Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem?

Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

Szóval az a történet,hogy holnap mennék le barátomhoz,de anya eldöntötte,hogy nem mehetek ha esik a hó.

A barátom 30 km-re lakik tőlünk,volán busszal egy óra alatt simán le lehet érni,de ha esik a hó nek mehetek.Már három hete ez megy,hogy minden hétvégén őt rángatom fel hozzánk,és már nekem kínos,hogy mindig lemondom,anyukája meg már tökre vár.Előző héten lemondtam a hétvégét,mert inkább segítettem anyunak a nagytakarításba,aztán megint a barátom jött,ami nem baj,de meg volt beszélve,hogy nekem kéne menni.

Olyan hülyén érzem magamat,hogy anya úgy kezel,mint egy tíz éves kisgyereket.Megértem,hogy félt,de ennyi erővel iskolába se megyek,mert esik a hó,vagy a lábamat ki se teszem a házból,mert bármi történhet.

Tavaly nem csinálta ezeket,simán mehettem mindenhova(most is elenged,nem arról van szó) nem csinált ilyen nagy ügyet 5 centi hóból.

Veletek is ilyen volt anyukátok ennyi idős korotokba?

Minnél nagyobb vagyok,annál jobban úgy kezel,mint egy kisgyereket.

17/L


2010. dec. 17. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
nem képes elfogadni hogy lassan érett nő leszel....ezzel minden normális szülő így van
2010. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Talán barátod édesanyja tudna vele beszélni, meggyőzni jóanyádat, hogy szívesen várnak, szeretettel, nem vagy a terhükre, stb. Gondolom, olyat is hallasz, hogy 'a terhükre vagy' mit tudom én.


Egyébként nem tudom, édesanyád mégis mire gondol, télen mi esik... húsvéti tojás? Jó kifogás. Ha nem esne, akkor se engedne el, ez csak kifogás.

2010. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
velem is dettó ugyanez a helyzet, pedig én egy évvel idősebb is vagyok :(... :), teljes mértékben megértelek, szerintem semmit se tehetsz, ez olyan bosszantó :S
2010. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amúgy tudja,hogy nem vagyok terhükre,nem is azért nem enged.Nyáron is minden héten a másiknál voltunk,szóval nem is hívnának,meg én se őt,ha egymás terhére lennénk.

Egyszerűen annyi a kifogás,hogy ha nagy hó esik,nem mehetek nehogy valami baleset legyen.

De ez szerintem hülyeség,mert ha kocsiba ülök vele,ugyanúgy lehet baleset,vagy mondjuk elgázol egy kocsi.Szóval nem értem :s

Anyu amúgy is olyan,hogy meg mondja,ha valami nem tetszik neki,azt is őszintén meg mondaná,miért nem engedne le..

De most a hóra hivatkozik :S

2010. dec. 17. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
igazából most kezdi el felfogni szerintem,h kezd kialakulni a saját életed és ez azzal jár,h téged el kell "engednie"!már nagy vagy és ettöl megijedhetett egy kicsit!ezt ne fogd fel kötözködésnek a részéröl,inkább örülj,h ennyire szeret,h nehéz neki az "elválás"!az volna a legjobb ha leülnétek és megbeszélnétek a dolgokat,h ezt miért teszi,mi jár fejében,mit érez és hogy te mit szeretnél,mire vágysz!
2010. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az őszinte beszégetés sokat segítene. Ülj le vele, mondd meg neki, hogy megérted, hogy félt, és aggódik érted, de szeretnél elmenni a barátodhoz, mert az anyukája már vár, és szeretne látni téged. Persze, lehetnek balesetek, de ez nem megoldás, hiszen ha néhány év múlva elköltözöl esetleg, nem hiszem, hogy egész télen nem látogathatod meg, csak azért mert leesett a hó..

Ajánld fel neki, hogy amint megérkezel, felhívod, és amikor a buszon ülsz visszafelé, megint. Szerintem ettől egy kicsit meg fog nyugodni. (Esetleg mondd, hogy hívjon fel ő is nyugodtan ha aggódik.)

2010. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ez volt velem is! 17 éves voltam én is, a barátomhoz készülődtem fel Pestre. (én vidéki vagyok, 50 km-re lakok Pesttől.) Szintén elkezdett a hó hullani,de csak aprócska pelyhekben, majd mikor már indultam a buszhoz, anyám pókerarccal közölte, hogy édes lányom ugyan nem mész sehová! Mire én megkérdeztem, hogy miért,amire az volt a válasz, mert esik a hó. Hatalmas hisztit csaptam, ordítottam, hogy mégis hogy képzeli ezt. Azóta már eltelt 3 év, de a mai napig nem tud értelmes választ adni...
2010. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mert esik a hó....olyan viccesen hangzik,h valaki azért nem mozdulhat ki a lakásból,mert télen esik a hó!mintha ettől meg kéne,h álljon a világ és a pék ne menjen sütni a kenyeret,a cipész ne javítsa meg a csizmát,mert esik a hó és maradjon otthon
2010. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oda mentem hozzá,és meg mondtam,hogy felraktam ide a kérdést és nézze meg a válaszokat. Nem nagyon tudott mit mondani, csak elfogadta a kijelentésemet,hogy én akkor is elmegyek :)

Aztán megint az jött,hogy azért ne menjek,mert ilyenkor több a baleset,nem akarja,hogy bajom essen.

De ha mondjuk egész héten esne a hó(amit nem hiszek) akkor nem megyek sehova?! Hát az nem megoldás.

Aztán mondtam neki,hogy majd nem lesz kedvem iskolába menni,és ezzel fogok érvelni,hogy esik a hó,veszélyes ilyenkor utazni :)..

2010. dec. 18. 00:08
 10/10 anonim ***** válasza:
megértem anyudat,h aggódik,én is szülö vagyok és értem anyudat!nyugtasd meg,h felhívod a buszon vagy ha odaértél és nincs bajod ezzel megnyugtatod őt és te is megnyugszol,h ő nyugodt!
2010. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!