Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egyre elviselhetetlenebb...

Ez egyre elviselhetetlenebb és rosszabb! Mit lehetne vele csinálni? :S

Figyelt kérdés

Szóval én 19/L vagyok, van egy bátyám, aki nemsokára 21 lesz. Anyám egyedül nevel minket, közalkalmazott, szóval 90ezer, ha megvan neki... Apám külföldön él, ráadásul alkoholista, úgyhogy nem lehet rá se számítani. Nincs más rokonunk...

A lakásunk rezsije nagyon magas, havonta 60ezret simán elvisz... Ezenkívül most ballagok, így oda is megy a pénz:S Meg hát ugye enni és ruházkodni is kellene :S

A baj a bátyámmal van. Konkrétan gépfüggő. Képes napi szinten 14-16 órákat nyomni a gépet, miközben a játszótársaival ordibál (fülhallgatón), meg csapkodja a billentyűzetet. Mikor nekem másnap suli van és reggel 6kor kelek, még éjfél körül is hallgatnom kell az idegbeteg nevetését meg ordítását (mivel panel, ezért elég vékonyak a falak, így ha az ajtók be is vannak csukva, úgyis hallok mindent...). Ha a suliba kellene házit írnom, és esetleg kellene a net, megkérem du. 4kor h ugyan engedjen már oda, és jobb esetben 11-fél12kor odaenged...

Egyébként egy lusta disznó, nyáron anyám mondta neki, h keresse a munkát, mert nem tudunk megélni. Erre azt felelte, h most érettségizett, ugyan adjon már neki 1 hetet, h kipihenhesse... Ennek az lett a vége, h anyámnak kellett elmenni a Munkaügyi Központba, h ugyan vegyék már fel vmien tanfolyamra. Bekerült, és szeptembertől januárig "tanul" vmi hülyeséget. Ja, mert amúgy nincsenek ambíciói, nem akart továbbtanulni se, neki az elég, ha gépezhet.

De a legrosszabb az, h ha hozzá merünk szólni, egyből ordít, egy idegbeteg állat. Pl. tnap meg mertem említeni neki, h ne bontson fel bármiből újat, ha ott a régi, ne pazaroljunk, mert így is elég szegények vagyunk. Azt el kezdett ordibálni, h "Mi a f*szt pofázok, kis sz*ros vagyok, meg majd nem enged oda a géphez, azt leshetek"...

Én idegileg ki vagyok már, nem bírom tovább :S Barátai már rég nincsenek, sehova se megy el. Volt olyan nyár, h konkrétan 2 hónap alatt egyszer se volt kint, mindvégig a konyha, a gép és a fürdő között ingázott:S:S

Segítség! :S


2010. dec. 18. 11:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is anyukádnak kell tennie valamit. Mert elvégre: szegények vagytok, a bátyád ingyenélő. Az egy dolog, hogy a bátyád nagykorú, de amíg édesanyád tartja el, addig ne pofázzon bele-már elnézést- a dolgokba. Nyugodtan csináljátok meg, hogy anyukád megkéri őt valamire, (pl. kitakarítás, bevásárlás....) és ha nemet mond, este nem csináltok neki vacsorát. Ha megkérdezi, hogy neki miért nem hagytatok, megmondjátok, hogyha majd legközelebb kitakarít, segít és nem a gép előtt ordibál, akkor neki is adtok szívesen. De most ennyire futotta, majd esetleg legközelebb adtok neki.

Vagy pl. mikor nincs otthon, adjátok el a számítógépet, te spórolj magadnak laptopra, és ne próbáld neki kölcsönadni, soha. Akkor majd észhez kap. Ez egy nagy gyerek, valami olyan büntetés kellene neki, amit soha nem felejt el.

Sok szerencsét =) és kellemes ünnepeket :P

2010. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy lusta időszakom 19 éves koromban, egyetemet ímmel-ámmal csináltam, amúgy buli és fenékvakarás. Akkor - az amúgy jómódú szüleim - azt mondták, hogy a gyerekük vagyok, nem hagynak éhenhalni, DE!

Mondták, hogy vagy elkezdek rendesen tanulni, akkor finanszíroznak mindent vagy dolgozok. De ha egyiket se csinálom, akkor hazaköltöztetnek (szállás, kaja így ingyen), apám keres nekem a közeli papírgyárban munkát és adjak bele a rezsibe.

