Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot, kérlek....

Adjatok tanácsot, kérlek. Teljesen ki vagyok borulva, úgy érzem, el kell innen mennem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, van egy másfél éves kapcsolatom. 3 hónapja volt benne egy törés, a barátom elég rondán viselkedett a testvérem esküvőjén, ezért anyám "megutálta". Úgy volt (van) hogy a fiúval 27.-én találkozunk, és 2.-áig együtt leszünk. Anyám megtiltotta, hogy idejöjjön, mégpedig a következő okok miatt...: 1, Nyáron felelőtlen voltam, és rábeszéltem a barátomat, hogy óvszer nélkül szeretkezzünk. Belement, nem történt semmi, 72 órás tabi kellett. Anyám nem tudta, hogy megeskettem a fiút, hogy nem fog elkísérni a nőgyógyászatra, és akármennyire is rosszul érezte magát a barátom, tolerálta. A saját hibám miatt én akartam felelősséget vállalni, és ezzel rontottam el. Anyám szerint csak "arra" kellek a fiúnak. Szegény anyám...Ha tudná, hogy ez a fiú fogta meg a kezem, amikor sírógörccsel küszködve elmeséltem, mit élek át itthon...Anyám szerint minden bajunkért én vagyok a felelős, ma reggel is gyakorlatilag megvert, megtépett.

2, A testvérem esküvőjén tényleg eléggé bunkón viselkedett a fiú, de nem szóltam érte, mondván, majd negyedórányi hülyéskedés után abbahagyja. Anyám szerint egy bunkó paraszt, emellett a barátom anyját is gyűlöli mostmár, mert az "anyós" telebeszélte a kisfia fejét azzal, hogy egy neveletlen fruska vagyok, mert még a vendéglátást, meg az elémrakott ételt sem tudom megköszönni. (1 alkalom volt, hogy nem köszöntem meg) Anyám szerint a fiú anyja szét akar szakítani minket, én meg már teljesen össze vagyok zavarodva. Részemről úgy gondolom, hogy az én anyám sokkal súlyosabb vétkekkel vádolja a fiút, és részben igaza is van, de az én dolgom leülni vele, és megmondani, hogy paraszt volt az esküvőn. Most úgy gondolom, ideje lenne elmennem itthonról egy olyan helyre, ahol soha többé nem kell hallanom azt, hogy anyám mennyire gyűlölködve beszél a fiúval való kapcsolatomról, meg úgy általában az életemről.(többször elmondta, hogy megbánta, hogy világra hozott, hisz egy szörnyet szült) Elegem van ebből az egészből. Nem tudom, hová mehetnék, anyámat feljelenteni nem fogom, de nem bírom tovább elviselni, hogy nem lehet vele megbeszélni semmit. Gyakorlatilag idegbeteg, üvölt, csapkod, és megver, ha éppen úgy tartja kedve. Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan tudnék túllendülni ezen? A fiút nem akarom elveszíteni. És anyámat sem...


16/L


2010. dec. 18. 07:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még egy apróság: anyám szerint azért is én vagyok a felelős, hogy most éppen egy árva kanyink sincs, és valószínű karácsonyfa sem lesz idén. Kajajegy van, úgyhogy lesz mit ennünk, de most fogok írni egy megbízható rokonomnak levelet, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy legyen azért karácsonyfa is...
2010. dec. 18. 07:51
 2/15 anonim ***** válasza:

Sajnalom a helyzetedet, beszelj edesapaddal es mond el neki hogy te a baratoddal akarsz tolteni par napot es hogy majd beszeljen o is edesanyaddal hogy egyezzen bele.

Sok sikert!

2010. dec. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mivel úgyis szakítani fogsz a sráccal (ez lejön abból amit írtál), így nem éri meg őt választani! Ha kidobod, akkor anyád megnyugszik! Persze az sem normális amit ő csinál!
2010. dec. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
sztem ne szakíts a sráccal, a leírt indokok azért nem olyan durvák sztem
2010. dec. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szakítok vele, ő annak a 3 embernek az egyike, akik még "törődnek" velem. Apukám amúgy meghalt 8 évvel ezelőtt.
2010. dec. 18. 08:24
 6/15 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben voltam otthon, a párommal semmi gáz nem volt, Én eljöttem 16 évesen otthonról, a párommal albérletbe mentünk és azóta is együtt vagyunk. /hosszú évek óta/
2010. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

sajnálom apukád.. de a másik témával kapcs..

a következményekre kellet volna gondolnod mielőtt megdugatod magad óvszer nélkül-.-

amúgy meg keres olyan fiút aki képes téged szeretni és érdekli hogyha valami baj van veled és segít neked...

2010. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akart segíteni, de mivel én beszéltem rá erre a felelőtlenségre, magam akartam helyrehozni. Gyakorlatilag senki nem is tudott róla...Csak később beszéltem meg anyámmal, mert nem értette, miért vagyok beteg napok óta annyira, hogy felkelni nem bírok. Én nem tudok elmenni a barátomhoz, mert ő is még csak 16 éves, és egyébként sem akarnám pont őt terhelni ilyen dolgokkal. Elég baja van az én itthoni dolgokról való panaszkodásom nélkül is. Még másfél év, és 18 éves leszek, talán akkor lesz lehetőségem lelépni innen, és 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy ha egyszer elmegyek, soha többé nem jövök vissza.
2010. dec. 18. 08:39
 9/15 anonim ***** válasza:
és más fiú aki barátod.. vagy segítene neked vagy meghallgatna ?
2010. dec. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán vannak most barátaim...Az elmúlt 2 nap alatt elveszítettem 2 nagyon jó barátot, talán a saját hibámból, rosszul esett, hogy azt éreztették velem, kihagynak mindenből, ami jó. Néha fel szoktam hívni a lelkisegélyt, de a telefonunk pont tegnap halt meg, szóval erre most lehetőségem sincs. A problémáimról nagyon-nagyon ritkán beszélek, mert nem akarok vele terhelni senkit, meg ha elmondanám, önkéntelenül is elvárnám, hogy megnyíljanak előttem, és ehhez úgy érzem, nincs jogom. Már megszoktam a magányt...Most a barátom sem elérhető. Egész nap a városban kell mászkálnia az anyjával, ma vásárolnak be, utána díszítik gondolom a fájukat, ilyesmik...Nem akarom zavarni.
2010. dec. 18. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!