Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon mi miatt vélekedik így...

Vajon mi miatt vélekedik így a férjem?

Figyelt kérdés

Egyikünk se buliba járós, de összeülős, beszélgetős összejövetelekre nagyon szeretek járni. Sok új embert lehet megismerni, mindegyikük más-más személyiség. Én teljesen feltöltődöm az ilyen eseményektől.

Mostanában sehova se mentünk, így két meghívásra is elrángattam magammal (elsősorban az én barátaim hívtak, de neki is szólt a meghívás).

Szájhúzva, de eljött. Az egyik esetben a külföldi barátaim hívtak meg vacsorázni - nagyon helyes, kedves társaság, rengeteg kultúra találkozik ilyenkor. Férjem valamit értett a társalgásból, de nagyrészt fordítottam neki, mert nem igazán beszél más nyelven.

A másik egy félhivatalos céges party volt, én inkább baráti, mint üzleti viszonyban vagyok a tulajdonosokkal. Ott is kedvesek voltak, viccelődtek, kulturált társaság volt. Az alkoholfogyasztás legdurvább megnyilvánulása is egy kiborított üdítő volt, az "elkövető" pedig aranyosan mentette ki magát: "azt hittem három decis a pohár, de a jelek szerint a pohár két, a padló egy decis..."

Amikor hazajöttünk, mondtam, hogy némely emberben kellemesen csalódtam, mert kedvesek voltak, odafigyelőek.


Ő azonnal olyanokra fókuszált rá, hogy "de hát hiába aranyos Judit, nézd meg, 50 éves korára albérletben lakik, nem gondol a jövőjére?". Erre már kicsit furcsán néztem, hiszen nem összeköltözni akarunk velük, hanem beszélgetni, barátkozni. Érdekelje az én életvezetésem, ne félidegeneké.


A fő gondom is az, hogy nincsenek barátai, mert mindenkiben a negatívumokat látja meg és nagyítja fel. Próbáltam azzal érvelni, hogy

- felnőtt emberek életvitele az ő dolguk, baráti szinten minket ez nem érint

- ha valakihez úgy közelítek, hogy jó tulajdonságokat feltételezek róla, akkor többnyire azt is kapom vissza. Ha negatív dolgokra koncentrálok, akkor azt kapom vissza.

- ha valakivel összebarátkozunk, de később kiderül, hogy mégse olyan kedves/jó fej/őszinte, akkor maximum nem erőltetjük tovább a barátkozást.


Nagyon szeretném, ha lennének barátai, de emiatt a hozzáállása miatt nem sikerült igazi barátokat beszereznie, pedig majdnem negyven már :(


És nem arról van szó, hogy zárkózott lenne, vagy félne feloldódni társaságban.

Amikor kimentem cigizni az erkélyre pár emberrel, gond nélkül elkezdett beszélgetni egy lánnyal. De róla is annyi volt a véleménye, hogy "nagyon be volt állva a csaj". Kérdeztem, hogy ez miben nyilvánult meg? "Kicsit kergette a tányéron a falatot, mire eltalálta a villával." Basszus, buli volt, alkohollal (ő azért nem ivott, mert vezetett, de nekem is fogni kellett a kezem a lépcsőn lefelé), a lány meg semmi megbotránkoztatót nem tett, csak bénázott a villájával...


Hogyan tudnám arrafelé terelni, hogy kicsit jobban haverkodjon és nyitottabban álljon az idegen emberekhez? Szeretném, ha lenne egy normális baráti társasága, akikkel jól érzi magát.

Azt mondta, hogy én vagyok az egyetlen barátja, ami természetesen jól esik, de jó lenne, ha másokkal is el tudna menni kikapcsolódni.

Teljesen feldobva jöttem haza mindkét eseményről


2010. dec. 17. 10:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40 év alatt egy barátot se sikerült találnia ez azért furcsa nem lehet hogy az ő készülékében van a hiba...
2010. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mond meg neki hogy azért nem hivod el,mert megmérgezi az estét a negatív kisugárzásával...És szórakozni feltöltődni mész...
2010. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Talán onnan lehet a rossz beidegződése, hogy az előző házasságában az exnej nagyon féltékeny volt és elmart mellőle mindenkit, szinte bűntudatot nevelt bele, ha bárkivel haverkodni mert. Ha nő volt, az azért, mert "biztos meg fogod dugni", ha férfi, azt azért, mert "biztos meg fogod egy nőismerősét dugni".

Persze ez nonszensz és én nem szeretném börtönben tartani, felnőtt ember, nem csapodár. Ha meg akarna csalni, úgyis találna rá módot, nekem nem kenyerem a másik korlátozása.

2010. dec. 17. 11:16
 14/17 anonim ***** válasza:
Ne ő legyen a sofőr,ihasson ő is!
2010. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is benne van a hiba. Ha nem szereti az ilyen összejöveteleket, nem kell elvinni ilyen helyre, és akkor nincs emiatt konfliktus. Te menj csak egyedül, érezd jól magad, de ha ő nem tud máshogy viselkedni, akkor ne vidd magaddal.

Másrészt szerintem valamilyen formában meg kellene mutatni neki az ő rossz tulajdonságait, mert nyilván ő sem tökéletes. Talán akkor rájönne, hogy nem mindig másokban kell a hibát keresnie, hanem először magában.

2010. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ő ilyen. Valószínűleg akkor is ilyen volt, amikor férjhez mentél hozzá. Így kell elfogadnod (annak ellenére, hogy tényleg idegesítő lehet a viselkedése). A legjobb az lenne, ha ilyen rendezvényekre egyedül mennél el, esetleg a baráti társaságoddal. Ha ennyire különböző típusok vagytok, akkor hagyjatok egymásnak egy kis teret! Attól nem lesz boldogabb a kapcsolatotok, ha egymásra akarjátok erőltetni a másik életstílusát. Menjetek el együtt is szórakozni, csináljatok közös programokat, ahol mindketten jól érzitek magatokat, sőt, egymás kedvéért néha még te is bevállalhatod, hogy oda menjetek, ahova ő szeretné, de te nem annyira és ugyanígy fordítva. De ne cibáld el állandó jelleggel olyan helyekre, olyan társaságba, ahol nem érzi jól magát!
2010. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sokan félreértettek.

Nem akarok ráerőltetni semmit! Ő panaszkodik, hogy szeretne egy-két barátot. De a megvalósításnál már rosszul áll hozzá. A kérdés leginkább erre vonatkozott, nem arra, hogy mikor és hova menjünk együtt.

2010. dec. 18. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!