Nem azért, mert szarrágók, hanem nem akarták, hogy ingyenélő lustaság legyek.

Az lett a vége, hogy tanultam is, illetve munkát is kerestem mellé (felhúztam magam, hogy miért szólnak bele az életembe és ez volt a legjobb megoldás így :)).


Pedig bőven belefért volna nekik, hogy eltartsanak, mert nem állnak rosszul és testvérem sincs. De igazuk volt, bármennyire is haragudtam rájuk akkor. Ha nem így állnak hozzá, szerintem még mindig zsebpénzből élnék... mert minek fáradjak, ha valaki úgyis a seggem alá tol mindent..

Gondolom a bátyád is így van vele.

2010. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ezt a helyzetet csak anyukád tudná megoldani, igaz hogy nagy viták árán, de minél inkább halogatja, csak annál nehezebb lesz. A bátyád felnőtt ember, muszáj ráébrednie, hogy nem tartathatja el magát az amúgy is szegény családjával, inkább neki kellene munkát keresnie és levenni a teher egy részét anyukátok válláról. Valószínűleg erre csak akkor j9nne rá, ha pl. anyagi okokra hivatkozva eladnátok a gépet. Ha hogy nem tetszik? El lehet menni dolgozni, és ha megkeresi az árát, akkor maradhat a gép meg a net.
2010. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A számítógépet lejelszavaznám, mikor elmegy fürdeni ( mert gondolom fürdik azért ). A jelszót, csak te és anyukád tudná és anyukád megmondhatná neki, hogy csak akkor van gép, ha takarít és van állása. Addig semmi. Ha jön azzal a kifogással, hogy neten tudna munkát keresni, akkor mondd meg neki, hogy majd ha kell, te keresel neki. Egy fél órát gondolom tudsz erre szánni. Aztán lehetne kedvezményeket tenni, de csak akkor, ha aznap pl.: elintézte a bevásárlást, elmosogatott, segített a házimunkában...stb Persze ebbe anyukádnak is keményen bele kell állnia és nem kell azzal a szöveggel jönni, hogy az "Én pici fiam..." Mondjuk a bátyádat én beadnám pszichiátriára mert ez nagyon súlyos gépfüggőség és ráadásul agresszív. Szóval, ha elvonjátok tőle a gépet, lehet, hogy meg akar majd verni, szóval... Én azért tartanék magamnál, vagy a közelembe például egy palacsintasütőt...
2010. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tesódnak is az kéne mint amit adnak a spektrumon, elkényeztetett gép(vagy ékszer,ruha,pénz stb) függő gyerekeket küldenek el egy teljesen más családba és más országba. Mivel erre nincs lehetőség elvenném tőle a gépet akárhogy kiakad és megmondanám neki ha nem megy el dolgozni nincs gép.
2010. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez tényleg kőkemény gépfüggőség. Durva, hogy nem hajlandó semmit csinálni mellette.. Van nekem is olyan ismerősöm, aki a nap nagy részét gép előtt tölti, és játszik, de legalább hétvégén elmegy 1-2 órát dolgozni, és azzal megkeresi az egész heti pénzét. Mert hát jó szakmája van.. Csak épp nem elég ambiciózus hogy felfelé törekedjen.

Valaki javasolta, hogy vegyetek ki külön szobát a tesódnak, hát megnézném, hogy havi 90e pénzből erre mikor telik:)

Mi lenne, ha lemondanátok a netet? Akkor kénytelen lenne valami pénzkereset után nézni.. De szerintem valami pszichológiai problémája van, és gondolom ez az agresszió abból is fakad, hogy napi 16 órán keresztül gyilkolja az ellenfeleket.. Talán kezd azonosulni a karakterével:S

2010. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Ma kicsit ráijesztettünk, hogyha nem változik meg, akkor ki lesz kapcsolva a net... Nah ettől jócskán kiakadt, és egyből jámborrá vált :) Remélhetőleg ez nem 1-2 napos szelídség lesz...

De ez amúgy tényleg a súlyos függőség kategóriába sorolandó? Olyan nehéz elhinnem, h ennyire meg tud vki változni pár év alatt...

2010. dec. 18. 17:33
 18/18 anonim ***** válasza:
amikor nagy nehezen odaenged, akkor jelszavazd le a gépet(ne mond el neki) aztán kapcsold ki..nagyot fog nézni meglátod.: D
2010. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!