Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mammerek miért szajkozzák...

A mammerek miért szajkozzák mindig ezt?

Figyelt kérdés
Mindig azt magyarázzák, hogy fával melegebbet lehet csinálni a lakásban mint gázzal!!! Befűtenek egyik héten gázzal 21 fok van a hőmérőn, másik héten fával.. "Na érzed mennyivel kellemesebb?" Aha.. Ugyanúgy 21 fok van.. :DD Ez a kádár rendszerből maradt meg vagy miért nyomatják mindig ezt??
2010. dec. 18. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok "mammer", mégis így gondolom. Más a hőérzete az embernek valahogy. 23/L
2010. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

szerintem is más:D

16/L

2010. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Pedig igaza van a mammereknek, mert más a hőérzet, ha fával éred el a 21 fokot. A fában annyi a rossz, hogy hamar leég, és utána már nem ad kellemes meleget, csak amíg lángol.
2010. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fával azért jobb, mert általában egyenletesebb a víz hőmérséklete a központi fűtés rendszerben, míg a gázos esetben hol nagyon meleg a radiátor, hol tök hideg. (Hacsak nem ügyes a rendszer kialakítása, de szinte sehol nem figyelnek erre oda.) Így a fás/vegyes esetben hiába 21 a Celsius-fok mellmagasságban, a lábadnál is melegebb van, és érzetre kellemesebb. (Mérj hőmérsékletet 3..4 helyen: padlótól 5..10cm magasságban, térdmagasságban, hasközépben, és szemmagasságban. Így már látni fogod a különbséget.)


(Kádárhoz ennek semmi köze, legfeljebb annyi, hogy az égő fa közé odaképzeli az ember a rusnya fajtáját, és ettől még jobb az érzés. :))

2010. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátoméknál fatüzelés van.És tök jó esténként ott ülni a kandallónál:) Olyan jó meleg van:)Meg melegebb is van sokszor, mint ha gázzal fűt valaki.Meg lehet vele spórolni is.
2010. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg ezerszer kellemesebb, pedig kikérem magamnak, én még csak 21 vagyok :):)
2010. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sokkal jobb a fatüzelés. Nekünk speciel cserépkályhánk van, olyan jó hallgatni, amikor ropog a tűz^^
2010. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Megint olyanok szidják és beszélnek a Kádár-rendszerről,akiknek fogalmuk sincs,hogy miként éltek abban az időben az emberek,mert még nem éltek akkor!

A háború után nagyon kevés helyen fűtöttek csak fával,mert nem is volt annyi tüzifa. Az erdőket csak engedéllyel lehetett kivágni. Fát csak a begyujtáshoz használtak,de azt sem mindenütt. Lehetett kapni külön begyujtáshoz való olajpogácsát. Szénnel fűtöttek a háztartások,sőt a munkahelyeken is. A 60-as évek közepén elterjedtek a fűrészporral működő kályhák,majd az olajkályhák. Gázfűtés csak a 70-es évek közepén kezdett elterjedni.

Fával-szénnel egyenletesebb meleg volt a lakásban,amíg égett a kályha. Ha viszont már nem,akkor reggel nagyon hideg volt. Ez még az olajkályhák idején is így volt.

2010. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én értem a kérdezőt, az összes válaszadóval ellentétben. Gázzal is lehet 35fokot csinálni, csak fel kell tekerni a termosztátot, könnyebb és pontosabb a szabályzása, mint egy kályháé. Az, hogy a kandallót jó nézni az más dolog, nem erről volt szó. Az öregek ódzkodnak az új dolgoktól, ugyanilyen tapasztalatom van, mint a kérdezőnek, a gázt csak legvégső esetben kapcsolják be.
2010. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de én is értem a kérdezőt. Viszont a fizikát is (egy kicsit).
2010. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!