Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék 'úrilány'?...

Hogyan lehetnék 'úrilány'? Mármint viselkedés szempontjából. (még konkrétabban etikett)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy úgy érzem, bunkó paraszt módjára viselkedem vendégségben. (régen soha, egyszer sem mentünk, mostanában lett olyan társadalmi életem, hogy megyek vendégségbe is) Előfordult kb. 2x, hogy amikor a szerelmeméknél voltam, nem köszöntem meg az ételt, ilyesmik. (a vendéglátást mindig megköszönöm) Emiatt a szerelmem piszkál állandóan. Hogyan lehetne belőlem 'úrilány'? Egyébként szerintem semmi baj nincs velem azon kívül, hogy néha valamiért leblokkolok, ha valamit meg kell köszönni. Egyszerűen képtelen vagyok kimondani. Hogy változzak meg?


16 éves lány


2010. dec. 18. 03:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen jó ötlet. Menj be különböző boltokba. Hangosan köszönj. Kérd meg az eladót, hogy segítsen neked valamit megtalálni. Aztán köszönd meg a segítséget. Ha tudsz, létesíts párbeszédet. Kifelé is köszönj. Nem baj, ha elsőre nem jön össze. Van bolt elég.

Mosolyogj! Dícsérj.

2010. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Érdekes én is nehezen modnom ki, hogy köszönöm, vagy bocsánat, őszinte részvétem, gratulalok, ilyeneket. Nem tudom miért. Persze mondom, ha olyan a helyzet, de mindig nehezemre esik.
2010. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!