Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egyre elviselhetetlenebb...

Ez egyre elviselhetetlenebb és rosszabb! Mit lehetne vele csinálni? :S

Figyelt kérdés

Szóval én 19/L vagyok, van egy bátyám, aki nemsokára 21 lesz. Anyám egyedül nevel minket, közalkalmazott, szóval 90ezer, ha megvan neki... Apám külföldön él, ráadásul alkoholista, úgyhogy nem lehet rá se számítani. Nincs más rokonunk...

A lakásunk rezsije nagyon magas, havonta 60ezret simán elvisz... Ezenkívül most ballagok, így oda is megy a pénz:S Meg hát ugye enni és ruházkodni is kellene :S

A baj a bátyámmal van. Konkrétan gépfüggő. Képes napi szinten 14-16 órákat nyomni a gépet, miközben a játszótársaival ordibál (fülhallgatón), meg csapkodja a billentyűzetet. Mikor nekem másnap suli van és reggel 6kor kelek, még éjfél körül is hallgatnom kell az idegbeteg nevetését meg ordítását (mivel panel, ezért elég vékonyak a falak, így ha az ajtók be is vannak csukva, úgyis hallok mindent...). Ha a suliba kellene házit írnom, és esetleg kellene a net, megkérem du. 4kor h ugyan engedjen már oda, és jobb esetben 11-fél12kor odaenged...

Egyébként egy lusta disznó, nyáron anyám mondta neki, h keresse a munkát, mert nem tudunk megélni. Erre azt felelte, h most érettségizett, ugyan adjon már neki 1 hetet, h kipihenhesse... Ennek az lett a vége, h anyámnak kellett elmenni a Munkaügyi Központba, h ugyan vegyék már fel vmien tanfolyamra. Bekerült, és szeptembertől januárig "tanul" vmi hülyeséget. Ja, mert amúgy nincsenek ambíciói, nem akart továbbtanulni se, neki az elég, ha gépezhet.

De a legrosszabb az, h ha hozzá merünk szólni, egyből ordít, egy idegbeteg állat. Pl. tnap meg mertem említeni neki, h ne bontson fel bármiből újat, ha ott a régi, ne pazaroljunk, mert így is elég szegények vagyunk. Azt el kezdett ordibálni, h "Mi a f*szt pofázok, kis sz*ros vagyok, meg majd nem enged oda a géphez, azt leshetek"...

Én idegileg ki vagyok már, nem bírom tovább :S Barátai már rég nincsenek, sehova se megy el. Volt olyan nyár, h konkrétan 2 hónap alatt egyszer se volt kint, mindvégig a konyha, a gép és a fürdő között ingázott:S:S

Segítség! :S


2010. dec. 18. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jó ég! Ezek teljesen mi vagyunk, azon kívül, hogy mi hárman vagyunk tesók...
2010. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És még annyit, h igazából nem lehet hozzászólni, mert mindent támadásnak vesz, és egyből ordítani kezd... :S Mit lehetne vele kezdeni? Nincs sok pénzünk - bár jobbára inkább semmi...- úgyhogy pszichológus kizárva...:S
2010. dec. 18. 11:24
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
A gépet elkéne tőle venni.
2010. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nehéz helyzetbe vagytok, és talán tanácsot is nehéz adni, mert a bátyád nemhogy csak gépfüggő, hanem még rossz természetű is! A legjobb lenne ha külön tudnátok menni, vagy esetleg úgy átrendezni a lakást, hogy ne zavarjon! Sok sikert neked és azért teljen boldogan az ünnepetek! :)
2010. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát igazából mi is 3an vagyunk testvérek, de a másik bátyám kegyetlenül gyűlöl minket :S Úgyhogy őt már jó ideje nem láttam... Másik városban is él. Már karácsonykor se hívjuk, mert mindig hatalmas veszekedés a vége :S
2010. dec. 18. 11:28
 6/18 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam arra, h elköltözök itthonról (júliustól dolgozok 4 órásban, mellette meg egyetem, tehát remélem onnan is jön majd ösztöndíj...), de anyám kiakadt, h miért én akarok elmenni, mert én rendesen fogok dolgozni, stb. Bátyám meg ingyenélő, tehát nem tud sehova se menni :S

Azért köszönöm ! :) Nektek is kellemes ünnepeket! :)

2010. dec. 18. 11:31
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

amint teheted, menj el szerintem is. ha anyud meg jön ezzel a szöveggel, hogy de miért pont te akarsz elmenni, aki legalább dolgozni is fog rendesen, akkor mondd el neki, hogy te nem azért mész dolgozni, hogy a hülye bátyádat eltartsd... hiába szereted anyudat, de te ebbe tönkremész..


bátyád amúgy tényleg nehéz eset, mert szerintem elve a gépbe menekül a problémái és a megélhetési gondok elől, csak ezzel még lentebb süllyed.. :( itt leginkább anyud tudna fellépni ellene nagy-nagy viták árán.. pl eladja a gépet... vagy kirakja otthonról.. hisz a sok gépezés is mekkora áramszámlát csinál..


mindenesetre próbálj nem kikészülni benne, és békés karácsonyt Neked! :)

2010. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt anyukádnak kellene tenni valamit nem neked.Te netezni a tanuláshoz könyvtárban vagy a suliból is tudsz.Vagyis otthon simán le lehet mondani a netet.A bátyád elmúlt 18 éves van érettségije,gondolom jó fizikumu,találna magának munkát,ha akarna.Anyukád helyében kötelezném rá,hogy keressen és szálljon be a rezsibe.Ha eddig nem nevelte a fiát,akkor talán most ideje lenne.Ha ez bátyádnak nem tetszik jön a jól bevált,de hatásos mondat "El lehet menni".Akkor nem lesz új cuccok kibontása a régi helyett,mert se új se régi cucc nem lesz a hűtőben.Nem lesz éjfélig netezés,mert nem lesz miből stb.A srácnak fogalma sincs az életről,erre elfelejtette anyád megtanítani.Így sajnos nem marad más,mint a mélyvíz!
2010. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Es mi az oka, hogy nem rakja ki az anyad az ingyenelo tesodat?

De amugy tenyleg.

2010. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen emberekre csak a szükség hat.

Az önmagában nem gond, hogy anyukád eltartja, mert a gyereke. De EZEKKEL a körülményekkel én anyud helyében kitenném otthonról. Adnék annyi pénzt, amennyi a minimum szükségleteit fedezi (pl keresnék neki egy szobát albérletnek - olcsót és nem túl jót, meg hetente adnék minimális kaját). Tehát ne legyen hajléktalan, de ha az ágyon és a minimális kaján kívül bármi egyébre szüksége van, akkor dolgozzon érte.

Ha már jó úton van, és dolgozik rendesen - akár gyorsétteremben vagy raktárban - akkor már lehet jobban támogatni, de kell valami kényszerítés.


Nekem hasonló (bár nem ennyire rossz természetű), harmincas évei közepén járó ismerősöm van. Neki ráadásul munkája is lenne (informatikus volt egy IBM méretű cégnél, anyanyelvi szinten beszél két nyelven is, rettentő jó dumája van), mégis otthon vakarja a seggét és sír, hogy nincs pénze.

Két önéletrajz lenne és simán kapna havi fél milás fizetésért állást.

Csak sajnos van egy befolyásolható ismerőse, aki inkább támogatja, mert "mi lesz szegénnyel, ha...". Semmi, akkor kénytelen lenne felemelni a seggét és elmenni dolgozni.

2010. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!