külön szobám,de féltem egyedül aludni.

2010. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen amit írtatok! Azt hittem még én vagyok a szívtelen. De én is úgy gondolom, hogy ha a szülei úgy kezelik (mert az anyja is ilyen) mint egy 5 évest, akkor olyan szinten is marad. Én szeretem a kisfiút, türelmesebb vagyok vele a szüleinél is. Mert a személyiségéből fakadóan elég izgága, kissé hiperaktív és állandóan szidják (nem tűri a nyomdafestéket, hogy miket mondanak neki), én normálisan kezelem, ezért rám hallgat legalább.
2010. dec. 19. 15:01
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Engem konkrtétan a hideg kiráz a gondolattól, hogy velem ezt csinálja a párom és a gyereke. Abszolút nem normális, nem is tudom, hogy hogy gondolta ezt a vőlegényed.
2010. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én kilenc-tíz éves koromig aludtam együtt anyáékkal, mert féltem egyedül a sötétben, de nem lettem önállótlan, sőt!

12/L

2010. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, csak ő nem fél, bele is egyezne ha azt mondjuk neki. Egyszerűen nem egészséges. Nem is én vagyok az anyja. De tízévesen már amúgy sem kellene. Minket soha nem vettek a szüleim maguk közé éjjelre. Ettől még szerettek és odabújtunk elalvás előtt. Amúgy én is féltem a sötétben sokáig, csak megszoktam.
2010. dec. 19. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!