Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok rokontartásra?

Jogosult vagyok rokontartásra?

Figyelt kérdés

Mivel 19. életévemet betöltöttem ikertestvéremmel együtt és nappali tagozaton felsőoktatásban tanulunk,kaphatunk rokontartást? elvileg így hívják ha nagykorú a gyermek.

1évig nem kaptunk mert esti tagozaton tanultunk. szeptembertől újra nappalis jogviszonyunk van. Szüleim nagyon rég elváltak,apám hébe-hóba fizetett minimális összeget. Ilyenkor ezt figyelembe veszik? Anyukám a végrehajtóhoz járt rengeteget és többször fel is jelentette a gyerektartás elmulasztása miatt. Persze utána rögtön fizetett.Minimálbérre van bejelentve apám,de elég pénzes,esze az van mert a felesége nevére írat mindent és van két kiskorú gyereke. A lakóhelyünk és az iskola között 25km-es távolság van,valamint az egyik szememre majdnem vak vagyok.Ezt ilyenkor figyelembe veszik? Mi szeretnék elindítani ellene a rokontartási pert hiszen már nagykorúak vagyunk.


2010. dec. 17. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, van rá lehetőség. Bírósághoz kell fordulni, de meg lehet piszkálni a minimálbér miatt is, adócsalás miatt. Szégyellheti magát az apád, hogy a vak gyerekét magára hagyja.
2010. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen és apudat fenyegesd meg hogy az apehnál feljelented.
2010. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben azt mondja a jog, hogy felsőoktatásba járó fiatal esetén a szülő, ha igazolni tudja, hogy a saját és a kisebb korú gyerekei létfenntartását fenyegeti a nagykorú taníttatása, akkor megtagadhatja a tartásdíjat. Az a sejtésem, hogy apátok élni fog ezzel a jogával...


Csak a középiskola befejezéséig kötelezik a szülőt akár a saját létfenntartása veszélyeztetésével is tartásdíjra.

2010. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, ezt a pert már az elindítása előtt elvesztettétek. A bíróság viszont a perköltséget ki fogja veletek fizettetni, szerintem se hozzátok magatokat rosszabb helyzetbe mint amiben most vagytok.
2010. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Perköltséget nem terhelhetik ránk,mivel nappali tagozaton tanulunk,és nem állunk munkaviszonyban,utána érdeklődtem a minap,sőt ennek az egésznek,minden esélyünk megvan és meg is fogjuk nyerni. visszamenőleg mindent elővesznek,az eddigi tárgyalások anyagit szóval aki itt veszíthet az ő.

2010. dec. 20. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!